FORTUNA:LIGASlávisté si podrazili nohy vlastním gólem. Impozantní derby vítěze nepoznalo

Slávisté si podrazili nohy vlastním gólem. Impozantní derby vítěze nepoznalo

Emocemi protkaný souboj Sparty se Slavií byl reklamou na český fotbal. Letenští prohrávali 0:2, avšak i díky šťastně proměněné penaltě Krejčím se vrátili do zápasu. Za stavu 2:2 se po rohu do vzduchu vyšrouboval Ogbu a v 85. minutě dal Slavii vedení 3:2. Utkání ale stejně skončilo dělbou bodů, hosté si dali vlastní gól.

Na Letnou dorazila kromě vyprodané areny i s nemocemi a zraněními bojující Slavia. Realizační tým pod vedením Jindřicha Trpišovského nemohl nasadit mnohé členy základní sestavy. Chyběli Zafeiris, Ševčík, Lingr, Douděra či David Jurásek. Olayinka si odpykává trest za červenou. Navzdory tomu šli červenobílí v Epet areně do vedení.

Ve 40. minutě nacentroval z pravé strany hřiště učebnicový pas na malé vápno Jurečka a dobíhající Schranz jej k radosti fanoušků v sektoru hostí na zadní tyči uklidil do sítě. Tomáš Wiesner, jenž měl slovenského univerzála bránit, na defenzivu nepochopitelně rezignoval.

Po pauze se začaly dít věci

Druhá půle byla možná tou nejzábavnější v celém letošním ročníku Fortuna ligy. Padlo pět branek, ta poslední v samotném nastavení. I přes ofenzivní snahu Sparty dala druhý gól Slavia. Masopust vystihl Zeleného rozehrávku, poslal balon do šestnáctky, kde jej vybojoval Jurečka a rozvlnil Kovářovu síť.

Sparta se nevzdala. V 57. minutě faulovali Ogbu s Masopustem unikajícího Haraslína v pokutovém území a sudí Černý, jenž se v zápase nedopustil žádné větší chyby, nařídil penaltu. Tu proměnil Krejčí, přestože si Kolář na míč sáhl a nechybělo moc, aby jej vytěsnil mimo tři tyče. 

Namotivovaní domácí začali tlačit na Slavii ještě více a v 71. minutě dotlačili do branky druhý gól. Dal jej Zelený po dlouhém autu od Sadílka a neúspěšné dorážce Čvančary. Jenže Slavia se nevzdala. Naopak. V 84. minutě neproměnil střídající Hronek obrovskou šanci z malého vápna Sparty, nicméně zařídil roh, po kterém se prosadil hlavičkující Ogbu.

Už to vypadalo, že si sešívaní odvezou tři body. Ale v 90+2. minutě poslal tvrdý pas do vápna hostí Hojer a „letenský“ smolař Ousou si jej srazil do vlastní branky. 

Sparta remizovala se Slavií v nesmírně napínavém a pohledném klání 3:3 a v tabulce je stále na první příčce s náskokem dvou bodů právě na vršovického rivala.

Nejčtenější tento týden

Mladičká senzace. Antonelli vyhrál potřetí v řadě a vede šampionát F1

Devatenáctiletý Kimi Antonelli dál pokračuje ve svém rychlém vzestupu ve formuli 1. V Miami vyhrál třetí závod za sebou a upevnil vedení v šampionátu. Ital z Mercedesu má po čtyřech závodech náskok 20 bodů. Je zároveň nejmladším lídrem průběžného pořadí v historii.

Valentová finále v Saint-Malo nezvládla

Tereza Valentová měla ve finále turnaje WTA 125 v Saint-Malo dobře rozehraný zápas, titul ale nezískala. Devatenáctiletá Češka podlehla Japonce Moyuka Uchijima 7:6, 3:6, 1:6 a první letošní finále neproměnila.

Pražský maraton ovládli Tsegu a Jelim, české tituly mají Havlena a Brtníčková

Pražský maraton nabídl rychlé časy, silné příběhy i české obhajoby. Mezi muži zvítězil Etiopan Berehanu Wendemu Tsegu, který se přiblížil rekordu závodu. Ženský závod při své premiéře na maratonské trati vyhrála Keňanka Milicent Jelim. České tituly získali Yann Havlena a překvapivě Michaela Brtníčková.

Vladař s Flyers nestačil na Carolinu v úvodu druhého kola

Philadelphia vstoupila do druhého kola play off NHL porážkou. Carolina doma zvítězila 3:0 a ujala se vedení v sérii. Český brankář Daniel Vladař si připsal dvacet zákroků, ale Flyers doplatili na špatný začátek. Hlavní postavou zápasu se stal Logan Stankoven, který dal dva góly.

Kanada letos vynechá Spenglerův pohár po více než 40 letech

Tradiční vánoční turnaj v Davosu přijde o jednu ze svých největších značek. Kanada se letos Spenglerova poháru nezúčastní poprvé od roku 1984. Důvodem je konec dlouhodobé dohody mezi kanadským svazem a pořadateli, kteří nový kontrakt nestihli uzavřít včas.

Vendula Valdmannová dál vítězí. Po singlu slaví v Gruzii i deblový titul

Osmnáctiletá Vendula Valdmannová potvrzuje výbornou formu. Po nedávném triumfu ve dvouhře na turnaji ITF W50 v Roehamptonu přidala další trofej, tentokrát ve čtyřhře na podniku ITF W75 v gruzínské Lopotě, kde zvítězila po boku Polky Martyny Kubka.

Kladno představilo první posilu pro novou sezonu

Rytíři začali odhalovat nové tváře pro další extraligový ročník. První posilou se stal útočník Filip Přikryl, který přichází z Českých Budějovic. Pětadvacetiletý forvard má za sebou výrazné období v Motoru a na Kladně chce udělat další krok.

Zemřel Alex Zanardi, legenda motorsportu a paralympijský šampion

Sportovní svět zasáhla smutná zpráva. Ve věku 59 let zemřel bývalý pilot formule 1 Alex Zanardi. Ital patřil k největším bojovníkům moderního sportu. Po těžké nehodě přišel o obě nohy, přesto se vrátil k závodění a později získal čtyři zlaté paralympijské medaile v paracyklistice.

Buffalo a Vegas slaví postup, Tampa si vynutila sedmý zápas

Play off NHL poznalo další dva postupující. Buffalo vyřadilo Boston po výhře 4:1, u které nechyběl gól Davida Pastrňáka po přihrávce Pavla Zachy. Vegas zvládlo šestý duel v Utahu jasně 5:1 a jde dál i s Tomášem Hertlem. Tampa Bay naopak přežila v Montrealu, kde rozhodla až v prodloužení a vynutila si sedmý zápas.

Čeští mladíci ztratili semifinále se Švédskem v prodloužení

Česká osmnáctka sahala na mistrovství světa po finále. V Trenčíně vedla nad Švédskem 3:1, jenže soupeř ve třetí třetině srovnal a v prodloužení rozhodl kapitán Bosse Meijer. Tým trenéra Jana Tomajka tak čeká zápas o bronz proti Lotyšsku.

Anaheim slaví postup, Dostál zastavil Edmonton

Lukáš Dostál si po nepovedeném pátém duelu spravil chuť ve velkém stylu. Český brankář pochytal 25 střel, pomohl Anaheimu k výhře 5:2 nad Edmontonem a Ducks poslal do druhého kola play off NHL. Spolu s nimi slaví také Minnesota, která stejným výsledkem vyřadila Dallas.

Aberdeen rozhodne. Michael Van Gerwen nastoupí proti Humphriesovi v klíčové bitvě o play-off

Premier League Darts vstupuje do závěrečné fáze a tlak stoupá. V Aberdeenu se na Night 13 střetnou dvě velká jména, Michael van Gerwen a Luke Humphries, v zápase, který může zásadně zamíchat pořadím v boji o elitní čtyřku.

Mohamed Salah se vrátí na Anfield. Liverpoolská legenda chce stihnout rozlučku 

Zranění přišlo v nejméně vhodný moment, kdy se jeho éra v Liverpoolu chýlí ke konci. Mohamed Salah ale podle prvních zpráv neřekl poslední slovo a fanoušci slavného klubu tak stále věří, že svou hvězdu uvidí na hřišti ještě jednou.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama