13 C
    Čtvrtek 25. dubna 2024

Slávisté na půdě Haify padli, Jablonec doma uhrál s dánským Randers jen remízu

Evropská konferenční liga pokračovala i dvěma zápasy českých týmů. Úřadující mistr české nejvyšší soutěže z Vršovic se vydal do izraelského města Haifa, Jablonec doma hostil dánský klub Randers FC. Slávii se bohužel utkání moc nepovedlo, domů se hráči vrací s prázdnou po prohře 0:1. Na severu Čech byla k vidění remíza 2:2.

Sešívaní odcestovali ke třetímu utkání v konferenční lize do Izraele. Domácí Maccabi Haifa měla před utkáním na kontě jediný bod za remízu s Feyenordem, s nímž Slavia naposledy prohrála. Výhra by jednomu či druhému týmu v tabulce výrazně pomohla.

Utkání začalo ve svižném tempu. Kuchta nejprve hlavou těsně minul branku domácích, o pár minut později trefil Donyoh tyč svatyně Ondřeje Koláře. Byla to však jakási předzvěst blížícího se gólu. Haifa totiž ve 24. minutě udeřila. Stanciu neodhadl pohyb Mohameda, ten připravil míč již zmiňovanému Donyohovi a útočník izraelského celku vyslal tvrdou ránu pod břevno.

Sešívaní měli v zápětí obrovitánskou šanci na vyrovnání. Jan Kuchta číhal mezi obránci soupeře na hraně malého vápna, kam také dostal střílený pas. Forvard Slavie ale neuvěřitelně selhal a nikým nenapadán poslal míč mimo. Domácím pořádně zatrnulo i během přímého kopu Slávie. Tradiční exekutor Stanciu balon kroutil na bližší tyč, branku však o centimetry minul.

Haifa začala úporně bránit a přes silný defenzivní blok se Slávii už do konce utkání nepodařilo dostat. Z Izraele tak odjíždí s prázdnou.

Z českých týmu připsali body jen svěřenci Petra Rady

Na jablonecké Střelnici sledovali diváci dlouhou dobu neaktraktivní fotbal, i tak se ale v první půli dočkali dvou branek. Po jedné na každé straně. Za Jablonec se trefil po hezké akci Čvančara, o minutu později odpověděl gólem i dánský celek, konkrétně se prosadil Stephen Odey.

Tomáše Čvančaru ale první branka namotivovala a do druhé půle naskočil s obrovským nasazením. Nejprve orazítkoval tyčku Randers FC, o chvíli později už ale byl úspěšný a po rohu Jana Kroba přidal svůj druhý gól v zápase. Zelenobílí šli do vedení 2:1.

Jablonec byl celkově lepším týmem, v utkání měl rozhodně navrch a rozdíl ve skóre si dlouho hlídal. Naneštěstí pro český tým zahrál minutu před koncem Holík ve vápně rukou a sudím nezbylo nic jiného, než nařídit pokutový kop pro Dány. K exekuci se postavil střelec prvního gólu Odey a tváří v tvář Hanušovi se nezmýlil.

Tým Petra Rady tak vyprovází z utkání určitá pachuť, na zisk tří bodů to ve čtvrtek večer rozhodně bylo. Stále však není potřeba klesat na mysli, Jablonec zůstal na druhém místě tabulky za vedoucím Alkmaarem. Skupinu má slibně rozehranou.

Ve fotbalovém světě to vře. Dva hráči Premier League zatčeni

Ve světě fotbalu se často setkáváme s kontroverzemi a skandály. Ty se ovšem nyní dostaly mimo hřiště. Tentokrát se vše točí kolem dvou hráčů Premier League, kteří byli zatčeni v souvislosti s údajným znásilněním. Oba devatenáctiletí muži byli propuštěni na kauci poté, co byli vyslechnuti policií. Zatčení jsou členy stejného klubu. Ten odmítl se k celé věci vyjádřit.

Fanoušky Liverpoolu naštvala reakce Darwina Núñeze na porážku v zápase proti Evertonu

Fanoušci Liverpoolu vyjádřili svůj hněv nad „malichernou“ reakcí Darwina Núñeze na rozhodčí po závěrečném hvizdu zápasu Premier League proti Evertonu. Reds utrpěli výrazný neúspěch v boji o titul, když se svým městským rivalem prohráli 0:2.

Trenér Nurmagomedova na adresu McGregora: Nemám ho rád, ale je to hvězda

V době, kdy se Conor McGregor připravuje na svůj návrat do Ultimate Fighting Championship (UFC), bývalý trenér Chabiba Nurmagomedova Javier Mendez uznal Irův hvězdný potenciál. McGregor, který se v poslední době soustředí na svou začínající hereckou kariéru, se má na konci června vrátit na zápas UFC 303 v Las Vegas. Bude to jeho první zápas po téměř třech letech, jeho poslední vystoupení v oktagonu v červenci 2021 skončilo porážkou s Dustinem Poirierem kvůli zlomenému kotníku.