Více
  18.8 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Špílmachr Arsenalu urazil kvůli zápasu 5 000 kilometrů. Po čtvrt hodině musel pod sprchy

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  O tom, jak důležitý by měl být odpočinek po náročném cestování, by mohl vyprávět záložník Arsenalu Thomas Partey. Ještě ráno se probudil po Africkém poháru národů v Kamerunu, večer už ale vlétl na hřiště v Londýně. Kvůli zápasu urazil přes 5 000 kilometrů, hned po 15 minutách na hřišti ale zmizel po červené kartě do sprch.

  Na včerejší souboj v semifinále EFL Cupu mezi Arsenalem a Liverpoolem se bude ještě dlouho vzpomínat. Odveta mezi dvěma anglickými giganty totiž byla zajímavá hned z několika úhlů pohledu. Kromě vítězství Reds se řeší zejména kuriozita na druhé straně, o kterou se postaral Thomas Partey.

  Partey byl členem nároďáku Ghany, která hrála o postup ze skupiny na Africkém poháru národů. Pokus dopadl přímo katastrofálně, po propadáku skončili čtyřnásobní šampioni a na turnaji nejúspěšnější fotbalisté historie s 1 bodem poslední ve skupině. Na závěr nestačili na Komory.

  Mezi nešťastníky byl také záložník Arsenalu, který si chtěl spravit chuť na Ostrovech. Bitva s Komory se hrála 18. ledna, celý další den Partey regeneroval a o den později už byl v letadle směr Londýn. Ráno se probudil v Kamerunu, v letadle strávil 6 hodin a po příletu zamířil přímo do hotelu, kde byl ubytován Arsenal. Ještě ten večer pak v 74. minutě do zápasu nastoupil.

  „Chtěl hrát. Kolem poledne přistál, pak hned přišel s tím, že chce být součástí týmu,“ chválil svého svěřence kouč Gunners Mikel Arteta. Velkou radost mu ale Partey neudělal, v 90. minutě totiž po ostrém zákroku na Fabinha viděl po druhé žluté červenou kartu a měl opustit hřiště.

  Do finále jde Liverpool

  Arsenal začal sympaticky, dal břevno, hrál na domácí půdě slušně. Byl to ale Liverpool, který se v 19. minutě dostal do vedení, které už nepustil. Pojišťující trefu přidal v 77. minutě nakonec dvougólový Jota. Trápení Arsenalu v klíčových zápasech tak nebere konce.

  „Nikoho nemáme. Ødegaard, Lacazette ani Partey netrénovali, ale do zápasu šli. Neměl jsem na výběr,“ smutnil po zápase Arteta. Ať tak či onak, Arsenal opět ostrouhal a finále si proti Chelsea, která předčila ve dvojzápase Tottenham, zahraje Liverpool.

  • Arsenal vs. Liverpool 0:2 (0:1). Góly: 19. a 77. Jota.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ