FotbalSólo přes půl hřiště a oslavné salto. Chelsea srazil na kolena mladík...

Sólo přes půl hřiště a oslavné salto. Chelsea srazil na kolena mladík Adeyemi

V úterý odstartovala vyřazovací fáze milionářské Ligy mistrů, ve středu pokračovala dalšími dvěma zápasy. Na hřiště se podívaly v Belgii týmy Brugg a Benficy Lisabon, na západě Německa došlo na souboj Dortmundu a Chelsea. Z vítězství se radoval první jmenovaný tým a to díky parádní trefě talentovaného Adeyemiho.

Nikdo neprožil bláznivější zimní přestupové období. Chelsea do svých řad zlanařila několik vynikajících fotbalistů a ostatním klubům se za ně neostýchala zaplatit obrovské částky. Například střední záložník a čerstvý vítěz mistrovství světa Enzo Fernández se stal vůbec nejdražší posilou v historii Premier League.

Jenomže ani bývalý fotbalista Benficy zatím nedokáže Chelsea nakopnout k lepším výsledkům. O víkendu byl jen u remízy s West Hamem a včera nezabránil porážce s Dortmundem. Navíc, právě kolem něj se prohnal při jediném gólu dortmundský mladík Karim Adeyemi při smrtícím protiútoku v 63. minutě.

Nedáš, dostaneš. Asi takhle by se dala shrnout branka, která rozsekla první souboj osmifinále mezi BVB a Blues. Chelsea útočila a chtěla se prosadit jako první, pak ale o balon přišla a do brejku šel domácí Dortmund. Na vlastní polovině se chopil balonu Adeyemi a pelášil s ním směrem na branku. Všechny předběhl, pak přelstil také brankáře Kepu. A gól pak oslavil saltem.

„Za gól jsem nesmírně rád, i když jsem měl trošku štěstí,“ prohlásil autor rozhodujícího gólu.

Hložkovi sebral místo

O koho jde? Kdo se neskutečným sólem dostal na přední strany novin po celém světě? Adeyemi hrával ještě v loňské sezoně za Salcburk a Dortmund si ho pořídil vloni v létě. Tehdy se spekulovalo o přesunu Adama Hložka do černožlutého dresu, sparťanovi ale nakonec sebral místo Němec s nigérijskými kořeny.

Adeyemiho vynášeli po včerejším zápase do nebes fanoušci, ale také spoluhráči. „Čistá rychlost. Když dostane balon do situace jeden na jednoho, tak mu věříme. Jen málokdo je schopen ho zastavit,“ kroutil nad výkonem svého kolegy hlavou záložník Jude Bellingham, který je ještě o rok a půl mladší než 21letý Adeyemi.

Výkon bude chtít Dortmund zopakovat i za dva týdny v Londýně, ať tak, či onak, jedno je ale více než jisté. Budoucnost je z pohledu Dortmundu velice slibná.

Nejčtenější tento týden

Oleksandr Usyk plánuje poslední zápas kariéry. Třetí duel s Furym podle jeho týmu nepřipadá v úvahu

Oleksandr Usyk se blíží závěru své mimořádné boxerské kariéry. Neporažený Ukrajinec už se vzdal všech titulů mistra světa v těžké váze a podle svého týmu absolvuje už jen jediný profesionální zápas. Přestože se dlouho spekulovalo o trilogii s Tysonem Furym, promotéři dávají jasně najevo, že tato kapitola je uzavřená.

Novak Djokovič se na úvod Wimbledonu pořádně nadřel. Po tříhodinové bitvě ale zůstává ve hře o historický rekord

Novak Djokovič vstoupil do letošního Wimbledonu vítězně, první kolo mu ale dalo pořádně zabrat. Čínského tenistu Wu I-pinga porazil po více než třech hodinách boje 6:4, 5:7, 6:4 a 6:4. Sedminásobný šampion londýnského grandslamu tak pokračuje v honbě za rekordním pětadvacátým grandslamovým titulem.

Gudas se vrací na Floridu, Anaheim ho vyměnil

Radko Gudas mění působiště v NHL. Anaheim vyměnil zkušeného českého obránce na Floridu výměnou za útočníka A. J. Greera. Oběma hráčům po sezoně skončila smlouva, proto nyní Panthers získali především přednostní právo jednat s Gudasem o novém kontraktu ještě před otevřením trhu s volnými hráči.

Tenisté na Wimbledonu ukončí protest, obnoví kontakt s médii

Nejlepší světoví tenisté po víkendových jednáních s pořadateli Wimbledonu ukončí protest proti médiím. Sporné otázky kolem rozdělování peněz a postavení hráčů ale zůstávají otevřené a jednání budou pokračovat i po skončení turnaje.

George Russell znovu útočí na titul. Po vítězství v Rakousku přiznal, že si sáhl na dno

Ještě před několika týdny ztrácel George Russell na týmového kolegu Kimiho Antonelliho propastných 68 bodů a přiznával, že prožívá jedno z nejtěžších období své kariéry. Po triumfu na Velké ceně Rakouska je ale zpět ve hře o titul mistra světa formule 1 a do další části sezony hledí s novou dávkou sebevědomí.

Manuel v Paříži znovu posunula osobní rekord a vládne Evropě

Lurdes Gloria Manuel pokračuje ve skvělé sezoně. Na mítinku Diamantové ligy v Paříži doběhla podruhé, znovu si výrazně vylepšila osobní rekord a časem 49,37 sekundy se zařadila na čtvrté místo letošních světových tabulek. Rychlejší letos nebyla žádná evropská čtvrtkařka.

Šok pro domácí fanoušky. Emma Raducanu kvůli zranění odstoupila z Wimbledonu

Velká rána pro britský tenis i samotný Wimbledon. Emma Raducanu se jen několik hodin před svým úvodním zápasem odhlásila z turnaje. Lékaři u domácí jedničky odhalili únavovou zlomeninu pravé nohy, která jí nedovolí nastoupit před domácím publikem.

Ronaldinho se vrací na trávník, jeho novým klubem je Ravenna

Brazilská legenda Ronaldinho se stala hráčem italské Ravenny a zároveň vstoupila do projektu klubu jako jeho spolumajitel. Šestačtyřicetiletý bývalý vítěz Zlatého míče potvrdil, že by měl nastoupit alespoň do jednoho soutěžního zápasu. Kdy přesně se tak stane, zatím není jasné, zájem fanoušků je ale obrovský.

Krpálek získal na Grand Prix v Číně bronz

Lukáš Krpálek potvrdil na Grand Prix v čínském Čching taou dobrou formu a vybojoval bronzovou medaili v kategorii nad 100 kilogramů. Český judista zvládl tři ze čtyř zápasů a napravil dojem z předchozího turnaje v Ulánbátaru, kde skončil těsně pod stupni vítězů.

Chelsea chce přivést Xhaku zpět do Londýna

Chelsea pracuje na přestupu, který by v Premier League vyvolal pořádný rozruch. Londýnský klub se zajímá o Granita Xhaku, bývalého kapitána Arsenalu a současného lídra Sunderlandu. Švýcarský záložník má být s Chelsea ústně domluvený na podmínkách smlouvy, hotovo ale zdaleka není.

Jedničkou draftu NHL se stal Gavin McKenna, Novotný míří do Vancouveru

Kanadský útočník Gavin McKenna naplnil očekávání a jako první hráč letošního draftu NHL zamířil do Toronta. Český hokej měl v úvodním kole jediného zástupce. Útočníka Adama Novotného si z 24. místa vybral Vancouver, který po něm sáhl při své druhé volbě v prvním kole.

Wimbledon v ohrožení? Emma Raducanu vynechala trénink, start britské hvězdy je nejistý

Domácí fanoušci mají důvod k obavám. Emma Raducanu několik dní před startem Wimbledonu vynechala plánovaný trénink a stále se potýká se zraněním pravé nohy. Času na návrat do plné kondice rychle ubývá a nad účastí bývalé vítězky US Open se vznáší stále větší otazník.

David Kozma před Štvanicí vyzval Christiana Eckerlina a myslí na další titul

David Kozma se po únorovém návratu na vítěznou vlnu znovu hlásí o velké zápasy. Ještě před duelem s Davidem Zawadou na pražské Štvanici veřejně vyzval Christiana Eckerlina a dal jasně najevo, že by rád bojoval o speciální titul krále Německa na stadionovém turnaji ve Frankfurtu.

Mercedes mění pravidla hry. Antonelli s Russellem dostali jasný pokyn kvůli Hamiltonovi

Souboj o titul mistra světa Formule 1 začíná nabírat nové obrátky. Mercedes před Velkou cenou Rakouska přiznal, že jeho jezdci Kimi Antonelli a George Russell už nebudou za všech okolností bojovat jeden proti druhému. Důvodem je sílící konkurence v čele šampionátu, především Lewis Hamilton, který se po rozpačitém úvodu sezony dostává zpět do špičkové formy.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama