HokejStavaři haly pro MS v Rize mají problém. Možná ji nestihnou dokončit...

Stavaři haly pro MS v Rize mají problém. Možná ji nestihnou dokončit včas

Šéf organizačního výboru MS v Lotyšsku Edgars Buncis uvedl pro televizi LTV, že situace je kritická. Generální tajemník Lotyšské hokejové federace (LHF) Viesturs Koziols však ujistil, že navzdory problémům šampionát nezruší.

Je třeba říct, že mám velké obavy. Bohužel jsme nedokázali některé procesy ovlivnit již na samotném začátku. Situace se začíná zhoršovat. Co je horší, nemáme žádný plán B. Příštích pár dní nám ukáže, jakým směrem se ubíráme. Nejedeme podle plánu a může se stát, že nám čas na dokončení haly vyprší,“ vyjádřil se Bunc k situaci.

Koziols uvedl, že šampionát se i přes nečekané problémy uskuteční. „Určitě nám nehrozí, že se MS zruší. Na stadionu probíhají nepřetržitě veškeré práce.

Bunc dále uvedl, že organizátoři stále věří v zázrak, že se hala dokončí včas. Stavba měla být původně zkolaudována v polovině března, nyní se v Rize budou snažit, aby ji dokončili do začátku turnaje, který startuje 21.5.2021.

V hale ještě nezačaly ani s instalací chladicích systémů, protože uvnitř komplexu ještě nejsou dokončeny některé práce a mnoho věcí není v pořádku ani v okolí haly. Společnosti SIA ARMS Group a OÜ RTS Infraehitus, které zajišťují veškeré práce na stavbě, se nevyhnou finančním sankcím. Za každý den prodlení zaplatí 5 tisíc eur.

Hlavní stadion šampionátu bude Aréna Riga, která by měla pořádat zápasy skupiny B, dva čtvrtfinálové souboje, obě semifinále a boje o medaile. Zápasy skupiny A a další dvě čtvrtfinále se odehrají v Olympijském sportovním centru. 

Zimní stadion Daugava, který je vzdálen asi deset minut od hlavní arény, má sloužit jako tréninková hala se dvěma kluzišti. Aréna Riga a Olympijské sportovní centrum jsou od sebe v těsné blízkosti.

Nejčtenější tento týden

Carolina je jednu výhru od Stanley Cupu

Hokejisté Caroliny zvládli pátý zápas finálové série NHL a po domácí výhře 4:2 nad Vegas vedou 3:2 na utkání. Golden Knights sice poslal do vedení Pavel Dorofejev po asistenci Tomáše Hertla, Hurricanes ale skóre otočili a od druhého Stanley Cupu v klubové historii je dělí jediné vítězství.

Wales znovu sní o triumfu. Jonny Clayton s novým parťákem ukázali, že mohou dojít daleko

Absence Gerwyna Price vyvolala mezi fanoušky pochybnosti, Wales ale hned v úvodu World Cup of Darts ukázal svou sílu. Zkušený Jonny Clayton a debutant Nick Kenny zvládli první společný zápas přesvědčivě a dali jasně najevo, že i v pozměněné sestavě chtějí bojovat o titul.

Mourinho se vrací do Realu Madrid. Zachrání potápějící se klub?

Real Madrid znovu vsadil na známou tvář. Novým trenérem se stal José Mourinho, který se na Santiago Bernabéu vrací po více než deseti letech. Vedení klubu od něj očekává, že ukončí dvouleté čekání na velkou trofej a přinese týmu větší stabilitu.

Světová šachová federace suspendovala Rusko

Mezinárodní šachová federace FIDE dočasně pozastavila členství Ruska. Reagovala tak na rozhodnutí sportovní arbitráže i na nesplnění podmínek, které Moskva dostala kvůli aktivitám v okupovaných částech Ukrajiny. Pro zemi s mimořádně silnou šachovou tradicí jde o citelný symbolický zásah.

Šipky dobývají New York. Luke Littler a Luke Humphries povedou hvězdnou show v Madison Square Garden

Dva největší fenomény současných šipek míří do legendární Madison Square Garden. Luke Littler a Luke Humphries budou hlavními taháky letošního US Darts Masters, kde se představí elitní hráči PDC i nejlepší zástupci Severní Ameriky. Ve hře přitom nebude jen prestižní titul, ale také přímá vstupenka na mistrovství světa v Alexandra Palace.

Deset milionů za zápas proti pěti soupeřům? Novotný označil Muradovův plán za hloupost

Makhmud Muradov se stal jednou z hlavních tváří nové organizace GMMA. Největší pozornost však nevzbuzuje jeho angažmá samotné, ale plánovaný souboj proti pěti soupeřům najednou. Právě ten vyvolal ostrou reakci spolumajitele Oktagonu Ondřeje Novotného, který podobný formát považuje za velmi nebezpečný a nesmyslný.

Lewis Hamilton znovu ožívá. Ferrari je blízko prvnímu triumfu a legenda Formule 1 znovu útočí

Lewis Hamilton po náročném prvním roce ve Ferrari konečně nachází formu, kterou od něj fanoušci očekávali. Sedminásobný mistr světa vybojoval druhé místo v Kanadě i Monaku a v průběžném pořadí šampionátu se posunul na druhou příčku. Britská legenda věří, že premiérové vítězství v červených barvách je už velmi blízko.

Serena Williams je zpět. Legendární šampionka po čtyřech letech znovu okouzlila tenisový svět

Když Serena Williams vstoupila na travnatý kurt londýnského Queen’s Clubu, publikum okamžitě povstalo. Čtyřiačtyřicetiletá tenisová legenda odehrála svůj první profesionální zápas od US Open 2022 a návrat proměnila ve stylové vítězství. Po boku talentované Kanaďanky Victorie Mboko ukázala, že ani po letech mimo okruh neztratila nic ze své pověstné síly.

Carolina vyrovnala finále NHL, Hertl tentokrát nebodoval

Hokejisté Caroliny zvítězili ve čtvrtém finálovém utkání NHL na ledě Vegas 5:3 a srovnali stav série na 2:2. Hlavní postavou večera se stal kapitán Jordan Staal, který vstřelil dva góly včetně vítězné trefy ve třetí třetině. Český útočník Tomáš Hertl poprvé ve finálové sérii vyšel bodově naprázdno.

Charles Leclerc po havárii v Monaku zuří. Ferrari se dostalo do sporu s dodavatelem brzd

Charles Leclerc prožil v domácím Monaku jeden z nejhorších víkendů sezony. Pilot Ferrari po havárii otevřeně kritizoval chování svého vozu a rozpoutal nečekaný spor s výrobcem brzd Brembo, který jeho ostrá slova označilo za předčasná a nepodložená.

Kladno získalo švédského obránce Filipa Westerlunda

Hokejové Kladno dál rozšiřuje kádr pro novou extraligovou sezonu. Rytíři oznámili příchod švédského obránce Filipa Westerlunda, který naposledy působil ve finské KalPě Kuopio. Sedmadvacetiletý bek přichází jako šestá letní posila a do české nejvyšší soutěže zamíří poprvé v kariéře.

Christian Eriksen znovu vyděsil fotbalový svět. Dánská hvězda po kolapsu uklidnila fanoušky

Fotbalové Dánsko si znovu prošlo děsivými okamžiky. Christian Eriksen během reprezentačního utkání s Ukrajinou zkolaboval přímo na trávníku a zápas musel být předčasně ukončen. Podle týmových lékařů je však zkušený záložník v dobrém stavu a brzy by měl být propuštěn z nemocnice.

Brutální bitva o přežití. Chris Billam-Smith po sedmi kolech umlčel nebezpečného Rozického

Atmosféra jako při boxerských klasikách staré školy, krev, tvrdé výměny a bouřící hala. Chris Billam-Smith zvládl v Bournemouthu jeden z nejtěžších zápasů kariéry, když po sedmi kolech donutil Ryana Rozického odstoupit. Fanoušci sledovali brutální cruiserweight přestřelku, kterou mnozí okamžitě označili jako kandidáta na zápas roku.

Zverev po pětisetové bitvě získal premiérový titul z French Open

Alexander Zverev se na čtvrtý pokus dočkal vysněného grandslamového triumfu. Ve finále French Open porazil Itala Flavia Cobolliho po více než čtyřhodinové bitvě 6:1, 4:6, 6:4, 6:7 a 6:1. Německý tenista tak prolomil dlouholeté čekání na titul z turnajů velké čtyřky a uzavřel jednu z největších kapitol své kariéry.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama