Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Slovinci vládnou začátku sezony. Roglič kraloval v Itálii, Francii krajan Pogačar

  Slovinská cyklistika je v posledních letech na obrovském vzestupu. Dokonale to dokresluje start letošní cyklistické sezony, během kterého dominovaly dvě hlavní hvězdy Tadej Pogačar a Primož Roglič. Jeden slavil celkový triumf v Itálii v závodě Tirreno-Adriatico, ten druhý si podmanil akci Paříž-Nice.

  Začněme u dvojnásobného vítěze Tour de France Tadeje Pogačara. Tomu se na startu Paříž-Nice nedařilo ideálně, postupem času se ale probil do čela a to už nepustil. Do závěrečné osmé etapy vjížděl s tím, že chce uhlídat náskok, nakonec se ale rozhodl jinak. Dalším parádním útokem se dostal do vedení a etapu ovládl.

  „Útok je nejlepší obrana. Znám zdejší silnice velmi dobře z tréninku, takže jsem věděl, kde mám zaútočit,“ pronesl mladý talentovaný Slovinec, který vyhrál na Paříž-Nice kromě hlavní ceny také tři etapy. Celkově už má letos na kontě devět vítězství. A na tempu ubírat absolutně nechce. Naopak, svého soka Vingegaarda, který ho vloni připravil o titul z Tour de France, chce porážet i dál.

  „Ještě nikdy jsem Paříž-Nice nejel, ale vždycky jsem snil o tom, že tu jednou zvítězím,“ řekl v televizním rozhovoru Pogačar. V předešlých dvou letech si podmanil souběžně konaný závod Tirreno-Adriatico a oba slavné etapové závody vyhrál jako teprve sedmý cyklista historie. Jak dopadl závod v Itálii? Na špici byl jeho krajan.

  Roglič se nastartoval ideálně

  Tirreno-Adriatico jel Pogačarův krajan Primož Roglič. Trojnásobný vítěz Vuelty měl také o motivaci postaráno. Podobně jako Pogačar chtěl rozjet novou sezonu tím nejlepším možný způsobem. A to se mu povedlo. „Nevím, jestli jsem někdy zahájil sezonu tak dobře. Je opravdu skvělé být zpět a závodit s kluky. Vypadá to, že budu na Giro připraven, ale bude to až v květnu, takže uvidíme, je to jen start sezony,“ řekl po triumfu Roglič.

  Jak se v obou závodech dařilo Čechům? Paříž-Nice jel Bittner, kterému po poslední osmé etapě patřilo 101. místo, Štybar na Tirreno-Adriatico dojel na 114. pozici.

  • Cyklistický etapový závod Paříž-Nice – konečné pořadí: 1. Pogačar 24:01:38, 2. Gaudu -53, 3. Vingegaard -1:39, 4. S. Yates -2:14, 5. Mäder (Švýc./Bahrajn-Victorious) -2:56, 6. Powless -3:17, …101. Bittner -1:13:29.
  • Cyklistický etapový závod Tirreno-Adriatico – konečné pořadí: 1. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma) 28:38:57, 2. Almeida (Portug./SAE Team Emirates) -18, 3. Geoghegan Hart (Brit./Ineos Grenadiers) -23, 4. Kämna (Něm./Bora-hansgrohe) -34, 5. Ciccone (It./Trek-Segafredo) -37, 6. Landa (Šp./Bahrajn-Victorious) -56, …103. Štybar -1:00:08

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.