Stolní tenisSmolná koncovka. Jančaříkovi medaile z mistrovství Evropy těsně utekla

Smolná koncovka. Jančaříkovi medaile z mistrovství Evropy těsně utekla

V polské Varšavě vyvrcholil evropský šampionát ve stolním tenise. Vítězem se stal už poosmé ve své kariéře Němec Timo Boll, který ve finále porazil krajana Dmitrije Ovtcharova. Český reprezentant Lubomír Jančařík vypadl těsně před branami semifinále.

Nadvládou německých hráčů skončil evropský šampionát v Polsku. Kromě mužské čtyřhry, kde triumfovala ruská dvojice Katsman – Grebnev, ovládli všechny čtyři kategorie. Ve dvouhrách dokonce došlo na ryze německá finále.  

V mužském pavouku se do souboje o titul probojovali Timo Boll a Dmitrij Ovtcharov. První jmenovaný sice prohrál první set, ovšem v dalších čtyřech byl úspěšnější a rozšířil tak svou bohatou sbírku o další vavřín.

„Poslední dva dny turnaje byly náročné, ale jsem opravdu šťastný, že se mi podařilo celý turnaj vyhrát. Vůbec jsem to nečekal, ale mám z toho radost. Musím říct, že v posledních zápasech se hrál opravdu dobrý stolní tenis,“ řekl bezprostředně po vítězství hrdina turnaje.  

Na mistrovství Evropy slavil už poosmé a celkově podvacáté v kariéře. „Nebyl jsem si před šampionátem jistý, jestli to po jarních problémech se zády bude dost dobré na to, abych se dostal takhle daleko. Před olympiádou je to ideální povzbuzení,“ dodala ikona stolního tenisu.

Ženskou dvouhru ovládla Petrissa Soljanová, která společně s poraženou finalistkou Shan Xiaona opanovala čtyřhru. Smíšenou čtyřhru vyhrálo duo Dang Qiu – Mittelhamová.

K medaili chybělo opravdu málo

Z českých reprezentantů se nejdále probojoval Lubomír Jančařík, který ve čtvrtfinále předvedl krásnou bitvu s Dmitrije Ovtcharovem. Prohrával už 0:3 na sety, ale dokázal nepříznivý stav vyrovnat a v rozhodující sadě vedl dokonce 5:1. Jenže koncovka mu nevyšla a sen o medaili se rozplynul.

 „Asi to tak mělo být, ale samozřejmě mě to mrzí. Nemrzí mě stav 5:1 v sedmém setu, protože tam dal prase a pak zahrál pět skvělých míčků. To umí, a proto je tak dobrý. Mrzí mě stav 8:8 a můj servis. Tam jsem mohl být trochu přísnější. To je ale kdyby,“ okomentoval klíčovou část utkání.  

Další velkou akcí jsou pro české stolní tenisty olympijské hry v Tokiu. Kvalifikovali se nakonec tři – Lubomír Jančařík, Pavle Širuček a Hana Matelová.  

Nejčtenější tento týden

Češky vstoupily do Ligy národů výhrou nad domácí Čínou

České volejbalistky se na úvod nového ročníku Ligy národů postaraly o velké překvapení. V čínském Nankingu porazily domácí reprezentaci 3:0 na sety a vůbec poprvé v historii si poradily s aktuálně šestým týmem světového žebříčku. O cenný triumf se opřely především díky disciplinované hře, kvalitnímu servisu a minimu chyb.

Ferrari si pojistilo svou hvězdu. Charles Leclerc zůstane v Maranellu i v dalších letech

Ferrari vyslalo před domácí Velkou cenou Monaka jasný signál: Charles Leclerc zůstává v rudých barvách i na další sezóny. Monacký pilot podepsal novou dlouhodobou smlouvu, která má potvrdit jeho klíčovou roli v ambiciózním projektu slavné italské značky.

Tomáš Hertl rozhodl o výhře Vegas v prvním finále NHL

Tomáš Hertl se stal hlavní českou postavou úvodního finále Stanley Cupu. Útočník Vegas vstřelil v 57. minutě vítězný gól a zařídil svému týmu výhru 5:4 na ledě Caroliny. Golden Knights se tak ujali vedení 1:0 na zápasy a úspěšně vstoupili do boje o slavnou trofej.

Zverev je znovu v semifinále Roland Garros. Čeká ho Menšík

Alexander Zverev dál živí naději na první grandslamový titul kariéry. Německý tenista ve čtvrtfinále Roland Garros otočil nepříznivý vývoj proti talentovanému Rafaelu Jodarovi a po vítězství ve třech setech postoupil mezi nejlepší čtyřku turnaje.

Siniaková s Townsend jsou v semifinále Roland Garros

Kateřina Siniaková pokračuje na Roland Garros v boji o další grandslamový titul. Společně s Taylor Townsend zvládla čtvrtfinále ženské čtyřhry proti outsiderkám Magali Kempen a Andreja Klepač. Nasazené jedničky zvítězily 6:1, 6:3 a postoupily mezi nejlepší čtyři páry turnaje. Navázaly tak na výborné výsledky z posledních měsíců a dál potvrzují roli favoritek.

Anthony Joshua hlásí návrat. Cesta k bitvě s Furym začne v Saúdské Arábii

Anthony Joshua se po mnoha osobních tragédiích vrací do ringu s novou motivací a psychickou odolností. Bývalý šampion těžké váhy věří, že nikdy nebyl silnější a duel s Albanem Kristianem Prengou má být prvním krokem k dlouho očekávanému střetu s Tysonem Furym.

Nová éra formule 1? Piloti věří, že Monako konečně nabídne skutečné závodění

Monacká Grand Prix bývá symbolem prestiže, lesku a adrenalinu v kvalifikaci. Samotný závod ale často kritizují fanoušci i piloti kvůli minimálním možnostem předjíždění. Nové vozy pro sezonu 2026 by to však mohly změnit. A podle jezdců formule 1 právě legendární ulice Monte Carla ukážou, zda revoluční pravidla dávají smysl.

Serena Williams se ve svých 44 letech vrátí na tenisové kurty

Serena Williams se po téměř čtyřech letech vrátí do soutěžního tenisu. Legendární Američanka nastoupí v červnu na turnaji v londýnském Queen’s Clubu, kde si zahraje čtyřhru po boku kanadské talentované hráčky Victorie Mboko.

Canelo Álvarez chce zpět na vrchol. Netrpělivě vyhlíží nové vyzyvatele

Saúl „Canelo“ Álvarez byl roky tváří světového boxu a neohroženým vládcem super střední váhy. Teď se ale poprvé po dlouhé době ocitá v nezvyklé pozici. Je bez všech titulů a pod tlakem nové generace šampionů. Mexická hvězda přesto věří, že cesta zpět na vrchol začne už v září.

McLaren vstupuje do elitního klubu F1. Jako jediný tým vedle Ferrari dosáhne 1 000 startů v Grand Prix

McLaren o víkendu v Monaku absolvuje svůj tisící start ve formuli 1. Stane se teprve druhým týmem v historii, který tuto hranici překoná. Před ním to dokázalo pouze Ferrari. Zatímco italská stáj slavila jubileum už v roce 2020, McLaren na něj přijíždí jako úřadující mistr světa mezi konstruktéry i jezdci.

Menšík v Paříži porazil Rubljova a slaví první grandslamové čtvrtfinále

Jakub Menšík zažil na Roland Garros největší grandslamový večer kariéry. V osmifinále zvládl pětisetovou bitvu s Andrejem Rubljovem, vyhrál 6:3, 7:6, 4:6, 2:6 a 6:3 a poprvé prošel mezi osm nejlepších hráčů turnaje velké čtyřky.

Česká reprezentace zvládla přípravu, Kosovo zdolala 2:1

Čeští fotbalisté vstoupili do přípravy na mistrovství světa vítězstvím 2:1 nad Kosovem. Na Letné rozhodli už v prvním poločase, ve kterém zářil uzdravený Adam Hložek. Ten připravil první gól Tomáši Ladrovi a druhý sám vstřelil krásnou ranou pod břevno. Po přestávce tempo opadlo, Kosovo snížilo a trenér Miroslav Koubek viděl také několik reprezentačních debutů.

Siniaková s Townsend jsou znovu ve čtvrtfinále French Open

Kateřina Siniaková a Taylor Townsend zvládly na French Open další povinný krok. V osmifinále čtyřhry porazily zkušený pár Nadiia Kichenok, Makoto Ninomiya 6:4, 6:2 a v Paříži si znovu zahrají čtvrtfinále. Nasazené jedničky tak dál drží směr k prvnímu grandslamovému titulu od loňského Australian Open.

Marta Kosťuk vyřadila Šwiatek z French Open už v osmifinále

Iga Šwiatek přijela do Paříže jako čtyřnásobná šampionka a hráčka, která na French Open dlouhé roky působila skoro nedotknutelně. Tentokrát ale její oblíbený turnaj skončil mnohem dřív, než čekala. V osmifinále nestačila na rozjetou Martu Kosťuk a po porážce 5:7, 1:6 se s Roland Garros loučila už před čtvrtfinále.

San Antonio vyřadilo Oklahomu a po letech si zahraje finále NBA

Basketbalisté San Antonia zvládli rozhodující sedmý zápas finále Západní konference a po výhře 111:103 na palubovce Oklahomy postoupili do finále NBA. Spurs vyhráli sérii 4:3 a o titul si zahrají s New Yorkem, který se do finálové série vrací po 27 letech. První duel se odehraje ve středu v San Antoniu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama