FotbalSpektakulární bitva v Dortmundu. Schickův Leverkusen potopil Borussii pěti góly, Haaland chyběl

Spektakulární bitva v Dortmundu. Schickův Leverkusen potopil Borussii pěti góly, Haaland chyběl

Strhující utkání viděli diváci v Signal Iduna Parku v německém Dortmundu. Domácí Borussia v souboji druhého týmu Bundesligy se třetím přivítala Bayer Leverkusen a od samého začátku to byla neskutečná show. Bohužel pro domácí fanoušky se jednalo pouze o show ze strany Leverkusenu. Padlo sedm branek, nicméně hned pět do sítě domácích. Patrik Schick měl prsty ve čtyřech gólech, sám však žádný nevstřelil.

V posledních deseti vzájemných duelech padlo celkem padesát branek, a tak se dalo předpokládat, že i toto utkání bude bez ohledu na absenci zraněného Haalanda gólově bohaté. A bylo.

Klání odšpuntoval Leverkusen, když využil nesmyslné chyby obránce Zagadoua. Dvaadvacetiletý hráč Dortmundu dlouho váhal s rozehrávkou, nakonec poslal balon před vlastní branku, kde byl připravený Patrik Schick. Český snajpr vyslal tvrdou střelu, kterou sice brankář Kobel vyrazil, ale vracející se Akanji si míč srazil do vlastní sítě.

Borussia vyrovnala o šest minut později. Vynikající centr poslal do ohně z přímého kopu Julian Brandt a pravý bek Bayeru si, podobně jako Akanji, dal vlastní gól. Leverkusen se z inkasované branky rychle oklepal a ve 20. minutě předvedl ukázkový útok. Ve čtyřech hráčích se vydali hosté do rychlého brejku a na pár doteků protlačili merunu za záda domácího golmana. Střelcem byl Florian Wirtz, nicméně pochvalu zaslouží celý jeho tým. Akce přes celé hřiště byla skutečnou pastvou pro oči.

Opařený Dortmund navíc lovil míč ze své sítě o osm minut později znovu. Patrik Schick prokázal neskutečnou sílu a na hranici vápna si vybojoval faul na svou osobu. Balon si na přímý volný kop postavil Robert Andrich a na centimetr přesnou trefou vymetl pavučinku v šibenici domácí svatyně. Borussia šla do kabin s dvoubrankovou ztrátou.

Druhou půli domácí nezvládli, Dortmund debakl neodvrátil

A žlutočerní nevstoupili dobře ani do druhé pětačtyřicetiminutovky. Po závaru zapříčiněném rohovým kopem napřáhl před Kobelem k tvrdé ráně hostující obránce Jonathan Tah a nekompromisní dělovkou pod břevno přidal čtvrtý gól Bayeru. A aby hosté vyrovnali Stuttgart, který tu před dvěma lety dal Dortmundu pět branek, skóroval z brejku Diaby. Snížení sice přidal Tigges, to však na rozjetý Leverkusen nestačilo.

V závěru ještě perfektně vychytal Grill domácího Reynu, podobně si hostující golman vyšlápl i na Bellinghama, a Leverkusen tak zvítězil jednoznačně a pro mnohé dosti nečekaně 5:2. Bundesligu stále vede Bayern Mnichov s 52 body, Dortmund je druhý s devítibodovou ztrátou. Schick a spol. drží třetí příčku, bodů mají 38.

Nejčtenější tento týden

Vladař chyboval a Flyers padli, Carolina už slaví postup

Philadelphia nezvládla první postupový mečbol a doma podlehla Pittsburghu. Český brankář Daniel Vladař inkasoval čtyři góly a jeden šel na jeho vrub. Flyers ale stále vedou sérii 3:1. Carolina naopak nezaváhala a jako první tým si zajistila místo ve druhém kole.

Souček po gólu za West Ham: Momentum je na naší straně. Kinský pomohl Tottenhamu nulou

Tomáš Souček pomohl West Hamu důležitou brankou k výhře 2:1 nad Evertonem a po zápase mluvil o obrovských emocích i klíčovém momentu sezony. Český záložník odehrál svůj 200. duel v Premier League a zároveň si upevnil postavení nejlepšího českého střelce v historii soutěže. Důležitý krok v boji o záchranu udělal i Tottenham, za který čisté konto vychytal Antonín Kinský.

Dosunmu zaskočil Denver životním výkonem. Jokič a Nuggets jsou v NBA krok od vyřazení

Denver s Nikolou Jokičem nezvládl ani druhý zápas v Minnesotě a po porážce 96:112 je v sérii na hraně vyřazení. Hlavní postavou večera byl Ayo Dosunmu, který jako náhradník explodoval 43 body a předvedl nejlepší střelecký výkon kariéry.

Siniaková a Taylor Townsend drží v Madridu neporazitelnost. Po dalším obratu už mají 12 výher v řadě

Kateřina Siniaková a Taylor Townsend pokračují na tisícovce v Madridu ve vítězné jízdě. Česko-americký pár zvládl i druhý zápas na turnaji, porazil Alexandru Eala a Zeynep Sönmez 6:1, 7:5 a natáhl svou aktuální sérii už na 12 zápasů.

Tsitsipas v Madridu znovu neudržel nervy. Během zápasu urážel vlastního otce

Stefanos Tsitsipas prožil na Masters v Madridu další turbulentní zápas. Řecký tenista sice proti Patricku Kypsonovi postoupil, během duelu ale nezvládl emoce, sprostě urážel svého otce a ještě se dostal do sporu s rozhodčí.

Lakers jsou krok od postupu, Krejčího Portland padl se Spurs

Basketbalisté Los Angeles Lakers zvládli dramatický závěr v Houstonu a po výhře 112:108 v prodloužení vedou v sérii už 3:0. Blízko k postupu má také San Antonio, které i bez Victora Wembanyamy otočilo duel v Portlandu. Vít Krejčí se dostal do hry v poslední minutě.

Čeští brankáři ovládli večer v play off NHL

Play off NHL mělo výraznou českou stopu. Karel Vejmelka, Jakub Dobeš i Lukáš Dostál dovedli své týmy k důležitým výhrám a Utah, Montreal i Anaheim vedou v sériích prvního kola 2:1 na zápasy. Nejvíce práce měl Vejmelka, který čelil velkému tlaku Vegas a zapsal třicet zákroků.

Češi ve Vídni přehráli Rakousko a dál ladí formu bez porážky

Čeští hokejisté zvládli i třetí přípravný zápas před mistrovstvím světa. Ve Vídni porazili Rakousko jasně 5:1, navázali na dvě výhry nad Německem a dál drží neporazitelnost. V brance si úspěšnou premiéru v seniorském národním týmu odbyl Jan Bednář.

Boston doma nestačil na Buffalo a v sérii ztrácí

Boston nezvládl první domácí zápas série s Buffalem a po porážce 1:3 prohrává v úvodním kole play off NHL 1:2 na utkání. David Pastrňák ani Pavel Zacha se bodově neprosadili, přestože patřili k nejaktivnějším střelcům Bruins. Výrazně blíže k postupu má Carolina, která přehrála Ottawu 2:1 a vede už 3:0 na zápasy.

Lando Norris věří, že Max Verstappen zůstane déle, než si myslíme. Formule 1 by bez něj ztratila tvář

Budoucnost Maxe Verstappena ve Formuli 1 je v posledních týdnech velkým tématem. Lando Norris i Oscar Piastri se shodli, že odchod čtyřnásobného mistra světa by byl pro celý sport citelnou ztrátou. Věří však, že nizozemský fenomén jen tak nezmizí.

Bouře v Liverpoolu. Stephen Bunting čeká domácí euforii, Littlera možná vypískají

Šipkařská Premier League míří na slavnou adresu a domácí Stephen Bunting se připravuje na večer plný emocí. Zatímco jeho jméno bude halou rezonovat v pozitivním duchu, jiní hráči v čele s Lukem Littlerem mohou zažít mnohem chladnější přijetí.

Rallye Šumava otevře domácí šampionát, Kopecký útočí na dvanáctý titul

Nová sezona mistrovství České republiky v automobilových soutěžích začíná v Klatovech. Jubilejní 60. ročník Rallye Šumava nabídne silné startovní pole, návrat velkých jmen i první důležitý test před dalším bojem o titul. Největší pozornost znovu míří na Jana Kopeckého, který chce rozšířit svou sbírku o dvanáctý domácí triumf.

Vladař dovedl Philadelphii k třetí výhře, Dostál vrátil Anaheim do série

Daniel Vladař znovu podržel Philadelphii a Flyers po výhře 5:2 nad Pittsburghem vedou v sérii už 3:0. První radost v letošním play off prožil také Lukáš Dostál, který pomohl Anaheimu k výhře 6:4 v Edmontonu a Ducks srovnali stav série na 1:1. Dallas pak po druhém prodloužení udolal Minnesotu 4:3 a ujal se vedení 2:1 na zápasy.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama