26.2 C
Czech
Pondělí 22. června 2026

Smolný konec v prodloužení. Hradec se loučí s Ligou mistrů se vztyčenou hlavou

Poslední český zástupce se rozloučil s hokejovou Ligou mistrů. Hradec Králové svedl vyrovnanou bitvu se švýcarským mistrem Zugem. Po dvou nerozhodných zápasech se ten druhý musel prodlužovat, ale úspěšnější byl švýcarský celek.

Úvodní výsledek 2:2 před týdnem na hradeckém ledě nechal šance na postup obou celků otevřené. Mírným favoritem však zůstával vzhledem k domácímu prostředí Zug.

Švýcarský mistr z posledních dvou let také v odvetě otevřel skóre jako první. Ve 24. minutě byl na brankovišti nejdůraznější Justin Abdelkader, který doklepl puk za čáru a jeho trefu posvětilo i video.

Zug se hnal za dalšími góly, místo toho se radovali Hradečtí. A platilo to i pro zhruba stovku jejich fanoušků na tribunách. Do branky propadlo nenápadné nahození Aleše Jergla a bylo vyrovnáno 1:1.

V poslední třetině švýcarský celek v čele s českým útočníkem Janem Kovářem tlačil, ale brankář Henri Kiviaho likvidoval šance. Na druhé straně byl blízko gólu útočník Oliver Okuliar, ale nedokázal se prosadit.

Rozhodnout muselo prodloužení, protože součet branek byl 3:3. Desetiminutové prodloužení tři na tři skončilo už na konci čtvrté minuty a znamenalo švýcarskou radost.

Jedna z největších hvězd Zugu Brian O’Niell po náramné individuální akci poslal svůj tým mezi čtyři nejlepší celky Ligy mistrů.

Hradecký Mountfield byl z vyřazení pochopitelně zklamaný, ale jeho hráči zaslouží za úspěšnou cestu soutěží obdiv. A vnímají to tak i sami.

Jsem na tým opravdu hodně pyšný. Odvedli jsme velmi dobrou práci, odehráli kvalitní zápas. Bylo to vyrovnané, my mohli vyhrát, ale i oni mohli zvítězit. Nakonec to dopadlo lépe pro Zug,“ zhodnotil francouzský reprezentant Jordann Perret, který za Hradec letos v extralize ještě nehrál kvůli zranění ruky. Teď se vrátil do hry po dlouhé pauze.

Ostatní české celky Sparta a Třinec skončily už v základních skupinách. Hradec Králové zaznamenal velmi slušný výsledek a hráči si zápasy užívali i s fanoušky. Na utkání do Berlína dokonce klub vypravil výjezd vlakem.

Byli jsme moc šťastní, když jsme viděli tolik fanoušků z Hradce. Jako vždy byli skvělí. Chtěli bychom jim moc poděkovat, že vážili cestu do Zugu, aby nás podpořili. Opravdu moc děkujeme,“ vzkázal fans Perret.

Sledujte nás na sítích

Serena Williams získala divokou kartu do dvouhry ve Wimbledonu

Serena Williams znovu nastoupí do wimbledonské dvouhry. Sedminásobná šampionka dostala od pořadatelů poslední volnou divokou kartu a ve 44 letech si zahraje grandslamový singl poprvé po téměř čtyřech letech. Vedle toho nastoupí také do čtyřhry po boku své sestry Venus.

Toto Wolff chystá změnu pravidel v Mercedesu. Hamilton po triumfu ve Španělsku znovu vstupuje do boje o titul

Souboj o mistrovský titul ve Formuli 1 dostává nový rozměr. Šéf Mercedesu Toto Wolff připustil, že stáj bude muset přehodnotit pravidla pro vzájemné souboje George Russella a Kimiho Antonelliho. Důvodem je rostoucí hrozba v podobě Lewise Hamiltona, který po vítězství ve Velké ceně Španělska výrazně oživil své šance na zisk rekordního osmého titulu mistra světa.

Mohamed Salah ukončil dlouhé čekání. Egypt slaví historicky první vítězství na mistrovství světa

Po letech zklamání přišel okamžik, na který egyptský fotbal čekal téměř celé století. Mohamed Salah dovedl reprezentaci k historicky prvnímu vítězství na mistrovství světa, když dvěma klíčovými momenty ve druhém poločase zlomil odpor Nového Zélandu. Egypt je nyní velmi blízko postupu do vyřazovací fáze a jeho největší hvězda konečně prožila vysněný okamžik na největší fotbalové scéně.

MS ve fotbale nabídlo dominanci Španělska, další překvapení Kapverd i trápení Belgie

Druhé kolo skupin mistrovství světa přineslo několik výrazných příběhů. Španělsko napravilo zaváhání z úvodního zápasu a rozstřílelo Saúdskou Arábii. Kapverdy znovu zaskočily favorita, když po remíze se Španělskem obraly také Uruguay. Belgie naopak ani napodruhé nedokázala zvítězit a po bezbrankové remíze s Íránem si zkomplikovala boj o postup.

Nosková ovládla Berlín a poprvé je v TOP 10

Linda Nosková má za sebou největší týden dosavadní kariéry. Na travnatém turnaji WTA 500 v Berlíně porazila ve finále světovou čtyřku Jessicu Pegula 6:4, 4:6, 6:3, získala druhý titul na okruhu WTA a poprvé se posune do elitní desítky žebříčku. V pondělí bude desátou hráčkou světa a znovu českou jedničkou.

Serena Williams získala divokou kartu do dvouhry ve Wimbledonu

Serena Williams znovu nastoupí do wimbledonské dvouhry. Sedminásobná šampionka dostala od pořadatelů poslední volnou divokou kartu a ve 44 letech si zahraje grandslamový singl poprvé po téměř čtyřech letech. Vedle toho nastoupí také do čtyřhry po boku své sestry Venus.

Toto Wolff chystá změnu pravidel v Mercedesu. Hamilton po triumfu ve Španělsku znovu vstupuje do boje o titul

Souboj o mistrovský titul ve Formuli 1 dostává nový rozměr. Šéf Mercedesu Toto Wolff připustil, že stáj bude muset přehodnotit pravidla pro vzájemné souboje George Russella a Kimiho Antonelliho. Důvodem je rostoucí hrozba v podobě Lewise Hamiltona, který po vítězství ve Velké ceně Španělska výrazně oživil své šance na zisk rekordního osmého titulu mistra světa.

Mohamed Salah ukončil dlouhé čekání. Egypt slaví historicky první vítězství na mistrovství světa

Po letech zklamání přišel okamžik, na který egyptský fotbal čekal téměř celé století. Mohamed Salah dovedl reprezentaci k historicky prvnímu vítězství na mistrovství světa, když dvěma klíčovými momenty ve druhém poločase zlomil odpor Nového Zélandu. Egypt je nyní velmi blízko postupu do vyřazovací fáze a jeho největší hvězda konečně prožila vysněný okamžik na největší fotbalové scéně.

MS ve fotbale nabídlo dominanci Španělska, další překvapení Kapverd i trápení Belgie

Druhé kolo skupin mistrovství světa přineslo několik výrazných příběhů. Španělsko napravilo zaváhání z úvodního zápasu a rozstřílelo Saúdskou Arábii. Kapverdy znovu zaskočily favorita, když po remíze se Španělskem obraly také Uruguay. Belgie naopak ani napodruhé nedokázala zvítězit a po bezbrankové remíze s Íránem si zkomplikovala boj o postup.

Nosková ovládla Berlín a poprvé je v TOP 10

Linda Nosková má za sebou největší týden dosavadní kariéry. Na travnatém turnaji WTA 500 v Berlíně porazila ve finále světovou čtyřku Jessicu Pegula 6:4, 4:6, 6:3, získala druhý titul na okruhu WTA a poprvé se posune do elitní desítky žebříčku. V pondělí bude desátou hráčkou světa a znovu českou jedničkou.