21.9 C
    Neděle 19. května 2024

Slávisté si podrazili nohy vlastním gólem. Impozantní derby vítěze nepoznalo

Emocemi protkaný souboj Sparty se Slavií byl reklamou na český fotbal. Letenští prohrávali 0:2, avšak i díky šťastně proměněné penaltě Krejčím se vrátili do zápasu. Za stavu 2:2 se po rohu do vzduchu vyšrouboval Ogbu a v 85. minutě dal Slavii vedení 3:2. Utkání ale stejně skončilo dělbou bodů, hosté si dali vlastní gól.

Na Letnou dorazila kromě vyprodané areny i s nemocemi a zraněními bojující Slavia. Realizační tým pod vedením Jindřicha Trpišovského nemohl nasadit mnohé členy základní sestavy. Chyběli Zafeiris, Ševčík, Lingr, Douděra či David Jurásek. Olayinka si odpykává trest za červenou. Navzdory tomu šli červenobílí v Epet areně do vedení.

Ve 40. minutě nacentroval z pravé strany hřiště učebnicový pas na malé vápno Jurečka a dobíhající Schranz jej k radosti fanoušků v sektoru hostí na zadní tyči uklidil do sítě. Tomáš Wiesner, jenž měl slovenského univerzála bránit, na defenzivu nepochopitelně rezignoval.

Po pauze se začaly dít věci

Druhá půle byla možná tou nejzábavnější v celém letošním ročníku Fortuna ligy. Padlo pět branek, ta poslední v samotném nastavení. I přes ofenzivní snahu Sparty dala druhý gól Slavia. Masopust vystihl Zeleného rozehrávku, poslal balon do šestnáctky, kde jej vybojoval Jurečka a rozvlnil Kovářovu síť.

Sparta se nevzdala. V 57. minutě faulovali Ogbu s Masopustem unikajícího Haraslína v pokutovém území a sudí Černý, jenž se v zápase nedopustil žádné větší chyby, nařídil penaltu. Tu proměnil Krejčí, přestože si Kolář na míč sáhl a nechybělo moc, aby jej vytěsnil mimo tři tyče.

Namotivovaní domácí začali tlačit na Slavii ještě více a v 71. minutě dotlačili do branky druhý gól. Dal jej Zelený po dlouhém autu od Sadílka a neúspěšné dorážce Čvančary. Jenže Slavia se nevzdala. Naopak. V 84. minutě neproměnil střídající Hronek obrovskou šanci z malého vápna Sparty, nicméně zařídil roh, po kterém se prosadil hlavičkující Ogbu.

Už to vypadalo, že si sešívaní odvezou tři body. Ale v 90+2. minutě poslal tvrdý pas do vápna hostí Hojer a „letenský“ smolař Ousou si jej srazil do vlastní branky.

Sparta remizovala se Slavií v nesmírně napínavém a pohledném klání 3:3 a v tabulce je stále na první příčce s náskokem dvou bodů právě na vršovického rivala.

V Londýně oslavy nepropuknou. Češi vyškolili Brity 4:1

Česko předvedlo na ledě obdivuhodný výkon. Přestože se Británie snažila a jedním gólem se vyhnula úplné katastrofě, Češi jsou v O2 areně jako doma. Kapitán Roman Červenka čtyřmi body dirigoval ofenzivu a dovedl Česko k jasné výhře 4:1, díky které zůstává domácí tým na čele skupiny A.

Hokejový zázrak se dnes nekonal. Češi porazili Rakušany 4:0

Za bouřlivého jásotu publika předvedli Češi další výborný výkon a čtvrtou výhrou se dostali na čelo skupiny A. Zároveň se tak pomstili za loňskou porážku v nájezdech, což byla jediná rakouská výhra v historii vzájemných zápasů. Zápas s Rakouskem ale Češi rozhodně nepodceňovali. O tom by mohla vyprávět Kanada i Finsko. Hokejový zázrak se dnes ale v O2 areně nekonal.

Schauffele vyrovnal rekord na turnaji Major. McIlroy a MacIntyre září na US PGA Championship

Xander Schauffele předvedl na US PGA Championship v Kentucky rekordní výkon, když v úvodní fázi turnaje nastřílel 62 ran. Americký golfista, známý svou přesností a zručností, dokázal v pozoruhodném kole bez bogey utopit devět birdie a vytvořil si ve Valhalle tříbodový náskok.

Obrovské překvapení. Rakousko poráží Finsko gólem v poslední sekundě

Rakousko šokovalo hokejový svět dramatickým vítězstvím 3:2 nad Finskem na Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF 2024. Podceňovaným hráčům z Rakouska se podařilo zdolat favorizované Finsko, které nikdy předtím v 11 vzájemných zápasech na MS od roku 1957 neporazili. Hokej nemá logiku. Rakousko přepisuje historii této hry.