Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Spektakulární duel svedli na MS v šipkách Smith a Clayton. Drama rozhodoval až poslední možný set

  Zdá se, že s každým dnem a každým zápasem je mistrovství světa v šipkách lepší a lepší. Na šampionátu už jsme viděli dvě zavření na devět šipek. Už jsme viděli dechberoucí obraty z 0:3 na 4:3 na sety. Už jsme viděli i neuvěřitelný leg náhlé smrti v zápase Price s Huybrechtsem. Nicméně tak kvalitní a napínavou show, jakou nachystali divákům v Alexandra Palace Michael Smith a Jonny Clayton, tu jsme doposud na letošním turnaji neviděli.

  Další nezapomenutelný den největšího šipkařského podniku roku odstartovaly znovu nemilé zprávy. Na pódiu se nemohl kvůli pozitivnímu testu na covid-19 představit po Van Gerwenovi s Van den Voortem ani Dave Chisnall. Jeho potenciální soupeř Luke Humphries postoupil bez boje.

  Odpolední program tak byl ochuzen o jeden ze tří duelů. To však ve finále tolik nevadilo, De Sousa se Soutarem a Aspinall s Rydzem vše vynahradili. Požárník Alan Soutar nejprve přemohl v sedmi setech portugalského favorita a postoupil, možná překvapivě, do čtvrtfinále MS.

  Úchvatnou one man show se pak blýskl Callan Rydz, který doslova vymazal světovou čtrnáctku Nathana Aspinalla a kráčí v turnaji dál bez, teď se podržte, jediného ztraceného setu. Hráč, který nedávno ani neměl Tour card, vyřadil Yamadu, Dolana a Aspinalla se skóre 10:0 na sety. To se jen tak nevidí. Na Rydze čeká ve čtvrtfinále zmíněný hasič a cvičitel psů Alan Soutar.

  Duel, který nezná vítěze a poraženého

  Klání snů. Reklama na šipky. Exkluzivní a nezapomenutelná bitva. Strhující boj do posledních chvil. Či snad úchvatné a vynikající představení světové extratřídy. A tímto lichotivým způsobem by se dalo pokračovat dál.

  Souboj, jenž připomínal loňské utkání Michaela Van Gerwena s Joem Cullenem. Nesmírně vyrovnané a dechberoucí, takové bylo osmifinále mistrovství světa v šipkách v podání Angličana Michaela Smithe a možná nejlepšího hráče roku 2021 Jonnyho Claytona.

  Hráči si kradli podání, předháněli se v zavírání čistým středem a v neposlední řadě vykouzlili pětadvacet maximálních náhozů. Skutečně bitvu se vším všudy dotáhli až do sedmého, tedy rozhodujícího setu. Nejprve oba udrželi svůj servis, Smith pak Claytona breaknul. Výhodu nevyužil, Jonny odvrátil blížící se konec zavřením 120 bodů a šlo se do prodloužení.

  Následovala férový, ale velmi ostrý boj. Utkání dospělo do stavu 3:3 na sety a 4:4 na legy, v tom se ale Angličan dostal do obrovské výhody. Využil Velšanovo zaváhání při snižování na zavíratelné číslo a získal break. Následně jej zvládl potvrdit při svém podání a propukla nekontrolovatelná oslava. Smith to dokázal. Poslal domů potenciálního vítěze.

  Je však třeba dodat, že po takové bitvě, by si zasloužili postup oba. A Smith by se neměl radovat moc dlouho. Ve čtvrtfinále je už připraven druhý nebezpečný Velšan… Gerwyn Price.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.