Více
  14.7 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Slavia má postup ve svých rukou. Doufám, že doma přepíšeme historii, říká Kúdela

  Matematika je po první utkání čtvrtfinále Evropské konferenční ligy mezi Slavií a Feyenoordem jasná. Pokud chtějí Pražané postoupit, musí příští týden před vyprodaným Edenem vyhrát. Nebo minimálně remizovat a v prodloužení či penaltách nizozemský klub vyřadit. Začínat se bude v hlavním městě České republiky od nuly.

  Zpočátku to na nějaké drama nevypadalo. Slávisté se museli před zápasem smířit s faktem, že jim bude chybět několik důležitých hráčů. Ousu a Plavšićem kvůli kartám, Masopust si ze srazu reprezentace přivezl zranění, do Rotterdamu nejel ani Ševčík nebo Krmenčík. Nakonec ale vše dopadlo slibně.

  Jako první sice udeřil Feyenoord, pak ale ještě padlo další pět branek, dvě další na straně domácích a tři na straně hostů. Praha se tak stane dějištěm toho hlavního, co dvojzápas čtvrtfinále soutěže vůbec může nabídnout. V postup věří také Ondřej Kúdela, který se po dlouhé době objevil v základní sestavě.

  „Rozhodně jsme v lepším postavení, než kdyby zápas skončil prohrou. Dokázali jsme remizovat a doma nás požene celý stadion, takhle přesně jsem si to přál. Doufám, že nás lidi doma poženou a přepíšeme historii postupem,“ burcuje své spoluhráče i fanoušky stoper skrze klubový web Slavia.cz.

  Jak celý zápas hodnotil? „Bylo to nahoru dolů, hra se přelévala z jedné strany na druhou. Týmy otáčely skóre, nakonec to skončilo 3:3, takže jsme viděli spoustu gólů. Musíme ale uznat, že to je neuvěřitelně těžký soupeř. Je důležité, že jsme zápas neprohráli, že jsme nakonec vyrovnali,“ myslí si.

  Míč bude v hracím poli Slavie

  Atmosféra. Věc, která v boji o postup sehraje klíčovou roli. Feyenoord už dostal šanci výhody využít, teď bude na řadě Slavia. Příští týden bude Eden vyprodaný a sami fotbalisté doufají, že je požene za úspěchem a případným přepisem dějin. Slavia se nikdy do semifinále evropských pohárů nedostala.

  „Určitě to výhoda je, máme tam domácí prostředí a svoje fanoušky. Ty emoce dělá kulisa, nás poženou naši fanoušci a bude se nám určitě hrát líp,“ říkal po zápase Tomáš Holeš. Prostředí ve Feyenoordu? Z pohledu fotbalisty sen. „Byla skvělá atmosféra, jedna z nejlepších, co jsem kdy zažil,“ říká.

  Odveta mezi Slavií a Feyenoordem o postup mezi nejlepší čtyřku Evropské konferenční ligy je na programu příští čtvrtek, tedy 14. dubna od 21 hodin. Lepší z dvojice narazí v semifinále na vítěze dvojzápasu Marseille a PAOK.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  1 komentář

  Comments are closed.