Více
  14.7 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Squashové mistrovství se vrací do Prahy. Útok na cenný kov vyhlásili Serme a Mekbib

  Po třech letech se mistrovství republiky ve squashi uskuteční v Praze. O domácí titul bude usilovat kompletní domácí elita, konkrétně v Hector Sport Centru a ve Squash Bowling Centru. Šampionát se tak neuskuteční ve skleněném kurtu. „Složitá situace v posledním půlroce stěžovala jednání o možnosti uspořádat akci na skleněném kurtu, což byl náš cíl a fakt, že stále neznáme rozpočet pro rok 2022, protože Národní sportovní agentura zatím ještě ani nevypsala dotační programy pro letošní rok, tomu také nepomohl. Těšíme se však na napínavé zápasy a zajímavý turnaj,“ prohlásil Tomáš Fořter, generální sekretář České asociace squashe.

  MČR začne ve čtvrtek 3. března. Turnaj bude od pátku přenášen na i-vysílání ČT sport, zápasy od čtvrtfinále půjdou s komentářem. Kompletní zpravodajství s rozhovory s hráči mohou fanoušci atraktivního raketového sportu sledovat na sociálních sítích asociace. Akce bude kompletně přenášena na youtube kanálu.

  Poslední republikový šampionát se uskutečnil na podzim minulého roku, protože loni na jaře nebylo možné ho odehrát. Nový ročník čeká nejlepší české hráče ve squashi už příští týden. Prvenství mezi muži obhajuje Daniel Mekbib, který bude útočit na svůj pátý titul. V ženské kategorii je velkou favoritkou Anna Serme, která drží na světovém žebříčku 39. místo. „Díky tomu, že je tak vysoko, tak se dostává na největší světové turnaje a hned v prvních kolech proti ní stojí velmi kvalitní soupeřky. Adaptuje se na vyšší úroveň,“ prohlásil Tomáš Fořter.

  Serme je v současné době na turnajích v USA. Tam tradičně létal před republikovým turnajem i Mekbib. V současné době se však na světovém žebříčku propadl, protože mu vypadly turnaje. Nyní figuruje na 92. místě. Ale favoritů na titul je více. Nejvýše postaveným českým squashistou je Martin Švec, který drží 83. místo. O šest míst za ním je Jakub Solnický. To ale není všechno – mužský squash má také loňské překvapení v podobě Marka Panáčka, který se dostal do finále. Na titul pomýšlí i Viktor Byrtus, vpředu chtějí být také Ondřej Uherka, David Zeman nebo Ondřej Vorlíček.

  Mistrovství bude extrémně vyrovnané

  „My v posledních letech před mistrovstvím prohlašovali, že letošní ročník bude vyrovnaný, ale v tomto roce to bude extrémně nadupané. Vloni nemohl do turnaje zasáhnout kvůli nemoci Martin Švec, nyní je kandidátů na prvenství minimálně pět,“ dodal Fořter ze squashové asociace. Ta v letošním roce oslaví 30 let od svého založení. „Máme v plánu na konci roku, kam připadá výročí, uspořádat společenskou akci, na kterou pozveme všechny, co se podíleli na rozvoji tohoto sportu u nás. A rádi bychom také co nejdříve postavili náš nový skleněný kurt. Nejpozději to bude v příštím roce na dalším domácím mistrovství.“

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.