Více
  10.5 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Smůla pro české eso na Vueltě. Hirta vyřadil test na covid, závod pro něj skončil

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Třetí velký etapový závod letošní sezony s názvem Vuelta počínaje šestou etapou pokračuje jen s jedním Čechem. Debutant Vojtěch Řepa už se v pelotonu nemůže spoléhat na podporu ve formě krajana Jana Hirta, který byl ze závodu odvolán kvůli pozitivnímu testu na covid-19. Šestý muž Gira d’Italia tak další cenný skalp do svých záznamů v podobě etapového vítězství na Vueltě nepřidá.

  Český cyklista Jan Hirt se v první polovině roku, přesněji v průběhu května, blýskl na Giru d’Italia. Jel přímo skvěle, vyhrál královskou etapu a nakonec si dojel pro šestou příčku. Obrovský úspěch chtěl zopakovat také na španělské Vueltě, které dal přednost před slavnější Tour de France. To se mu ale nepovede.

  Úvodem Vuelty se Hirt protrápil, v úterý dojel až 19 minut za vítězem Primožem Rogličem, o den později dokonce protnul cílovou pásku jako úplně poslední 179. závodník. Ještě před začátkem Vuelty hlásil český jezdec ve službách belgické stáje Intermarché-Wanty-Gobert, že na rozdíl od Gira nebude útočit na celkové pořadí, nepovedly se a nepovedou ale ani dílčí úspěchy.

  Hirt byl pozitivně testován na covid. „Pozorně jsme poslední dny Jana Hirta sledovali a dnešní ranní test ukázal přítomnost covidu-19. Jan má mírné příznaky a okamžitě byl izolován od zbytku skupiny,“ prohlásil týmový lékař Ruben De Gent. Hirt se tak pomalu loučí se svými kolegy, které na konci roku opustí. Přesouvá se totiž do jiného belgického týmu Quick-Step Alpha Vinyl.

  Druhý případ Vuelty

  Ze španělského etapového závodu a poslední zastávky Grand Tour v letošním roce zatím odstoupil jen jeden závodník, Daan Hoole z týmu Trek-Segafredo. Minimálně v průběhu 77. ročníku Vuelty, ještě před startem už se s krutou pravdou museli smířit dva závodníci ze stáje Burgos-BH.

  Šestý muž letošního Gira odstoupil z Vuelty ještě před dnešní šestou etapou, do které vyjel jako lídr Francouz Rudy Molard. Do cíle se sice dopravil až jako třetí, dosavadní vůdce pelotonu Roglič ale dojel až s pětiminutovou ztrátou, takže o červený trikot přišel. Teď už jediný Čech skončil na 110. místě se ztrátou více než deseti minut.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS