Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Svár mezi PGA a LIV graduje. Golfové hvězdy zlákané miliardami hrozí žalobou

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Kdekdo by si mohl říct, že peníze v golfu se pohybují na hranici, o které by si další sportovci mohli nechat jen zdát. Je však pravdou, že když vám někdo nabídne místo 10 milionů 100, o změně by se uvažovat dalo. Přesně takhle se může shrnout situace mezi PGA Tour a saudskoarabskou sérií LIV.

  Spor mezi PGA Tour a kontroverzního okruhu LIV odstartoval před pár týdny a v golfovém světě se teď prakticky o ničem jiném nemluví. Volnější kalendář a hlavně štědré odměny jsou věci, na které se snaží vedení saudskoarabské série nalákat ty největší hvězdy. Nic z toho se ale PGA Tour nelíbí.

  Těm, kteří podlehnou nátlaku milionů dolarů, se rozhodl PGA vypovědět službu. Vyloučení z tradičního okruhu už museli skousnout vítěz šesti majorů Phil Mickelsson, Brooks Koepka nebo bývalý elitní hráči světového žebříčku Dustin Johnson a Bryson DeChambeau. Poslední jmenovaný má o kroku jasno. „Je to celé o byznysu,“ myslí si.

  Všichni zmiňovaní krok PGA Tour o jejich vyřazení z okruhu kritizují. A dokonce hrozí také velkou žalobou, podle které by jim mělo být umožněno hrát obě série. „V rámci pečlivého plánu na zničení konkurence PGA vyhrožuje doživotními tresty hráčům, kteří se zúčastní byť jen jediného turnaje na okruhu LIV,“ pronesli hráči v chystané hromadné žalobě.

  Co na to PGA Tour?

  „Hráči, kteří jsou teď saúdskými zaměstnanci, opustili PGA Tour a teď se chtějí vrátit. Zatímco jejich soutěž se nehraje, tak si to snaží vynutit přes soudy,“ prohlásil komisionář PGA Jay Monahan. „Tohle je vaše Tour, vybudovaná na základech společné práce, za kterou pak sklízíte odměny,“ doplnil.

  O tom, jak celá kauza skončí, zřejmě rozhodne soud, případně kompromis, na kterém by se shodly oba tábory. Kdo například LIV odmítl, byl jeden z nejlepších golfistů všech dob Tiger Woods. Tomu přistála na stole nabídka v hodnotě 700 až 800 milionů dolarů za to, že by z PGA přešel právě ke konkurenci.

  Jeho odpověď však zněla „Ne!“. Sám s přechodem hvězdných kolegů k LIV absolutně nesouhlasí a tvrdí, že krok podkopává samotné základy série.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS