Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Slovenská hokejová ikona končí na svazu. Štve ji postoj ke KHL

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jedna ze slovenských hokejových legend Michal Handzuš končí ve výkonném výboru tamějšího hokejového svazu. Důvod? Nelíbí se mu, že hráči hrající v ruské KHL stále mohou hrát za slovenskou reprezentaci.

  „V návaznosti na stanovisko Slovenského svazu ledního hokeje (SZĽH) ze dne 8. 9. 2022 se vzdávám funkce člena ve Výkonném výboru SZĽH a také všech dalších aktivit v organizaci SZĽH. Většina Výkonného výboru rozhodla, že hráči hrající v KHL můžou dále reprezentovat Slovensko na mezinárodních soutěžích, a já to respektuji,“ napsal v úvodu svého prohlášení mistr světa z roku 2002.

  A pokračoval dál. „Toto stanovisko je však v rozporu s mým hodnotovým nastavením, a proto si za těchto okolností neumím představit moje další působení v jakékoliv funkci ve Slovenském svazu ledního hokeje,“ je přesvědčený vítěz Stanley Cupu s Chicagem ze sezony 2012/2013.

  „Ve slovenském hokeji úplně nekončím, dále budu pracovat s mládeží na klubové úrovni, kde se budu snažit naplňovat vizi rozvoje hráče 21. století a rozvíjet děti po sportovní, hokejové a osobní stránce,“ ubezpečil bývalý útočník, který v NHL nasázel 185 gólů v základní části, ke kterým přidal 298 asistencí. Ve vyřazovacích bojích pak přidal 16 branek a 30 přihrávek.

  Právě Slovensko šlo naprosto odlišnou cestou než Česko, Švédsko, Finsko, Lotyšsko a naposledy také Francie. Všechny tyto svazy zakázaly hráčům působícím v Kontinentální hokejové lize nastupovat za reprezentaci.

  „Hráči, kteří aktuálně hrají v Rusku, neporušují žádné mezinárodní dohody ani naše zákony,“ stojí v oficiálním prohlášení SZĽH. Právě za toto rozhodnutí schytal svaz ihned obrovskou kritiku. Možná dokonce přijde o důležitého sponzora Orange Sport a s kritikou přišel také slovenský ministr školství Branislav Gröhling, který pohrozil sankcemi.

  „Otevřeme smlouvu o poskytování státního příspěvku svazu, ve které je i účel reprezentace Slovenska a budeme řešit oprávněnost nákladů na tyto hráče,“ řekl pro deník Nový čas.

  A vyjádřil se také již zmíněný Orange Sport. „Rozhodnutí Slovenského svazu ledního hokeje nás výrazně znepokojilo. O daném kroku jsme navíc nebyli dopředu informováni. Situace na Ukrajině nám není lhostejná. Svaz jsme kontaktovali, vyjádřili své znepokojení a o této situaci budeme dále diskutovat s takovým záměrem, aby toto rozhodnutí přehodnotil,“ sdělil pro deník SME manažer korporátních vztahů společnosti Orange Sport Tomáš Palovský.

  V ruské KHL bude v příští sezoně působit minimálně osm slovenských hokejistů. Mezi nimi je hned trojice bronzových medailistů z letošní olympiády z Pekingu –⁠ Michal Čajkovský, Michal Krištof a Patrik Rybár. Dále pak Christián Jaroš, Samuel Buček, Adam Húska, Adam Liška a naposledy vyšlo najevo, že se do Ruska chystá také brankář Július Hudáček

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno