Ostatní sportySquashisté rozehrají MS týmů. Narazí na Cookovy ostrovy a USA

Squashisté rozehrají MS týmů. Narazí na Cookovy ostrovy a USA

Po šesti letech si čeští squashisté zahrají na mistrovství světa týmů. Od pondělí do neděle budou na Novém Zélandu usilovat o historický výsledek, což je vylepšení 21. místa. Ve skupině E sehrají utkání proti Cookovým ostrovům a USA. Český tým je ve složení Martin Švec, Viktor Byrtus, Daniel Mekbib a Jakub Solnický. „O Cookových ostrovech skoro vůbec nic nevíme, USA pro nás nemusí mít nehratelný soupeř. Mají kvalitní tým a podobně jako naši kluci jsou velmi vyrovnaní a blízko na světovém žebříčku,“ prohlásil trenér Ondřej Uherka.

Čeští squashisté dorazili do místa turnaje s několikadenním předstihem, aby se stihli aklimatizovat na dvanáctihodinový časový posun oproti Evropě. „Počasí na Novém Zélandu nám přeje a tak jsme ho využili ke koupání a regeneraci v moři či v nedalekých vodopádech. Aklimatizace proběhla dobře,“ hlásil z Nového Zélandu Uherka. Turnaje se účastní 24 reprezentačních celků a k vidění budou nejlepší hráči světa z Egypta nebo z Anglie.

Našim cílem je skončit do patnáctého místa, což znamená postoupit ze skupiny přes Cookovy ostrovy a poté vyhrát alespoň jeden zápas o umístění. Nicméně určitě máme na víc a pokusíme se překvapit i výše nasazené týmy,“ přál si Uherka. Nejvýše postaveným českým hráčem na PSA žebříčku je v současné době Viktor Byrtus, který drží 83. místo. O dvě pozice nad ním je Martin Švec a 90. příčku drží Daniel Mekbib. Na 106. místě je pak Jakub Solnický.

To nejvýše postaveným hráčem USA je šestačtyřicátý squashista světa Timothy Brownell, o tři příčky za ním je jeho reprezentační kolega Shahjahan Khan. Český tým si na MS zahrál naposledy v roce 2017 ve Francii, kde obsadil celkové 21. místo. Při dalších dvou předchozích účastech v letech 2003 a 2013 skončili Češi na 23. a 25. místě. „Organizačně to vypadá na Novém Zélandu na velmi povedený šampionát soudě podle právě probíhajícího turnaje PSA. Fanoušci jsou zde úžasní a dokáží ocenit kvalitní squash. Hrát se bude i na dvou skleněných kurtech a my máme tu čest na jednom z nich hrát hned náš první zápas,“ dodal Uherka. Proti USA nastoupí Češi v úterý.

Nejvýše nasazené týmy MS týmů ve squashi:

1. Egypt (Ali Farag, Mostafa Asal, Mazen Hesham, Youssef Soliman)
2. Anglie (Mohamed ElShorbagy, Marwan ElShorbagy, Patrick Rooney, Adrian Waller)
3. Francie (Victor Crouin, Baptiste Masotti, Auguste Dussourd, Gergoire Marche)
4. Švýcarsko (Nicolas Mueller, Dimitri Steinmann, Robin Gadola, Yannick Wilhelmi)

Nejčtenější tento týden

Hamilton ovládl jediný trénink v Silverstonu

Lewis Hamilton zajel nejrychlejší čas jediného volného tréninku před Velkou cenou Británie formule 1. Na domácí trati porazil vedoucího muže šampionátu Kimiho Antonelliho a naznačil, že Ferrari může o víkendu bojovat o přední příčky.

Daniel Vladař má o budoucnosti ve Flyers jasno

Český brankář Daniel Vladař si prodloužení smlouvy s Philadelphií vysnil už po své první sezoně v klubu. Nový pětiletý kontrakt začne platit od ročníku 2027 až 2028 a podle gólmana byla dohoda otázkou okamžiku. Flyers mu navíc dali jasně najevo, že s ním počítají jako s jednou z klíčových postav budoucnosti.

Konec jedné cyklistické éry. Chris Froome po těžké nehodě ukončil slavnou kariéru

Jeden z nejúspěšnějších silničních cyklistů moderní historie oznámil konec profesionální kariéry. Brit Chris Froome, čtyřnásobný vítěz Tour de France, se rozhodl definitivně uzavřít svou sportovní cestu poté, co se už nedokázal vrátit po vážné nehodě z loňského roku. Za sebou zanechává kariéru plnou rekordů, nezapomenutelných momentů i několika kontroverzí.

Jakub Dobeš prodloužil smlouvu s Montrealem do roku 2030

Český brankář Jakub Dobeš si po výborné sezoně v NHL výrazně finančně polepší. Montreal s pětadvacetiletým gólmanem uzavřel novou tříletou smlouvu, která začne platit od sezony 2027 až 2028. Celková hodnota kontraktu dosahuje 16 milionů dolarů, což představuje téměř 340 milionů korun.

Táborsko odmítlo první ligu, šanci nyní zvažuje Artis Brno

Táborsko nevyužije mimořádnou možnost zahrát si v příští sezoně nejvyšší fotbalovou soutěž. Vedení klubu nabídku po důkladném zvážení odmítlo. Hlavními důvody byly nevyhovující stadion, nejistota kolem domácích zápasů v Českých Budějovicích i krátký čas na sestavení konkurenceschopného týmu. Dalším osloveným klubem je nyní Artis Brno.

Tottenham rozbil vlastní rekord. Za Tonaliho zaplatí až tři miliardy korun

Tottenham pokračuje v mimořádně ambiciózním přestupovém létě. Londýnský klub se podle britských médií dohodl s Newcastlem na příchodu italského záložníka Sandra Tonaliho. Celková hodnota transferu může dosáhnout až 100 milionů liber, což by z něj udělalo nejdražší posilu v historii Spurs.

Max Verstappen může odstartovat největší přestupovou rošádu ve Formuli 1. Jeho budoucnost zaměstnává celý paddock

Max Verstappen může být hlavním aktérem největší přestupové ságy posledních let. Přestože má s Red Bullem dlouhodobou smlouvu, zákulisní spekulace sílí a jeho případný odchod by mohl rozpoutat dominový efekt, který zasáhne téměř celé startovní pole Formule 1.

Muchová zvládla druhé kolo a ve Wimbledonu pokračuje dál

Karolína Muchová potvrdila roli favoritky a po přesvědčivém výkonu postoupila do třetího kola Wimbledonu. Česká tenistka si poradila s Číňankou Čang Šuaj ve dvou setech. Dál jde také Nikola Bartůňková, která v českém derby vyřadila Kateřinu Siniakovou. Předloňskou šampionku Barboru Krejčíkovou naopak čeká souboj s vítězkou letošního Roland Garros Mirra Andrejeva.

Oleksandr Usyk plánuje poslední zápas kariéry. Třetí duel s Furym podle jeho týmu nepřipadá v úvahu

Oleksandr Usyk se blíží závěru své mimořádné boxerské kariéry. Neporažený Ukrajinec už se vzdal všech titulů mistra světa v těžké váze a podle svého týmu absolvuje už jen jediný profesionální zápas. Přestože se dlouho spekulovalo o trilogii s Tysonem Furym, promotéři dávají jasně najevo, že tato kapitola je uzavřená.

Novak Djokovič se na úvod Wimbledonu pořádně nadřel. Po tříhodinové bitvě ale zůstává ve hře o historický rekord

Novak Djokovič vstoupil do letošního Wimbledonu vítězně, první kolo mu ale dalo pořádně zabrat. Čínského tenistu Wu I-pinga porazil po více než třech hodinách boje 6:4, 5:7, 6:4 a 6:4. Sedminásobný šampion londýnského grandslamu tak pokračuje v honbě za rekordním pětadvacátým grandslamovým titulem.

Gudas se vrací na Floridu, Anaheim ho vyměnil

Radko Gudas mění působiště v NHL. Anaheim vyměnil zkušeného českého obránce na Floridu výměnou za útočníka A. J. Greera. Oběma hráčům po sezoně skončila smlouva, proto nyní Panthers získali především přednostní právo jednat s Gudasem o novém kontraktu ještě před otevřením trhu s volnými hráči.

Tenisté na Wimbledonu ukončí protest, obnoví kontakt s médii

Nejlepší světoví tenisté po víkendových jednáních s pořadateli Wimbledonu ukončí protest proti médiím. Sporné otázky kolem rozdělování peněz a postavení hráčů ale zůstávají otevřené a jednání budou pokračovat i po skončení turnaje.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama