13.8 C
Czech
Pondělí 23. března 2026
Ostatní sportySoupeř mě přehrál brutální rychlostí, říká Jan Louda po finále ve Walesu

Soupeř mě přehrál brutální rychlostí, říká Jan Louda po finále ve Walesu

Potvrdil fantastickou sezonu a velmi stabilní výkonnost! Český badmintonista se dostal do finále turnaje International Challenge ve Walesu. V něm však podlehl Dánovi Mads Chirstophersenovi 0:2 na sety. „Přehrál mě svou rychlostí, nebyl jsem na to úplně připravený,” říkal po dalším životním turnaji český hráč číslo jedna.

Finálový den v Cardiffu byl k těm nejlepším hodně nelítostný. Po semifinálovém souboji s vítězem Czech Open Victorem Svendsenem, čekal Loudu už za tři hodiny i duel finálový. „Toho času mezi zápasy bylo málo, ale na to se samozřejmě nebudu vymlouvat, bylo to pro oba stejné,“ říkal Louda, jenž svému finálovému soupeři podlehl 13:21, 18:21.

„Hra, se kterou nastoupil, mě překvapila. Nedokázal jsem se na to dobře adaptovat, hrál jsem s Christophersenem dvakrát a nikdy to takové nebylo,“ ujal se finálového hodnocení plzeňský hráč. „Tlačil úplně ze všeho, snažil se mě přehrát brutální rychlostí, a to se mu dařilo. Srovnal jsem se s tím až někdy v druhé půlce druhého setu, kdy už bylo pozdě,“ byl upřímný hráč číslo 69 žebříčku BWF.

„Bylo to v podstatě jenom o té rychlosti, těžko jsem se dostával do útoku, v podstatě jsem jenom bránil, on hodně riskoval, takže na konci už také dělal chyby, ale na tu jeho hru jsem určitě nebyl dobře připravený,” byl si vědom mistr republiky, který si zapsal další vynikající výsledek v sezoně 2022.

I přes finálovou porážku znovu ukázal Louda svou třídu, jeho sezona byla velmi stabilní, bez výpadků. Teď už jenom formu přenést i do kvalifikace ME smíšených týmů, která proběhne v půlce prosince ve Skotsku.

Nejčtenější tento týden

Luke Humphries zvítězil na Belgian Darts Open

Luke Humphries ovládl Belgian Darts Open a připsal si už devátý titul na European Tour. Po finálové výhře nad Jonnym Claytonem však zaujal i svým humorem, když s nadsázkou poznamenal, že v éře Luka Littlera mu možná připadne „jen“ role světové dvojky.

Nečas znovu úřadoval, Vejmelka pomohl Utahu k cenné výhře

Martin Nečas znovu ukázal výbornou formu. Při výhře Colorada 3:2 po prodloužení na ledě Washingtonu připravil dva góly a v produktivitě se dotáhl na Davida Pastrňáka. Výrazný večer prožil také Karel Vejmelka, který 33 zákroky pomohl Utahu k triumfu 4:3 po prodloužení nad Los Angeles.

Amálie Švábíková získala na halovém mistrovství světa bronz

Česká atletika má z halového mistrovství světa v Toruni druhou medaili. O cenný kov se postarala tyčkařka Amálie Švábíková, která po čistém výkonu do 470 centimetrů vybojovala bronz. Na stupních vítězů se zařadila po bok Angelica Moser a Imogen Ayris, zlato si odvezla Molly Caudery.

Lehečka v Miami poprvé prošel do osmifinále

Jiří Lehečka zvládl v Miami další důležitý krok. Ve třetím kole porazil domácího Ethana Quinna 6:3 a 7:6, navázal na povedený výkon na servisu a na floridském Masters si poprvé v kariéře zahraje osmifinále. Český tenista tak potvrdil, že i proti rozjetému soupeři umí udržet klid v klíčových chvílích.

Manuel vyhrála halové mistrovství světa na 400 metrů

Lurdes Gloria Manuel v Toruni potvrdila, že patří mezi největší talenty české atletiky. Dvacetiletá čtvrtkařka doběhla pro zlato v osobním rekordu 50,76 sekundy a ukončila osmileté čekání české výpravy na medaili z halového světového šampionátu. Česká atletika má navíc po dlouhých letech další ženskou světovou šampionku.

Pastrňák gólem a jubilejní asistencí řídil výhru Bostonu

David Pastrňák pomohl Bostonu gólem a asistencí k vítězství 4:2 na ledě Detroitu. Český útočník zároveň dosáhl na metu 500 asistencí v NHL a zařadil se mezi šestici českých hráčů, kterým se to povedlo. Výrazný večer prožil také Daniel Vladař, jenž dovedl Philadelphii k výhře nad San Jose.

Růžička přepsal rekord play off

Martin Růžička prožil v Hradci Králové večer, který se v extraligovém play off zapíše do historie. Kapitán Třince si při výhře 3:2 po prodloužení připsal asistenci u rozhodujícího gólu Miloše Romana a dostal se na 134 bodů ve vyřazovací části samostatné české extraligy. Na čele historického pořadí se dotáhl na Ondřeje Kratěnu a díky vyššímu počtu gólů se posunul před něj.

James a Durant přepsali historické tabulky NBA

LeBron James a Kevin Durant prožili v NBA noc, která se zapisuje do kronik. James se stal novým rekordmanem ligy v počtu zápasů v základní části. Durant se zase posunul před Michaela Jordana na páté místo historické tabulky střelců. Oba milníky navíc přišly ve vítězných zápasech jejich týmů.

Sinner v Miami vyrovnal Djokovičův rekord

Jannik Sinner vstoupil do turnaje v Miami přesně tak, jak si přál. Damira Džumhura porazil hladce 6:3 a 6:3 a ani na chvíli nepustil zápas do větších komplikací. Po triumfu v Indian Wells tak zvládl i rychlý přesun na další velký turnaj a potvrdil, že v úvodu amerického jara drží mimořádně vysoký standard.

Arsenal a Manchester City hrají o Ligový pohár

Arsenal může získat první velkou trofej po šesti letech. Manchester City naopak bojuje o to, aby nepřišel o jednu z posledních šancí zachránit sezonu. Nedělní finále ve Wembley navíc přidává silný osobní příběh, protože proti sobě stojí Mikel Arteta a Pep Guardiola.

Laura Pirovano si dojela pro glóbus za sjezd, Ester Ledecká uzavřela sezonu devátým místem

Italská lyžařka Laura Pirovano poprvé ovládla hodnocení sjezdu ve Světovém poháru. Malý křišťálový glóbus potvrdila vítězstvím ve finále v Kvitfjellu. Ester Ledecká dojela v posledním sjezdu sezony devátá a v konečném pořadí disciplíny obsadila 14. místo.

Nečas dovedl Colorado k výhře a Dostál zazářil v českém souboji gólmanů

Martin Nečas prožil další výrazný večer v NHL. Gólem a dvěma asistencemi táhl Colorado k výhře 4:1 na ledě Chicaga, posunul se na 84 bodů a překonal své dosavadní maximum v základní části. Výborný zápas odchytal také Lukáš Dostál, který pomohl Anaheimu k vítězství 4:1 nad Utahem. První bod v sezoně zapsal Tomáš Nosek, Adam Klapka zase podpořil výhru Calgary nad Floridou.

Australský plavec Cameron McEvoy překonal světový rekord na 50 metrů volným způsobem

Australský sprinter Cameron McEvoy přepsal historii plavání. Na padesátce volným způsobem zaplaval v Šen čenu čas 20,88 sekundy a o tři setiny zlomil světový rekord Cesara Ciela z roku 2009. Padl tak jeden z nejodolnějších výkonů slavné éry polyuretanových plavek.

LeBron James dorovnal historický rekord a dál vzdoruje času

Ve 41 letech, po více než dvou dekádách na palubovkách, LeBron James znovu přepsal historii. Legendární basketbalista Los Angeles Lakers dorovnal rekord v počtu odehraných zápasů základní části a potvrzuje, že jeho „motor“ stále běží na plný výkon.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama