Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Střela, gól. Ullmark se stal osmým brankářem, který v NHL skóroval přímo ze hry

  Neuvěřitelná herní pohoda medvědů z Bostonu potvrzena. Brankář Linus Ullmark v noci skóroval trefou přes celé hřiště, a stal se tak osmým maskovaným mužem v historii, kterému se povedlo přímo vsítit branku. Celkově se jednalo o šestnáctý gól, který byl v zámořské soutěži připsán brankáři.

  Leden 2020, Pekka Rinne a jeho „goalie goal“, tedy gól vstřelený brankářem. Od té doby viděla ta nejprestižnější hokejová soutěž nespočet pokusů mužů mezi třemi tyčemi o přímé vstřelení branky, žádný však nebyl úspěšný. Raduje se až teď, tedy po více než třech letech, švédská opora Bostonu Bruins, která nese jméno Linus Ullmark.

  Vedoucí mužstvo východní konference, které má na čele ligy náskok devíti bodů před Carolinou, vedlo na ledě Vancouveru 2:1. Běžela poslední minuta, Canucks hráli s odkrytou brankou a puk se dostal na hokejku Linuse Ullmarka.

  Bostonská pětatřicítka neváhala, nabrala kotouč na čepel a dlouhým obloučkem jej vyslala přímo na bránu domácího celku. Poslední obránce Vancouveru se stihl jen ohlédnout, snaha zabránit trefě golmana hostí by byla zbytečná. Ullmark dal gól přes celé hřiště a spustil nekontrolovatelnou euforii.

  Mám nesmírnou radost, zářil brankář

  „Neviděl sem, jestli puk doletí až do branky. Po střele jsem měl před sebou tři hráče a nic jsem neviděl, nic jsem neslyšel. To, co se právě stalo, jsem si uvědomil až v moment, kdy kluci začali slavit,“ hodnotil zápis do historie Švéd.

  „Každopádně musím to teprve vstřebat, je těžké popsat to, co teď cítím. Ale jedno říct můžu, jsem obrovsky šťastný a mám nesmírnou radost,“ hledal brankář ta správná slova v evidentní euforii ze svého počinu.

  Gól Bostonu na 3:1 hodnotil i kouč Jim Montgomery: „Jsem za něj ohromně rád. Už to letos jednou zkoušel, nevyšlo to. Vlastně i Swayman se málem prosadil. Jsem pyšný, že máme tak dobré a kvalitní golmany. Linusovi to moc přeji,“ nešetřil chválou trenér.

  Na výhře se podílel i český forvard David Krejčí. Společně s Taylorem Hallem nachystali v 18. minutě zářez na pažbu Lindholmovi. Ullmarkův krajan se prosadil z přesilovky.

  Druhý gól medvědů dal Marchand, ten po utkání hodnotil branku z hokejky svého brankáře ironickou poznámkou: „Zkouší to na tréninku, takže mě to moc nepřekvapuje,“ řekl Brad a začal se smát.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.