Více
  11.5 C
  Czech
  Pátek, 15 října, 2021

  Slovenská enkláva v UFC se rozroste. Ke smlouvě se probil „pořízek“ z Trnavy

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  UFC. Organizace, o níž sní každý profesionální zápasník. Jen malému množství bijců se ale podaří do elitní společnosti ve Spojených státech americký prodrat. Slovensko v ní mělo až doteď jednoho zástupce, ke Klenovi ale přibude nováček. Smlouvu si svým výkonem zajistil Martin Buday.

  Česká republika v této statistice nad Slovenskem vede. Do oktagonu pod taktovkou UFC už zamířili Karlos Vémola, Viktor Pešta, Lucie Pudilová, David Dvořák či Jiří Procházka. Slovenský seznam je o něco chudší, i tak se ale v zemi našich východních sousedů slaví.

  Historii začal v loňském roce psát Ľudovít Klein. „Střízlík“ z Nových Zámků má za sebou dva zápasy. Jeden vyhrál, jeden prohrál a do třetice se postaví soupeři v UFC už za 3 dny. Nate Landwehr čeká na Kleina 16. října. Tuhle zprávu ale teď lehce zastínil Buday.

  Smlouva díky K.O.

  Martina Budaye česká scéna moc dobře zná. Borec, kterému bude na začátku listopadu už 30 let, je šampionem těžké váhy organizace OKTAGON. Titulový zápas proti Polákovi Mindovi vyhrál Buday teprve v červnu. Rozhodl se ale, že zkusí hned zaútočit na kontrakt v UFC.

  Na top úrovni si nakonec zabojuje. A to díky výkonu, který včera podal v show zvané „Dana White’s Contender Series“. Ta funguje jako jakási vstupní brána pro nadějné zápasníky, kteří by se chtěli dostat až na vrchol. Budayovi se záměr povedl.

  Proti Slovákovi stále americký ranař Lorenzo Hood. Toho ale Buday zvládl zneškodnit už v prvním kole, parádnímu knokautu ale přecházela situace, kdy jeho sok vyrukoval na rozhodčího s tím, že mu dal Buday prsty do očí.

  „Martin dal hezkou přední. Nerad to říkám, ale jsem vlastně rád, že to sudí pokazil a skočil Hoodovi na to, že dostal prstem do oka, i když nedostal. Kdyby tomu nevěřil, Buday by ten zápas ukončil mnohem dřív, takhle jsme mohli vidět víc z jeho výkonu,“ prohlásil Dana White.

  I proto se rozhodl, že rodákovi z Trnavy, který měří 195 centimetrů a váží zhruba 120 kilo, nabídne smlouvu. „Soupeře jsi kousek po kousku ničil. Jsi velký, silný a tvrdý, máš teď skóre 9:1, v 29 letech jsi v nejlepší formě a já potřebuju těžké váhy. Mám radost z toho, co jsi mi předvedl,“ dodal šéf UFC.

  Také Buday byl spokojený. „Zažívám nejlepší pocity v životě. Byl jsem dost nervózní, jestli mi to bude stačit na smlouvu, ale věřil jsem si. Uvidíme, jak rychle vyléčím nos, chci být co nejdřív zpátky,“ řekl na tiskovce.

  Slovensko tak bude mít po Kleinovi druhého zástupce v UFC.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Fury vs. Wilder III

  Wilder po prohře s Furym šílel. Nejprve zkoumal rukavice, pak se choval nesportovně

  Jeden z největších boxerských soubojů letošního roku je zdárně u konce. Dovršení trilogie mají za sebou dvě těžké váhy, Tyson Fury a Dentay Wilder. Diváci v Las Vegas přihlíželi strhující bitvě, kterou v 11. kole překlenul na svou stranu britský boxer Fury. Po zápase se ale mluví i o Wilderovi, který se nechoval vůbec ukázkově.
  Tyson Fury vs. Deontay Wilder

  Poklopec si nerozepnu, směje se Fury. Před bitvou s Wilderem chce být boxer nažhavený

  Dovršení trilogie je za dveřmi. Už za dva dny vstoupí do ringu Tyson Fury a Dentay Wilder. Vzájemný souboj dvou těžkých vah byl v plánu už na léto, nakonec se ale musel přesunout. Oba borci ladí formu a hlásí, co mají v plánu. „Cikánský král“ Fury si například odepře veškerý sex.
  Muhammad Ali

  Boxer v roli malíře. Obrázky z dílny Muhammada Aliho se prodaly za 20 milionů

  Aukční síně jsou plné předmětů, které dříve vlastnili a používali vynikající sportovci. Kopačky, dresy, basketbalové boty, tenisky, baseballové pálky. To všechno je čas od času k mání. Za téměř 1 milion dolarů se teď ale prodala i celkem velká vzácnost. Obrázky, které nakreslil boxerský velikán Muhammad Ali.
  Mike Tyson

  Koho by rád vyzval Mike Tyson? Pokud dostane balík, do ringu půjde s Loganem Paulem

  Boxerské duely celebrit je tématem, na které se toho v poslední době napovídalo až, až. Zdá se ale, že ještě není všem soubojům konec. Během jednoho z rozhovorů se k trendu vyjádřil i legendární Mike Tyson. Kdyby dostal bijec řádně zaplaceno, nevadilo by mu postavit se tváří v tvář Loganu Paulovi.
  Jon Jones

  Jonese z UFC čeká za další exces soud. Měl zmlátit partnerku, pak zničit policejní auto

  V kleci patří Jon Jones mezi borce, kterých se soupeři neskutečně bojí. To samé se ale bohužel týká i domácnosti, kterou sdílí bijec společně se svou snoubenkou. Minulý pátek ji měl fyzicky napadnout a rozbít nos. Aby toho náhodou nebylo málo, po příchodu policie se bránil zatčení a poničil auto.
  Manny Pacquaio

  Boxerský velikán si balí kurfy. Pacquaio dává ringu sbohem, teď chce být prezidentem

  Svět boxu se loučí s velkým jménem. Manny Pacquaio patří mezi giganty, kteří během své kariéry uštědřily svým sokům tisíce ran. Filipínec se ale ve svých 42 letech rozhodl, že s profi dráhou sekne. Důvod? Celkem zajímavý. Teď už bývalý boxer se rozhodl pro kandidaturu na prezidenta.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama