6.7 C
Czech
Pátek 27. března 2026
FotbalŠlo o život. Fanoušci se v zápase mezi Brazílií a Argentinou pustili...

Šlo o život. Fanoušci se v zápase mezi Brazílií a Argentinou pustili do boje s policií

Kvalifikační zápas Brazílie na mistrovství světa proti Argentině musel být kvůli potyčkám policie s fanoušky opožděn na svém startu. Problémy nastali již ve chvíli, kdy oba dva týmy přicházeli ze svých šaten. Vyhrocená situace gradovala a při znění hymny se oči všech upíraly pouze k sektorům s fanoušky. Policie používala obušky a fanoušci házeli s židlemi. Celou situaci uklidnili až hráči, kteří se rozhodli odejít zpět do šaten.

Tribuny na stadionu Maracana se po včerejším zápase Brazílie proti Argentině otřásly v základech. Během poslechu hymny se argentinští fanoušci rozhodli znepříjemnit brazilské policii zápasový večer. Fanoušci reagovali vytrháváním sedadel a jejich házením na policisty. Ti si samozřejmě nenechali nic líbit a používali své obušky, kterými bezhlavě udeřovali fanoušky. Lionel Messi a spol. se vydali na tribunu, aby se pokusili násilí zastavit. Na úřadujícím držitel Zlatého míče bylo vidět, že celou situaci nebere dobře. Přece jen se na tribunách nacházeli i rodiny hráčů.

Brutalita nebrala konce. Brankář Emiliano Martinez se dokonce v jednu chvíli rozhodl, že sám vyleze na tribunu, aby násilí zastavil. Počet zraněných zatím není úplně známý, podle místních médií byl však určitě minimálně jeden fanoušek odnesen na nosítkách s hlavou od krve. Nezbylo tedy nic jiného, než aby se hráči vrátili zpět do šatny a zabránili tak strašnému neštěstí. Zůstali tam více než deset minut, než se nakonec vrátili zpět, aby mohl zápas konečně začít. Výhru 1:0 si nakonec odnesla Argentina díky jediné vstřelené brance Nicolase Otamendiho v 63. minutě.

„Ze začátku to bylo samozřejmě špatné, protože jsme viděli, jak lidi mlátí. Myslíte na rodinu, na lidi kteří tam jsou, kteří nevědí, co se děje. To nás zajímá víc než to, že hrajeme zápas. V tu chvíli byl zápas druhořadý. Po tomhle si myslím, že vyhrát takovýhle zápas je jedno z nejdůležitějších vítězství, kterých tahle skupina dosáhla. Je to něco velmi pěkného, že se nám podařilo vyhrát tady v Brazílii potom, jak silní byli doma v celé své historii,“ uvedl v pozápasovém rozhovoru Messi

Nejčtenější tento týden

Dvakrát 170. Luke Littler v Berlíně ohromil drtivou nominací 

Angličan Luke Littler v Berlíně předvedl výkon na hranici dokonalosti, když ve finále Premier League dvakrát zavřel maximální 170 a zlomil odpor Michaela van Gerwena. Devatenáctiletý mladík tak potvrdil, že patří k největším hvězdám současných šipek.

Sabalenka porazila Rybakinu a zahraje si finále Miami Open

Aryna Sabalenka postoupila podruhé za sebou do finále turnaje v Miami a dál útočí na mimořádný double. Světová jednička v semifinále přehrála Elenu Rybakinu 6:4, 6:3 a po triumfu v Indian Wells zůstává jediný krok od takzvaného Sunshine Double. Ve finále ji čeká domácí Coco Gauff.

Dobeš dovedl Montreal k další výhře, Nečas bodoval a Ovečkin nasázel hattrick

Český brankář Jakub Dobeš znovu zaujal v NHL. Montreal i díky jeho 25 zákrokům porazil Columbus 2:1. Martin Nečas pomohl asistencí k výhře Colorada nad Winnipegem a bodoval ve čtvrtém utkání za sebou. Velký večer prožil také Alexandr Ovečkin, který proti Utahu nastřílel hattrick.

Češi po dramatu s Irskem dál živí sen o mistrovství světa

Česká reprezentace zvládla v Edenu divoké semifinále baráže a po remíze 2:2 slavila postup až po penaltách. Hrdinou večera se stal brankář Matěj Kovář, který v rozstřelu zneškodnil dva irské pokusy. Tým trenéra Miroslava Koubka tak zůstává ve hře o první účast na světovém šampionátu po dvaceti letech. O všechno rozhodne úterní duel s Dánskem na Letné.

Reshtenko i přes pád zvládl postup do volných jízd na MS v Praze

Georgii Reshtenko si na mistrovství světa v Praze poprvé v kariéře zajistil účast ve volných jízdách. Český krasobruslař sice v krátkém programu chyboval při čtverném toeloopu, přesto mu výkon před domácím publikem stačil na místo mezi nejlepší čtyřiadvacítkou.

George Russell se ostře ozval. Zákulisní válka se rozjela naplno 

Lídr šampionátu George Russell se před Velkou cenou Japonska pustil do soupeřů. Podle britského pilota není v pořádku, že rivalové zpochybňují technická řešení Mercedesu, který vstoupil do sezony ve skvělé formě.

Sabalenka zvládla těžký test, v Miami jde na Rybakinu

Aryna Sabalenka postoupila na turnaji v Miami do semifinále po výhře 6:4 a 6:4 nad Hailey Baptiste. Světová jednička neměla duel pod plnou kontrolou, v klíčových chvílích ale zabrala a teď ji čeká další souboj s Elenou Rybakinou.

Conor Benn míří za titulem. Jako dalšího chce vyzvat Garcíu

Britský boxer Conor Benn stojí na prahu klíčového momentu kariéry. Pokud 11. dubna uspěje proti zkušenému Američanovi Regisi Prograisovi, chce okamžitě zaútočit na světový titul. A to ideálně v domácím prostředí velkého fotbalového stadionu proti hvězdnému šampionovi Ryanu Garcíovi.

Lehečka je v Miami v semifinále a čeká ho Fils

Jiří Lehečka zvládl v Miami další těžký test a po výhře 7:6, 7:5 nad Martínem Landalucem postoupil do semifinále. Český tenista si na turnaji Masters zahraje mezi nejlepší čtyřkou teprve podruhé v kariéře. O finále se utká s Arthurem Filsem, který otočil dramatický zápas s Tommym Paulem.

Pastrňák a Zacha zařídili Bostonu výhru v prodloužení na ledě Buffala

David Pastrňák znovu táhl Boston. Český útočník dal gól, přidal dvě asistence a výrazně se podepsal pod výhru 4:3 po prodloužení v Buffalu. Rozhodující akci navíc připravil pro Pavla Zachu, který v nastavení vystřelil Bruins druhý bod.

Zápas, který změní vše. Moses Itauma jde do největší zkoušky

Moses Itauma je považován za budoucnost těžké váhy, jenže právě takové příběhy se často lámou v okamžicích, kdy se to nejméně čeká. Zápas s Jermaineem Franklinem má potvrdit jeho výjimečnost, nebo ukázat, že cesta na vrchol je mnohem složitější.

Mohamed Salah končí na Anfieldu. Nic už nebude jako dřív

Mohamed Salah odchází z Liverpoolu jako legenda, která přepisovala rekordy i dějiny klubu. Jeho rozloučení však nepřichází v ideální moment ani ideálním způsobem. Přesto jde o konec, který byl při pohledu na vývoj posledních měsíců téměř nevyhnutelný.

Muchová je v Miami v semifinále, Lehečka zvládl velký skalp

Karolína Muchová pokračuje na turnaji v Miami ve výborné formě a po výhře nad Victorií Mboko si zahraje semifinále. Jiří Lehečka na stejném podniku vyřadil světovou sedmičku Taylora Fritze a poprvé v kariéře prošel na Floridě mezi nejlepší osmičku. Český tenis tak na prestižním turnaji dál drží velmi silnou stopu.

Dobeš zářil proti Carolině, prosadili se i Nečas a Hronek

Jakub Dobeš dovedl Montreal k cenné výhře 5:2 nad Carolinou a 41 zákroky patřil k hlavním postavám večera. Výrazně pomohl i Juraj Slafkovský, který zapsal gól a asistenci. Povedenou noc ale prožili také další Češi, Martin Nečas dal za Colorado dva góly a Filip Hronek si v dresu Vancouveru připsal dvě asistence.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama