-0.3 C
    Čtvrtek 18. dubna 2024

Souček dal 10. gól v sezoně, West Ham má tři body. Ligové poháry urvaly Juventus a Paříž

Středeční večer nabídl z pohledu fotbalu mnoho zajímavého. Šest zápasů předposledního kola Premier league i finále italského a francouzského poháru. V Anglii byl vidět i Tomáš Souček, který svým desátým gólem v sezoně zajistil vyrovnání v nastavení první půle a jeho spoluhráči Ogbonna a Antonio pak dokonali obrat na hřišti West Bromwiche.

Deset! Tolik branek už vstřelil Tomáš Souček v Premier league. Ta poslední přispěla k výhře jeho West Hamu na půdě West Bromwiche 3:1. „Kladiváři“ sice prohrávali, ale bývalý slávista vyrovnal v nastavení prvního poločasu. Ve druhém poločase pak hosté dvakrát udeřili a slaví zisk tří bodů. Díky nim zůstávají na šestém místě, které zajišťuje přímý postup do základní skupiny Evropské ligy. V týmu vítězů odehrál celý zápas i Vladimír Coufal.

Na čtvrtou pozici se díky lepšímu skóre vyhoupl Liverpool po výhře 3:0 v Burnley. Pomohlo tomu ale i klopýtnutí Leicesteru, který prohrál na Stamford Bridge s třetí Chelsea 1:2. Tottenham doma překvapivě padl s Aston Villou. Arsenal byl blízko remíze na hřišti v Crystal Palace, ale dva góly v nastavení přinesly „Gunners“ tříbodový zisk.

Juventus zahnal pachuť zpackané sezony

Fotbalisté Juventusu Turín neprožívají dvakrát šťastné období. V lize jsou pátí a ani výhra v posledním ligovém zápase jim nemusí zajistit postup do milionářské Ligy mistrů. A to je po devíti titulech v řadě hodně studená sprcha.

Nicméně středeční večer patřil finále domácího poháru a Stará dáma v souboji s Atalantou uspěla. Ostrostřelec Ronaldo sice vyšel naprázdno, ale v prvním poločase otevřel skóre Kulusevski. Na jeho trefu odpověděla Atalanta gólem Malinovského. Ve druhém poločase padl jediný gól a opět v něm měl prsty Kulusevski. Reprezentant Švédska krásně našel Chiesu, který rohodl, že trofej poputuje do Turína.

PSG slaví trofej, o mistrovi Francie rozhodne poslední kolo

Ve finále francouzského poháru nastoupilo Monako proti PSG a favoritem byli Pařížané. Osud zápasu si vzal do rukou „snajpr“ Kylian Mbappé. V první půli přihrál prakticky před prázdnou bránu Icardimu a bylo to 1:0. Deset minut před koncem pak sám zvýšil na konečných 2:0. PSG stále živí naději na zisk „doublu“, ale nemá to ve svých rukou. K zisku titulu potřebuje vyhrát v Brestu a zároveň doufat, že aktuálně vedoucí Lille klopýtne v Angers.

Anglická fotbalová liga – 37. kolo:

Manchester United – Fulham 1:1 (15. Cavani – 76. Bryan), Southampton – Leeds 0:2 (73. Bamford, 90.+5 Roberts), Brighton – Manchester City 3:2 (50. Trossard, 72. Webster, 76. Burn – 2. Gündogan, 48. Foden),  Chelsea – Leicester 2:1 (47. Rüdiger, 66. Jorginho z pen. – 76. Iheanacho), Everton – Wolverhampton 1:0 (48. Richarlison), Newcastle – Sheffield United 1:0 (45.+4 Willock), Tottenham – Aston Villa 1:2 (8. Bergwijn – 20. vlastní Reguilon, 39. Watkins), Crystal Palace – Arsenal 1:3 (62. Benteke – 35., 90.+5 Pepe, 90.+1 Martinelli), Burnley – Liverpool 0:3 (43. Firminho, 52. Phillips, 88. Oxlade-Chamberlain), West Bromwich – West Ham United 1:3 (27. Pereira – 45.+1 Souček, 82. Ogbonna, 88. Antonio).

Výsledky pohárových finále:

Itálie: Atalanta – Juventus 1:2 (1:1)
    Branky: 41. Malinovskij – 31. Kulusevski, 73. Chiesa

Francie: Monako – PSG 0:2 (0:1)
    Branky: 19. Icardi, 81. Mbappé

Gól Iana Maatsena posunul Borussii Dortmund do semifinále Ligy mistrů

Ian Maatsen, který odešel z Chelsea za většími příležitostmi, sehrál klíčovou roli při cestě Borussie Dortmund do semifinále Ligy mistrů. Obránce přispěl svým gólem k vítězství Dortmundu nad Atléticem Madrid.

Hidžáb bude problém. Na LOH v Paříži panuje tvrdá politika

Paříž se chystá přivítat největší sportovní událost – Olympijské hry v roce 2024. Přestože se město dlouho prezentovalo jako mekka filmového průmyslu, tentokrát bude jeho slavný Cité du Cinéma přetvořen v srdce olympijského atletického městečka. Díky tomu se na jednom místě sejdou sportovci z různých zemí a kultur. Jde o moment, kdy se protnou různé kultury.