14.1 C
    Čtvrtek 28. března 2024

Sparta dominuje. Letenští potrestali ztrátu konkurentů triumfem nad Jabloncem

Dvacáté kolo FORTUNA:LIGY přineslo nečekaná zaškobrtnutí favoritů a triumfy domácích celků. Plzeň padla na Slovácku, a tak se Sparta, která v epet ARENĚ porazila Jablonec jednoznačně 3:0, dotáhla na rozdíl tří bodů. Pardubice doma porazily Zlín a Dynamo České Budějovice nevýraznou Bohemku.

Fotbalisté Sparty vyhráli nad Mladou Boleslaví poměrem 4:1, poté nad Bohemians 6:2 a nyní přidali další branky i do sítě Jablonce. Střelbu na Letné odstartoval jeden z nejlépe hrajících fotbalistů v rudém v posledních týdnech Lukáš Haraslín.

Lukáš Sadílek nejprve rozjel útočnou akci ve středu hřiště. Následně přihrál Jaroslavu Zelenému na hranici vápna, ten z prvního doteku předal právě Lukáši Haraslínovi a slovenský záložník střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre.

Sparta Jablonec do ničeho závažného nepouštěla, po poločasové přestávce navíc opět rozvlnila síť Jana Hanuše. Souhra Sadílka s Vitíkem vyústila střelou Wiesnera. Tu sice jablonecký brankář vyrazil, ale jen k připravenému Kuchtovi, jenž zvýšil na 2:0.

Letenským to nestačilo, o nádhernou branku se pak postaral opět Haraslín. Jankto, který byl na trávníku necelou minutu a celý stadion vyvolával jeho jméno, rozběhl akci uprostřed hřiště, nahrál Lacimu a ten našel ve vápně právě slovenského snajpra. Haraslín se s míčem otočil a dal razítko na výhru Sparty 3:0.

Plzeň ztratila v Uherském Hradišti

Svěřenci kouče Michala Bílka nezvládli zápas proti Slovácku. A to i přesto, že domácím chyběl hlavní trenér Martin Svědík na lavičce kvůli červené kartě z posledního kola. Ve 26. minutě vypálil z dálky Vlastimil Daníček a otevřel skóre.

Plzni se nedařilo dostat do tempa po celou dobu zápasu, a tak přišel v 63. minutě finální úder. Ex-plzeňský Milan Petržela vymíchal Milana Havla a ránou na přední tyč překvapil golmana Staňka. Plzeň padla na Slovácku poměrem 0:2 a na Slavii ztrácí dva body.

Pardubice stále okupují poslední příčku tabulky, ale díky výhře nad předposledním Zlínem se právě na svého konkurenta v tabulce dotáhly. První gól perníkářů na novém stadionu vstřelil neskutečnou pumelicí zpoza šestnáctky Dominik Janošek, druhý přidal Ladislav Krobot. Trinity ještě korigovali skóre, na remízu už ale nedosáhli.

Dynamo České Budějovice po dlouhé době vyhrálo v lize na domácím stadionu, Bohemians porazilo 1:0 gólem Potočného z 84. minuty.

Vězení za polibek: To žádají španělští prokurátoři pro bývalého šéfa fotbalového svazu Luise Rubialese

Španělští prokurátoři požadují pro bývalého šéfa španělské fotbalové federace Luise Rubialese trest odnětí svobody na dva a půl roku za polibek. Ten po vítězství Španělska na mistrovství světa věnoval fotbalistce Jenni Hermoso bez jejího souhlasu.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.