25.2 C
    Sobota 27. července 2024

Sparta se probudila ze snu o Lize mistrů. Díky penaltám slaví Kodaň

Remíza v hlavním městě Dánska. S tímto, nutno říct celkem uspokojivým výsledkem, se pražská Sparta vracela zpátky do Prahy a včera vybíhala na hřiště k odvetě 3. předkola Ligy mistrů. Doufala, že vyhraje a přiživí sen o postupu. To se ale bohužel po bláznivém průběhu nepovedlo. Zápas dotáhla po penaltách do vítězného konce Kodaň.

Nad horším začátkem v odvetě předkola Ligy mistrů snad sparťané nemohli ani přemýšlet. Hned po 16 vteřinách inkasovala poprvé, když se prosadil Larsson. Vedení vydrželo Kodani velice dlouho. Celý první poločas a velkou část toho druhého. Sparta tlačila, snažila se srovnat, nic jí ale do branky střežené Polákem Grabarou nechtělo spadnout.

Letná poprvé vyjekla radostí v 56. minutě. Ladislav Krejčí překonal kodaňského gólmana hlavou z hranice vápna, oslavy ale byly bohužel pro Spartu předčasné. Hlavní rozhodčí po konzultaci s videem branku neuznal, sparťanský kapitán totiž při snaze dostat se k hlavičce fauloval jednoho z protihráčů. Stále tak vedli hosté.

A to až do 80. minuty. V té nastartoval famózní jízdu Veljko Birmančevič. Zbavil se svého strážce u lajny, proklestil si cestu až do vápna a zakončil tak, že na světelné tabuli svítilo zanedlouho skóre 1:1. Tento stav vydržel i po konci základní hrací doby a šlo se do prodloužení. A v tom se pak děly neskutečné věci.

Sparta, Kodaň, Sparta, Kodaň a Kodaň

Do prodloužení vstoupila o dost lépe Sparta. Ve 105. minutě se dostala do vedení po úžasném přímém kopu Qazima Laciho. Albánský fotbalista i celá Sparta věřili, že právě tento gól zajistí pražskému klubu postup. To se ale pletli. Ještě v nastavení první části prodloužení Kodaň díky Claessonovi, který využil nedůrazu ve vápně, vyrovnala.

Dvě minuty po startu druhého prodloužení znovu udeřila Sparta. Tentokrát měl trefu na svědomí Victor Olatunji, ke kterému se odrazil balon. Ve 112. minutě ale přišla pohroma číslo tři. Znovu to byl Claesson, který hlavou osamocený prostřelil gólmana Vindahla potřetí. Zápas tak musely rozseknout až pokutové kopy.

V nich minuli sparťané Krejčí a Sörensen, naopak hráči Kodaně byli neomylní. Zasadili tak Spartě obří ránu v podobě vypadnutí z bojů o Ligu mistrů.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.