Více
  14.7 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Super Bowl v režii Kansasu City Chiefs. Show podtrhl snový comeback

  Bitva, na kterou čekali fanoušci nejoblíbenějšího sportu v Severní Americe celý rok, je u konce. Super Bowl přilákal stejně jako v minulých letech obrovský počet fanoušků. A ti se ani náhodou nenudili. Trofej nakonec putuje do týmu Kansasu City Chiefs, kteří porazili Philadelphii Eagles v poměru 38:35.

  Hokej? Basketbal? Ne. V Severní Americe vévodí žebříčku oblíbenosti sportů americký fotbal. Právě ten přitahuje tu zdaleka největší pozornost. A o Super Bowlu ani nemluvě. Finále americké nejvyšší soutěže NFL letos hostil stadion State Farm z Arizoně, na kterém hrají domácí zápasy hráči Arizony Cardinals.

  Do finále se ale probojovali jiní. Přesněji fotbalisté Kansasu City Chiefs a Philadelphie Eagles. Už před samotným zápasem se očekávala velice vyrovnaná bitva, kterou mohly rozhodnout i ty nejmenší detaily. A to se nakonec také stalo. Kansas dotahoval více než polovinu zápasu a triumf strhl na svou stranu až osm sekund před koncem.

  Vyrovnaná první čtvrtina, demolice Philadelphie v té druhé, dotahování Chiefs v další. Rozhodovalo se ale až v samotném závěru. Kansas City nejprve parádním výkonem srovnal se soupeřem krok, za stavu 35:35 pak osm sekund před závěrečnou sirénou rozhodl. A to kopem z 27 yardů z kopačky Harrisona Butkera.

  Cenu pro MVP bral Mahomes

  Nejlepším hráčem základní části NFL a Super Bowlu, zároveň jeho vítěz. Patrick Mahomes se stal sedmým hráčem v historii ligy a prvním od roku 1999, kterému se podařilo tyto tři trofeje zkompletovat za jednu jedinou sezonu. Je tak jasné, že se na jeho vystoupení snášela chvála ze všech možných stran. Právě on pomohl Kansasu k triumfu tou největší měrou.

  „Patrick je MVP, víc není třeba dodávat. Dnes jasně ukázal, kdo je nejlepší,“ řekl o Mahomesovi, dost možná nejlepším hráčem amerického fotbalu v současné době, trenér Chiefs Andy Reid. „Je to M-V-Pat. Ani neumím popsat, co znamená pro náš tým. Opět předvedl něco neuvěřitelného. Musíte makat, abyste si zasloužili slavit. A to my dnes udělali. A teď začíná party,“ doplnil Mahomesův spoluhráč Travis Kelce.

  Největší sportovní akce v Severní Americe skončila. Kromě zápasu se bude dlouho mluvit třeba také o skvělé poločasové show. Tak zase za rok, Super Bowle.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.