Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Super Bowl v režii Rams. Kromě hráčů řádil na trávníku i Eminem, z titul má radost také boss Arsenalu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Přes 70 tisíc fanoušků v ochozech, hudební smetánka a její představení, ale zejména boj o titul. Za Atlantským oceánem propukl v noci z neděle na pondělí sportovní svátek zvaný Super Bowl. Na programu bylo finále NFL, nejlepší ligy amerického fotbalu planety, a bylo se na co dívat. Historicky druhý titul vybojovali hráči Los Angeles Rams.

  Událost, která nemá v Severní Americe obdoby. Ať už fanouškovským zájmem, prestiží nebo atraktivním doprovodným programem. Jak už tomu bývá zvykem, při Super Bowlu se toho odehrálo spoustu. To hlavní, tedy dění na hřišti, bavilo ale ze všeho nejvíc.

  Pojďme hezky od začátku. Úvod utkání před zraky více než 70 tisíc fanoušků se vyvedl lépe Los Angeles, které hrálo na svém domácím SoFi Stadium. Po prvním dějství vedli Rams 7:3 a kráčeli vstříc druhému vítězství ve své historii. Vzdát se ale nechtělo ani Cincinnati.

  Nevyšel mu sice ani start druhé čtvrtiny, pak ale nastartovalo motory a zápas strhlo na svou stranu. Do poločasové kabiny šlo jen s minimální ztrátou a chtělo vše zlomit. Bengals pak zřejmě nakopla také poločasová show, které byl hlavním bodem pěvecký výkon legend.

  Eminem, Dr. Dre, Snoop Dogg nebo Kendrick Lamar. Rapové hvězdy vlily Bengals krev do žil a hostující tým, který zatím NFL nikdy nevyhrál, najednou začal tahat za nitky. Ve třetí čtvrtině to byla v jeho smršť, ze které diváci seděli na sedačkách jako zařezaní.

  Obrat za pět minut dvanáct

  Nakonec to ale Cincinnati stejně nebylo nic platné. Závěr utkání totiž patřil Los Angeles, které díky druhému touchdownu Coopera Kuupa v zápase strhlo vedení na svou stranu. A už ho nepustilo. Rams ovládli Super Bowl podruhé v dějinách, předtím slavili v sezoně 1999/2000.

  „Jsem na tento tým hrdý. Útok to všechno začal a obrana dokončila. Je to až poetický konec sezony. Všichni jsme pro to udělali všechno a jsem moc rád za celý tým, že jsme to dokázali a jsme šampiony,“ hodnotil utkání kouč vítězů Sean McVay.

  Kuupův výkon je něčím, o čem se bude ještě dlouho mluvit. Nejlepší hráč utkání měl lví podíl v tažení Los Angeles za titulem a právem se mu v zámoří dostává neskutečných ovací. Sám hráč ale tvrdí, že zásluhu na celkovém vítězství mají všichni.

  „Nemám slov. Je to skvělý pocit, ale nemyslím si, že si zasloužím tuhle cenu pro MVP, protože celý tým hrál skvěle a bez spoluhráčů bych ničeho nedosáhl,“ pronesl Kuup. On a jeho spoluhráči budou slavit ještě dlouho po odchodu ze hřiště.

  Kromě hráčů, fanoušků a členů realizačního týmu se z triumfu v NFL raduje také jistý Stan Kroenke. Majitel Rams, kterému patří také londýnský Arsenal.

  Super Bowl s číslem 56:

  • Los Angeles Rams vs. Cincinnati Bengals 23:20 (7:3, 6:7, 3:10, 7:0)

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS