5.8 C
    Středa 24. dubna 2024

Smolný konec v prodloužení. Hradec se loučí s Ligou mistrů se vztyčenou hlavou

Poslední český zástupce se rozloučil s hokejovou Ligou mistrů. Hradec Králové svedl vyrovnanou bitvu se švýcarským mistrem Zugem. Po dvou nerozhodných zápasech se ten druhý musel prodlužovat, ale úspěšnější byl švýcarský celek.

Úvodní výsledek 2:2 před týdnem na hradeckém ledě nechal šance na postup obou celků otevřené. Mírným favoritem však zůstával vzhledem k domácímu prostředí Zug.

Švýcarský mistr z posledních dvou let také v odvetě otevřel skóre jako první. Ve 24. minutě byl na brankovišti nejdůraznější Justin Abdelkader, který doklepl puk za čáru a jeho trefu posvětilo i video.

Zug se hnal za dalšími góly, místo toho se radovali Hradečtí. A platilo to i pro zhruba stovku jejich fanoušků na tribunách. Do branky propadlo nenápadné nahození Aleše Jergla a bylo vyrovnáno 1:1.

V poslední třetině švýcarský celek v čele s českým útočníkem Janem Kovářem tlačil, ale brankář Henri Kiviaho likvidoval šance. Na druhé straně byl blízko gólu útočník Oliver Okuliar, ale nedokázal se prosadit.

Rozhodnout muselo prodloužení, protože součet branek byl 3:3. Desetiminutové prodloužení tři na tři skončilo už na konci čtvrté minuty a znamenalo švýcarskou radost.

Jedna z největších hvězd Zugu Brian O’Niell po náramné individuální akci poslal svůj tým mezi čtyři nejlepší celky Ligy mistrů.

Hradecký Mountfield byl z vyřazení pochopitelně zklamaný, ale jeho hráči zaslouží za úspěšnou cestu soutěží obdiv. A vnímají to tak i sami.

Jsem na tým opravdu hodně pyšný. Odvedli jsme velmi dobrou práci, odehráli kvalitní zápas. Bylo to vyrovnané, my mohli vyhrát, ale i oni mohli zvítězit. Nakonec to dopadlo lépe pro Zug,“ zhodnotil francouzský reprezentant Jordann Perret, který za Hradec letos v extralize ještě nehrál kvůli zranění ruky. Teď se vrátil do hry po dlouhé pauze.

Ostatní české celky Sparta a Třinec skončily už v základních skupinách. Hradec Králové zaznamenal velmi slušný výsledek a hráči si zápasy užívali i s fanoušky. Na utkání do Berlína dokonce klub vypravil výjezd vlakem.

Byli jsme moc šťastní, když jsme viděli tolik fanoušků z Hradce. Jako vždy byli skvělí. Chtěli bychom jim moc poděkovat, že vážili cestu do Zugu, aby nás podpořili. Opravdu moc děkujeme,“ vzkázal fans Perret.

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.

Velká cena Číny: Verstappen zvítězil, Perez viní safety car

Sergio Perez z Red Bullu vyjádřil po Velké ceně Číny svou frustraci a obviňuje safety car . Perez, který startoval do závodu z druhého místa za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, nakonec skončil třetí poté, co Lando Norris z McLarenu využil safety car předjel ho.