Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Šok na European Championship. Končí Price i MVG, září Ross Smith

  Šipkařský major European Championship graduje. Do čtvrtfinále postoupili favorizovaný Humphries i úřadující mistr světa Wright, velmi překvapivě naopak končí ikony jako van Gerwen, Price, Wade, van den Bergh či de Sousa. Strhující šipky předvádí Ross Smith.

  Turnaj, do kterého se probojuje pouze 32 nejlepších hráčů ze žebříčku Pro Tour Order of Merit, nabízí nepřeberné množství překvapení. Hned v prvním kole narazila holandská megastar v podobě van Gerwena na vynikajícího Chrise Dobeyho, podhlela mu 5:6 a musela si balit kufry.

  Nynější světová jednička Gerwyn Price nevstoupila do šampionátu o nic lépe. Velšan, který chtěl nejzářivější pozici v žebříčku udržet, o ni může velmi snadno přijít. Protože padl hned na začátku mítinku s Rowbym-Johnem Rodriguezem, dotahuje se na něj dlouholetý rival Peter Wright, jenž ještě neprohrál.

  Pokud Snakebite postoupí ze čtvrtfinále, kde na něj čeká v turnaji precizně hrající Ross Smith, o první post Price přijde. A právě zmíněný Angličan na European Championship září.

  Cesta Rosse Smithe

  Brit, který je aktuálně sedmadvacátý nejlepší hráč světa, si v prvním kole poradil s Joem Cullenem. „The Rockstar“ patřil mezi jedny z favoritů podniku, ne nadarmo hrál letos finále Premier League a opanoval The Masters. Na vyvrcholení evropské Tour PDC však padl s Rossem Smithem poměrem 4:6.

  Ambiciózní rodák z Doveru narazil ve druhém kole na neméně kvalitního Dimitriho van den Bergha. A předváděl snové šipky. Vyhrál 10:8 a po dobu celých 18 legů si zvládl udržet průměr nad sto body. Do toho trestal Belgičana na zavírání, trefil 10 z 20 pokusů na double. Další výzva čeká Smithe ve čtvrtfinále, tam se utká s již zmíněným Peterem Wrightem.

  Rossův jmenovec Michael si počíná podobně skvěle. „BullyBoy“ v prvním kole vyřadil Karla Sedláčka a ve druhém přetlačil Joshe Rocka. Nyní si dlouholetý smolař PDC brousí hroty na Luka Humphriese, s nímž svede jedno ze dvou čtvrtfinálových čistě anglických derby. To druhé čeká Chisnalla s Dobeym.

  O souboje v rámci jedné země nebude nouze, neboť kromě dvou zmíněných klání o Anglii čeká díváky i bitva o Nizozemsko. Proti sobě stanou Danny Noppert a Dirk van Duijvenbode.

  Čtvrtfinále majoru European Championship startuje v neděli 30. října ve 13:10 právě holandskou bitvou.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.