20.8 C
    Pátek 26. července 2024

Slovácku zlomily vaz dvě penalty, v odložené bitvě podlehlo Kolínu nad Rýnem

Fotbalisté 1. FC Slovácka padli v odložené bitvě Evropské konferenční ligy s Kölnem. Jedinou branku utkání vstřelil Ondrej Duda, jemuž se podařilo proměnit penaltu. Již druhou „pětku“ hostí v zápase. Tu první totiž výborný Nguyen chytil. Domácí ale míč za záda Schwabeho i přes enormní snahu nedostali, a proto prohráli poměrem 0:1.

Čtvrtek, 18:45. Na svatostánku v Uherském Hradišti není vidět z tribuny na půlící kruh, natož na branky… Stadion je zahalen v mlze. Utkání se posouvá na osmou hodinu večerní. Jenže viditelnost se nezlepšuje, a tak je výkop posunut až na druhý den. Pátek, 13:00, mlha je pryč, může se hrát.

První poločas příliš vzruchu nepřinesl, poměr střel na branku byl o přestávce 0:1. Diváky, kterých z obou táborů dorazilo dost, dostal do varu až ve 42. minutě Doski. Jeho nadějný pokus hlavou ale skončil pouze na tyčce, a tak se skóre neměnilo.

Půle plná penalt, zákroků a nepřesných zakončení

O poznání zajímavější fotbal byl k vidění na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty až po pauze. Hned zkraje druhé pětačtyřicetiminutovky odpískal anglický sudí Kruashvili prapodivný pokutový kop. Trávník si nešikovně stoupl do cesty Adamyanovi a ten se velmi ochotně složil k zemi.

Míč si na puntík postavil hostující Kainz, jeho ránu k pravé tyči ale bravurně zlikvidoval Filip Nguyen. Slovácká opora mezi třemi tyčemi dokázala skvěle vychytat i Dudu v 77. minutě, jenž zakončoval z hranice velkého vápna. Golman týmu z Uherského Hradiště držel naděje svého mužstva nad vodou…

Až do minuty dvaaosmdesáté. Brit s píšťalkou v ruce ukazuje na penaltový puntík podruhé, tentokráte po faulu Kohúta. Balon vyfasoval Duda a narozdíl od Kainze se nemýlil. Jedna nula pro hosty.

Nguyen poté předvedl další reflexivní zákrok, střelu Kölnu vytěsnil na tyč. Slovácko bylo v tlaku a cpalo se do zakončení. Defenziva hostí ale vše hasila, ani Petržela, ani Daníček se svými pokusy neuspěli. Kalabiškova hlavička minula brankovou konstrukci.

Snažení Slovácka v posledním domácím utkání v Evropské konferenční lize v letošním kalendářním roce přišlo vniveč, německý mančaft tlaku svěřenců kouče Martina Svědíka odolal a připsal si cenné tři body. Je tak jasné, že Slovácko do jarní fáze nepostoupí.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.