-1 C
Czech
Úterý 30. prosince 2025
HokejStroj na góly Pastrňák! Pod širým nebem se blýskl hattrickem. Jeho Boston...

Stroj na góly Pastrňák! Pod širým nebem se blýskl hattrickem. Jeho Boston zničil Philadelphii

Letošní specialita NHL s názvem „bitvy pod širým nebem“ je u konce. Na 18. jamce golfového hřiště u pobřeží jezera Tahoe se dařilo Coloradu a Bostonu. V dresu druhého jmenovaného týmu pak řádil útočník David Pastrňák. Jako druhému hráči v novodobých dějinách duelů pod širým nebem se mu podařilo vstřelit tři góly.

Na tuhle události bude NHL ještě dlouho vzpomínat. Vlastně události. Nejslavnější hokejová liga světa si totiž pro své fanoušky připravila hned dvě jedinečná utkání. Čtyři elitní týmy se představili na umělé ledové ploše, která vznikla u jezera Tahoe v oblasti Sierra Nevada. A vedení NHL mělo jasno už před samotným startem: „Bude to úžasná akce.“ 

A to nakonec skutečně byla. Nejprve vyjeli do akce hokejisté Colorada a Vegas. Samotným aktérům nádherné počasí přálo, to samé ale určitě nemůže říct led. Kvůli jeho počasím poškozené kvalitě se dlouho dobu čekalo na opravu.

„Už v první třetině měli hráči problémy s bruslením, zejména v oblasti log. Z důvodu jejich bezpečnosti jsme se rozhodli nepokračovat,“ smutnil zástupce komisaře NHL Bill Daly. Následovala zhruba hodinová práce ledařů, kteří ale nakonec přeci jen dali led zase do kupy.

Colorado nakonec pod širým nebem triumfovalo po výsledku 3:2. I když bez diváků, všichni si neobvyklý zápas moc užili a své o tom ví třeba německý gólman Grubauer, který dokonce pod masku na rozbruslení schoval sluneční brýle.

Pastrňákova show

Ke druhému zápasu byli připraveni hráči Bostonu a Philadelphie. Pastrňák versus Voráček? To nakonec nevyšlo. Druhý z dvojice kvůli nemoci pod širým nebem absentoval. Zato „Pasta“ řádil a demolici 7:3 dokonale režíroval.

Hattrick? To 24letému českému útočníkovi není cizí. V NHL dal už svůj desátý a v letošní sezoně má na kontě dva. A to zatím odehrál teprve 9 zápasů, i on totiž laboroval s rozsáhlým zraněním a start ročníku mu utekl. Všechno už je ale zdá se zažehnáno.

Třígólový zápas pod širým nebem zažil v novodobých dějinách už jen jeden hokejista. Toffoli z Los Angeles vloni hattrickem potopil Colorado. „Líbilo se mi, že jsme si zahráli ve sluníčku i v noci pod pod světly, to bylo také úchvatné. Celkově to byla neuvěřitelná zkušenost. Užíval jsem si každou sekundu,“ usmíval se po zápase Pastrňák.

Chválu sklidil od hokejové veřejnosti, spoluhráčů i kouče Cassidyho. „Pasta to rozjel. Svým výkonem strhl i ostatní, to jsme potřebovali,“ radoval se zkušený trenér Bostonu. Jeho tým po 16 zápasech vládne východní divizi. Letošní neobvyklou sezonu má tak parádně rozjetou.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Karlos Vémola podstoupil odloženou operaci zanícené čelisti v doprovodu Vězeňské služby

Karlos Vémola dnes absolvoval odloženou operaci zanícené čelisti, na zákrok čekal kvůli vazbě celý týden. Převoz proběhl pod dohledem Vězeňské služby a po operaci má zůstat několik dnů v nemocniční péči. Doma mezitím řeší situaci jeho manželka Lela, která se snažila dětem dopřát Vánoce i navzdory tomu, že policie Vémolu zadržela 23. prosince. Vedle emocí vyplouvá na povrch i tvrdá realita rodinných výdajů, které se podle dřívějších slov zápasníka pohybují ve statisících měsíčně.

Anthony Joshua ztratil dva nejdůležitější členy svého týmu

Boxerský svět truchlí po tragické autonehodě v Nigérii, při níž Anthony Joshua přišel o dva nejvýraznější členy svého týmu. Sina Ghami a Latif Ayodele, známý také pod přezdívkou Latz, havárii nepřežili. K nehodě došlo na frekventované silnici poblíž Lagosu, kde se vozidlo s Joshuou, oběma muži a dalším pasažérem srazilo se stojícím nákladním autem.

Nečas trefil 50. bod sezony a Avalanche dál válcují NHL

Martin Nečas se v NHL zapsal mezi střelce a posunul se na 50 bodů v sezoně. Colorado doma porazilo Los Angeles 5:2 a dál drží šňůru osmi výher. Českým brankářům naopak večer nevyšel, prohry si připsali Vítek Vaněček i dvojice z Anaheimu Lukáš Dostál a Petr Mrázek. Rozhodčí navíc poslali Tomáše Hertla do sprchy už při prvním střídání.

Luke Littler přežil duel s Crossem a je ve čtvrtfinále. Aspinall končí

Obhájce titulu Luke Littler musel na letošním PDC World Championship bojovat nejen se soupeřem, ale i s publikem. Osmnáctiletý fenomén si v legendárním Alexandra Palace vyslechl hlasitý pískot během souboje i po vítězství 4:2 nad bývalým mistrem světa Robem Crossem. Postup do čtvrtfinále byl hodně náročný. 

Neuvěřitelný blafák Jiříčka, Česko na MS juniorů přetlačilo Finsko v prodloužení

Čeští hokejisté do dvaceti let přetlačili na juniorském mistrovství světa Finsko 2:1 v prodloužení. Dlouho vedli po přesilovkové trefě Matěje Kubiesy, jenže 19 sekund před sirénou inkasovali v oslabení při hře bez brankáře. V nastavení pak rozhodl obránce Adam Jiříček efektní kličkou mezi nohama, a tým si připsal cenné dva body před silvestrovským duelem s Lotyšskem.

OKTAGON 81: Kincl je zpět, Fleury obhájil pás a hned přijal novou výzvu

Oktagon 81 v pražské O2 areně nabídl jedenáct zápasů, dvě titulové bitvy a osm českých bojovníků. Patrik Kincl se po dvou porážkách vrátil dominantním výkonem proti Robu Pukačovi, Will Fleury obhájil pás v těžké váze bleskovým TKO a přijal další výzvu. O titul v muší váze přišel útočit i David Dvořák, jenže duel s Žalgasem Žumagulovem zastavil lékař po třetím kole.

Cristiano Ronaldo ještě konec neplánuje. Kariéru ukončí až s tisícem gólů

Fotbalista Cristiano Ronaldo dal jasně najevo, že konec kariéry zatím nepřipadá v úvahu. Kapitán portugalské reprezentace prohlásil, že profesionální fotbal opustí teprve ve chvíli, kdy dosáhne hranice 1 000 vstřelených gólů v soutěžních zápasech.

Luke Humphries přežil drama na šampionátu PDC

Bývalý světový šampion Luke Humphries měl v neděli na mistrovství světa PDC pořádně namále, přesto se nakonec dokázal probojovat do čtvrtého kola. Spolu s ním slavili postup i další bývalí vítězové turnaje v čele s Michaelem van Gerwenem.

Raška ukončil Spicy Páju za 79 sekund a ukázal rozdíl mezi profíkem a celebritou

Zápas influencera Pavla Tótha s přezdívkou Spicy Pája proti profesionálovi Ondřeji Raškovi skončil bleskově. V pražské O2 areně se ukázalo, jak tvrdě umí realita MMA narazit do velkých slov i internetové sebejistoty. Raška dostal soupeře na zem, nenechal ho vstát a v prvním kole si došel pro TKO.

Čeští junioři zlomili Dánsko sedmi góly a poprvé vyhráli

Čeští hokejisté do 20 let si na mistrovství světa připsali první vítězství. Dánsko porazili 7:2, prosadilo se sedm různých střelců a výrazně pomohl i brankář Matyáš Mařík v klíčových chvílích. Zápas ale zhořkl kvůli tvrdé hře soupeře, na kterou si po utkání nahlas postěžoval Vojtěch Čihař. Další duel čeká národní tým v pondělí od 21:30 českého času proti Finsku.

Rittich zavřel bránu v derby a Nečas řídil další výhru Colorada

Vánoční pauza skončila a NHL se vrátila ve velkém stylu. David Rittich vychytal městské derby proti Rangers a Islanders vyhráli 2:0. Martin Nečas dal dva góly a v nájezdech rozhodl o výhře Colorada 6:5 nad Vegas. David Pastrňák sice skóroval v Buffalu, Boston ale padl 1:4.

Ferrero vysvětlil rozchod s Alcarazem, dohodu zlomila smlouva

Carlos Alcaraz jde do nové sezony bez trenéra, který ho dovedl na úplný vrchol. Juan Carlos Ferrero teď poprvé veřejně vysvětlil, proč skončil. Všechno se zlomilo na nové smlouvě. V pozadí ale běžel i spor o to, kdo bude určovat směr další kariéry.

Littler prošel do osmifinále. Turnaj má první velkou oběť, Bunting padl

Luke Littler dál drtí soupeře a v Alexandra Palace působí jako hráč z jiné ligy. Světová jednička si s přehledem zajistila místo v osmifinále mistrovství světa PDC. V třetím kole smetl Mensura Suljovice 4:0 a znovu ukázal, proč ho všichni berou jako hlavního favorita.

Zabystřan bodoval v Livignu, super G vyhrál Schwarz

Jan Zabystřan navázal na životní týden dalšími body. Osm dnů po senzačním triumfu ve Val Gardeně dojel v super G v Livignu jednadvacátý. V cíli ztratil 0,93 sekundy na vítěze, Rakušana Marca Schwarze. Český rychlostní lyžař znovu ukázal, že už do elitní společnosti nepatří jen na návštěvu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama