Více
  14.7 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Souboj gigantů v kvalifikaci o Velkou cenu Kataru ovládl Hamilton. Nic nevzdávám, hlásí Verstappen

  Velká cena Kataru se nezadržitelně blíží! Svou 102. pole position si vybojoval Louis Hamilton, neboť zvládl vyhrát kvalifikaci o necelou půl vteřinku před rivalem z Nizozemska Maxem Verstappenem. Šestatřicetiletý Brit tím potvrdil výbornou formu a před startem VC jej čeká velmi výhodná pozice pro smazání manka v celkovém pořadí šampionátu.

  Katar. Takové místo ještě Velkou cenu Formule 1 nehostilo, závodníky proto čeká v této zemi v neděli 21. listopadu premiérový finálový závod. Trať už ale mají osahanou, neboť o den dříve prošli kvalifikací. A tu ovládl Brit Hamilton. Nejenže jako jediný zajel čas pod jednu minutu a 21 vteřin, ale zejména tím zvládl porazit Verstappena, s nímž svádí úporný souboj o čelo tabulky. Třetí skončil za zápasící dvojicí Hamiltonův stájový kolega Bottas.   

  Nepříjemný moment potkal v rozjížďce sympaticky jedoucího Pierra Gaslyho. Po nájezdu na pravý obrubník trati se mu poškodio křídlo a roztrhlo přední pneumatiku. Závodník nakonec odstartuje ze čtvrtého místa, pátý půjde do závodu Španěl Fernando Alonso.

  Verstappen v průběžném sezónním bodování sice vede, nicméně pokud by se Hamilton stal letošním celkovým mistrem světa, v historickém žebříčku by se osamostatnil od Michaela Schumachera. A to už je tedy pořádná motivace.

  Dřel jsem až do noci, říká Hamilton o kvalifikaci

  Vynikající závodník z Mercedesu popisoval, co jej před kvalifikací provázelo: „Od středy jsem cítil lehké žaludeční potíže, nicméně dnes jsem se cítil fantasticky. V noci jsem se dobře vyspal, takže to byl velký rozdíl. Opravdu jsem musel sáhnout hluboko, včera jsem tu byl až do půlnoci a pracoval s inženýry, kteří také vždy pracují tak dlouho do noci. Jsou to prostě dříči a našli spoustu oblastí, ve kterých se můžu zlepšit, udělali nějaké změny pro třetí trénink a zdálo se, že to funguje. Pak se to samozřejmě musíte pokusit přenést do kvalifikace,“ dodal jezdec, jenž získal již 102. pole position v kariéře.

  „Myslím, že nám zkrátka chybí rychlost. Je to pro nás náročnější. V kvalifikaci jste to mohli jasně vidět, když se Checo ani nedostal do Q3. Ukazuje to, že se trápíme více než normálně. Nicméně stále je to druhé místo a je o co hrát. Přál bych si ale, abychom mohli bojovat více. To, že jsem skončil druhý ještě nic neznamená a rozhodně se nevzdávám předem,“ řekl nizozemský závodník Verstappen, a zároveň tak vyhlíží i nadcházející finále.

  Rozhodující závod Velké ceny Kataru startuje již dnes, tedy 21. listopadu od 15:00 SEČ

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.