Více
  26.6 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Šok na úvod Australian Open. Nemám k tomu moc co říct, hlesla po prohře Kvitová

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Teprve včera se na dvorcích v Melbourne rozjel první grand slam sezony, o překvapení ale není hned na úvod žádná nouze. První kolo nedopadlo dobře zejména pro českou tenistku Petru Kvitovou, která se s turnajem po prohře s Rumunka Cirsteaovou loučí. Start sezony tak z jejího pohledu působí jako by vypadl z hororové knihy.

  Česká tenistka Petra Kvitová by na start letošní sezony nejraději zapomněla. Nejprve prohrála úvodní duel na turnaji v Adelaide, kdy ve dvou setech nestačila na hráčku ze třetí stovky, s akcí v Sydney se za pár dalších dní loučila ve druhém kole.

  Navíc, stopka jí postihla také na Australian Open. Kvitová uhrála proti rumunské tenistce Cirsteaové jen čtyři gamy a prohrála 2:6 a 2:6. Rodačka z Fulneku laboruje s lehkým zraněním, ale také otřesnou formou. Sama však doufá, že se vše v průběhu dlouhé sezony zlepší.

  „Celý měsíc mi to moc nešlo. Tak to je. Je to sport a já se s tím musím poprat, pracovat na tom, abych byla lepší. Celý měsíc jsem měla také nějaké zdravotní problémy, takže bylo těžké dostat se formy i herní pohody,“ řekla po zápase.

  Na prohru a konec na prvním grand slamu sezony ale nebude vzpomínat v dobrém. „Tahle porážka mě hodně bolí. Myslím, že k tomu nemám moc co říct,“ smutnila Kvitová. „Takový začátek sezony nebyl opravdu jednoduchý, ale sezona je dlouhá, takže doufám, že se to otočí,“ doplnila.

  Vondroušová krajanku pomstila

  První kolo sice Kvitové nevyšlo, její krajance Markétě Vondroušové se ale dařilo. Navíc, proti soupeřce, která právě Kvitovou zaskočila na zmiňovaném turnaji v Adelaide. Vondroušová nedala Priscille Honové sebemenší šanci a hladce postoupila. S ní jde do dalšího kola i Tomáš Machač, který ovládl souboj s Juanem Manuelem Cerundolem z Argetiny

  Podobně jako Kvitová končí na turnaji také Kateřina Siniaková, která nestačila na Estonku Kontaveitovou, neúspěch kouše také Jiří Lehečka, pro kterého bylo Australian Open premiérou na turnajích Velké čtyřky. Nad jeho síly byl Bulhar Dimitrov.

  Australian Open – první kolo:

  • Kvitová vs. Cirsteaová 2:6, 2:6
  • Vondroušová vs. Honová 6:2, 6:3
  • Siniaková vs. Kontaveitová 2:6, 3:6

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ