Více
  23 C
  Czech
  Úterý, 28 června, 2022

  Sny o obhajobě titulu se rozplynuly. Cesta Bucks končí, o finále NBA se porve Boston

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Už jen posledních čtveřice zbyla v osudí basketbalové NBA. Zápasy čtvrtfinále play off jsou minulostí, teď jsou na programu dvě semifinále. Do toho prvního se probojovali basketbalisté Miami a Bostonu, to druhé obstarají hráči Goldenu State Warriors a Dallasu, který překvapivě vyřadil favorizovaný Phoenix.

  První s druhým na východě, třetí se čtvrtým po základní části na západě. Letošní sezona play off se chystá odpovědět na poslední tři otázky… kdo se dostane z prvního semifinále, kdo z toho druhého, a kdo nakonec celou sezonu nejlepší basketbalové ligy světa NBA vyhraje. Zbývají tak poslední kroky.

  Do prvního semifinále se probojovali hráči Bostonu. Stříbrný tým po základní části si vyšlápl na obhájce titulu z Milwaukee Bucks a vyhrál v sérii těsně 4:3. „Takový je basketbal. Jim to padalo, nám tam bohužel nepadlo to, co obvykle. Vítěz může být jen jeden a tentokrát to nejsme my. Musíme s tím dokázat žít,“ smutnil po posledním zápase Jannis Antetokounmpo z Bucks.

  Bránu do finále NBA, kde by se Celtics ukázali po dlouhých 12 letech, zatarasuje Miami, které přejelo 4:2 výběr Philadelphie 76ers. Miami patří od začátku sezony k nejžhavějším adeptům na zisk mistrovského titulu. A to se potvrdilo prvním místem po základní části. Jak už ale víme, ani to automaticky neznačí úspěch.

  Phoenix překvapivě vypadl

  Podobně jako Miami na východě byl prvním týmem západu Phoenix. Ten se nezastavil v sérii s osmým New Orleans, v dalším souboji, tentokrát proti čtvrtému Dallasu, už mu ale pšenka nekvetla. Mavericks vyhráli těsně 4:3 a „Slunce“ totálně odzbrojili. Během rozhodujícího zápasu zářil hlavně Dončič.

  Slovinská hvězda ve službách Dallasu nasázela v klíčovém zápase 35 bodů. Dončič pálil ostrými, stejně tak jeho týmový kolega Dinwiddie. Stali se tak prvními hráči po O’Nealovi a Bryantovi, kterým se v posledních 20 letech podařilo v rozhodujícím souboji dát 30 a více bodů.

  „Omlouvám se, ale nemohu se přestat smát. Mám opravdu velkou radost. Ale zasloužili jsme si to,“ radoval se po zápase Dončič. Jeho Dallas postoupil do semifinále NBA poprvé od roku 2011 a o místenku ve finále se porve s Warriors, kteří vyřadili výsledkem 4:2 Memphis.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ