Americký fotbalSuper Bowl v režii Kansasu City Chiefs. Show podtrhl snový comeback

Super Bowl v režii Kansasu City Chiefs. Show podtrhl snový comeback

Bitva, na kterou čekali fanoušci nejoblíbenějšího sportu v Severní Americe celý rok, je u konce. Super Bowl přilákal stejně jako v minulých letech obrovský počet fanoušků. A ti se ani náhodou nenudili. Trofej nakonec putuje do týmu Kansasu City Chiefs, kteří porazili Philadelphii Eagles v poměru 38:35.

Hokej? Basketbal? Ne. V Severní Americe vévodí žebříčku oblíbenosti sportů americký fotbal. Právě ten přitahuje tu zdaleka největší pozornost. A o Super Bowlu ani nemluvě. Finále americké nejvyšší soutěže NFL letos hostil stadion State Farm z Arizoně, na kterém hrají domácí zápasy hráči Arizony Cardinals.

Do finále se ale probojovali jiní. Přesněji fotbalisté Kansasu City Chiefs a Philadelphie Eagles. Už před samotným zápasem se očekávala velice vyrovnaná bitva, kterou mohly rozhodnout i ty nejmenší detaily. A to se nakonec také stalo. Kansas dotahoval více než polovinu zápasu a triumf strhl na svou stranu až osm sekund před koncem.

Vyrovnaná první čtvrtina, demolice Philadelphie v té druhé, dotahování Chiefs v další. Rozhodovalo se ale až v samotném závěru. Kansas City nejprve parádním výkonem srovnal se soupeřem krok, za stavu 35:35 pak osm sekund před závěrečnou sirénou rozhodl. A to kopem z 27 yardů z kopačky Harrisona Butkera.

Cenu pro MVP bral Mahomes

Nejlepším hráčem základní části NFL a Super Bowlu, zároveň jeho vítěz. Patrick Mahomes se stal sedmým hráčem v historii ligy a prvním od roku 1999, kterému se podařilo tyto tři trofeje zkompletovat za jednu jedinou sezonu. Je tak jasné, že se na jeho vystoupení snášela chvála ze všech možných stran. Právě on pomohl Kansasu k triumfu tou největší měrou.

„Patrick je MVP, víc není třeba dodávat. Dnes jasně ukázal, kdo je nejlepší,“ řekl o Mahomesovi, dost možná nejlepším hráčem amerického fotbalu v současné době, trenér Chiefs Andy Reid. „Je to M-V-Pat. Ani neumím popsat, co znamená pro náš tým. Opět předvedl něco neuvěřitelného. Musíte makat, abyste si zasloužili slavit. A to my dnes udělali. A teď začíná party,“ doplnil Mahomesův spoluhráč Travis Kelce.

Největší sportovní akce v Severní Americe skončila. Kromě zápasu se bude dlouho mluvit třeba také o skvělé poločasové show. Tak zase za rok, Super Bowle.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Carolina po obratu srovnala finále, Hertlův faul rozhodl prodloužení

Hokejisté Caroliny zvládli ve druhém finále Stanley Cupu dramatický obrat a po výhře 4:3 v prodloužení vyrovnali sérii s Vegas na 1:1. Ještě deset minut před koncem přitom prohrávali o dvě branky. Smutným hrdinou večera se stal český útočník Tomáš Hertl, po jehož vyloučení rozhodl v nastavení Seth Jarvis.

Čeští fotbalisté zvládli generálku a před MS porazili Guatemalu

Čeští fotbalisté zakončili přípravu na mistrovství světa vítězstvím 3:1 nad Guatemalou. V New Jersey se prosadili Patrik Schick, Tomáš Chorý a Denis Višinský. Tým trenéra Miroslava Koubka natáhl sérii bez porážky a před startem šampionátu si odvezl důležitou dávku sebevědomí, přesto kouč upozornil i na nedostatky v defenzivě.

Ruska Mirra Andreeva přehrála Ukrajinku Kostyuk a je poprvé ve finále French Open

Devatenáctiletá Mirra Andreeva si na Roland Garros zahraje své první grandslamové finále. Ruská tenistka v semifinále přehrála Ukrajinku Martu Kostyuk 6:1 a 6:3. V Paříži tak ukončila její letošní neporazitelnost na antuce a oplatila jí předchozí porážky z této sezony.

FIFA zakázala na MS vlastní lahve na vodu. Odborníci varují před vedrem

Fanoušci si na zápasy fotbalového mistrovství světa 2026 nebudou smět přinést ani prázdnou znovu použitelnou láhev na vodu. FIFA pravidla změnila jen týden před začátkem turnaje. Rozhodnutí zdůvodňuje bezpečností, odborníci ale varují před zdravotními riziky během očekávaných veder.

Návrat domů i tlak tisíců fanoušků. Chris Billam-Smith jde v Bournemouthu znovu do boje

Chris Billam-Smith se po více než roce vrací do domácího Bournemouthu, kde ho čeká nebezpečný knockoutér Ryan Rozicki. Bývalý mistr světa přiznal, že tentokrát cítí větší tlak než kdy dřív. Zároveň si ale užívá něco, co většina boxerů během zápasového týdne nezažije, a to čas s rodinou.

Aryna Sabalenka se po kolapsu v Paříži psychicky sesypala. „Chci skončit s tenisem,“ přiznala

Aryna Sabalenka byla po vyřazení z Roland Garros na pokraji zhroucení. Světová jednička přitom vedla ve čtvrtfinále nad Dianou Shnaider už o set a dva brejky, než přišel nepochopitelný kolaps. Po porážce přiznala, že momentálně nemá chuť pokračovat v tenise.

Pirát opustil Oktagon, podepsal smlouvu s RFA a nově je i spolumajitelem projektu pro talenty

Slovenský bojovník Samuel „Pirát“ Krištofič po letech opustil Oktagon a zamířil do konkurenční organizace RFA. Zkušený zápasník se navíc zapojí i mimo klec. Stal se spolumajitelem projektu Future Fighter Generation, který má vyhledávat a rozvíjet nové talenty pro profesionální MMA.

Češky vstoupily do Ligy národů výhrou nad domácí Čínou

České volejbalistky se na úvod nového ročníku Ligy národů postaraly o velké překvapení. V čínském Nankingu porazily domácí reprezentaci 3:0 na sety a vůbec poprvé v historii si poradily s aktuálně šestým týmem světového žebříčku. O cenný triumf se opřely především díky disciplinované hře, kvalitnímu servisu a minimu chyb.

Poslední test před MS, Češi nastoupí proti Guatemale

Českou reprezentaci čeká v noci na pátek poslední přípravný zápas před mistrovstvím světa. V New Jersey se utká s Guatemalou a trenér Miroslav Koubek už chce nasadit většinu opor. Právě generálka může výrazně napovědět, jak bude vypadat základní sestava pro úvodní duel šampionátu proti Jižní Koreji.

Ferrari si pojistilo svou hvězdu. Charles Leclerc zůstane v Maranellu i v dalších letech

Ferrari vyslalo před domácí Velkou cenou Monaka jasný signál: Charles Leclerc zůstává v rudých barvách i na další sezóny. Monacký pilot podepsal novou dlouhodobou smlouvu, která má potvrdit jeho klíčovou roli v ambiciózním projektu slavné italské značky.

Tomáš Hertl rozhodl o výhře Vegas v prvním finále NHL

Tomáš Hertl se stal hlavní českou postavou úvodního finále Stanley Cupu. Útočník Vegas vstřelil v 57. minutě vítězný gól a zařídil svému týmu výhru 5:4 na ledě Caroliny. Golden Knights se tak ujali vedení 1:0 na zápasy a úspěšně vstoupili do boje o slavnou trofej.

Zverev je znovu v semifinále Roland Garros. Čeká ho Menšík

Alexander Zverev dál živí naději na první grandslamový titul kariéry. Německý tenista ve čtvrtfinále Roland Garros otočil nepříznivý vývoj proti talentovanému Rafaelu Jodarovi a po vítězství ve třech setech postoupil mezi nejlepší čtyřku turnaje.

Siniaková s Townsend jsou v semifinále Roland Garros

Kateřina Siniaková pokračuje na Roland Garros v boji o další grandslamový titul. Společně s Taylor Townsend zvládla čtvrtfinále ženské čtyřhry proti outsiderkám Magali Kempen a Andreja Klepač. Nasazené jedničky zvítězily 6:1, 6:3 a postoupily mezi nejlepší čtyři páry turnaje. Navázaly tak na výborné výsledky z posledních měsíců a dál potvrzují roli favoritek.

Anthony Joshua hlásí návrat. Cesta k bitvě s Furym začne v Saúdské Arábii

Anthony Joshua se po mnoha osobních tragédiích vrací do ringu s novou motivací a psychickou odolností. Bývalý šampion těžké váhy věří, že nikdy nebyl silnější a duel s Albanem Kristianem Prengou má být prvním krokem k dlouho očekávanému střetu s Tysonem Furym.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama