Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Splněno. Klíčovou bitvu v Litvě čeští basketbalisté zvládli, v cestě na MS je čeká další fáze

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Byla to válka. Hala bouřila, pískala, nadávala. Hráči se bez milosti sráželi, palubovka v Klajpedě se stala nesmírně horkou půdou. I přesto zvládl český národní basketbalový tým v Litvě vyhrát 83:72, a zajistit si tak účast v další skupině kvalifikace na MS. Ale byl to boj.

  Každý český kontakt s balonem byl „odměněn“ pískotem. Česko čekalo nepříjemné klání, do něhož vstupovali z pozice outsiderů, navíc měli v zádech tlak z Bosny, jenž říkal, že Satoranský a spol. musí u Baltského moře vyhrát. Jinak nebudou mít postup ve svých rukou.

  Češi to zvládli. Od začátku drželi solidní náskok, špatný vstup do druhé půle následně odčinili krásnými střelami, výhra byla blízko. Závěr zápasu ale přinesl obrovské, skoro až přehnané emoce. Mimo hru fauloval domácí Grigonis Satoranského a Litevci na tribunách spustili peklo. Směrem k sudímu i českému výběru létalo obrovské množství nadávek, došlo ke strkanicím a situace se vyhrotila.

  Naštěstí faulovaný Satoranský zvládl závěr utkání ustát, proměnil trestné hody a potvrdil triumf českých basketbalistů.

  Veledůležitá výhra Česko posunula do další fáze kvalifikace o MS 2023, tedy do spojené skupiny E a F. Naši budou soupeřit s dalšími pěti týmy, z celkových šesti výběrů tak po odehrání všech bitev nakonec tři nejlepší postoupí na světový šampionát.

  Rvou se jako lvi, chválí tým Ginzburg

  K mikrofonu se dostal po utkání s Litevci hlavní trenér českého národního basketbalového týmu Ronen Ginzburg: „Výhra nad Litvou je pro nás neskutečná. Hráči odvedli skvělou práci a znovu ukázali, že se doslova rvou jako lvi,“ smekl před vlastními svěřenci kouč.

  „Myslím, že většinu zápasu jsme kontrolovali. Dokázali jsme se dobře zvednout z nepovedeného začátku druhého poločasu. Tohle vítězství je pro nás důležité i díky tomu, že nás dostalo zpátky do hry o mistrovství světa,“ dodal šťastný Ginzburg.

  Satoranský končí v NBA, míří do Barcelony

  Nejlépe placený basketbalista České republiky Tomáš Satoranský mění po šesti letech ve Spojených státech amerických soutěž. Opouští NBA a vydává se zpět do Evropy.

  Podepsal totiž po několika nepříliš úspěšných a produktivních sezonách profesionální smlouvu ve španělské Barceloně, kde se, mimo jiné, potká například s dalším vynikajícím českým hráčem Janem Veselým.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS