Více
  9.9 C
  Czech
  Sobota, 16 října, 2021

  Skvělý vstup do MS ve futsale. Češi sejmuli Panamu, hattrick dal Seidler

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Včera odpoledne začalo mistrovství světa ve futsale i pro hráče České republiky. Ti se dostali na šampionát díky parádnímu výkonu z kvalifikačních skupin a baráže, který si nakonec přenesli i do Litvy. V prvním souboji čekala na české borce Panama. Té nasázeli hned 5 gólů a připsali si první body do tabulky.

  Litva hostí jako třetí evropská země v historii MS ve futsale. Světová elita, přesněji 24 reprezentací ze všech koutů světa, se bude rvát o peníze a slávu v 6 skupinách. V jedné z nich je i výběr České republiky, který si zajistil postup v baráži s Chorvatskem.

  Už před startem šampionátu se na podnik všichni velice těšili. „Čeká nás top úroveň, což na této akci respektuji a těším se. Pro všechny to bude obrovský zážitek. Organizačně i marketingově je laťka obrovsky vysoko,“ myslí si předseda SFČR Otakar Mestek.

  Český tým byl nalosován do skupiny s Panamou, Vietnamem a silnou Brazílií, která patří mezi favority celého turnaje. V prvním utkání narazili Češi na Panamu, se kterou výraznější problémy neměli a zvítězili vysoko 5:1.

  Hattrickem se prezentoval plzeňský Michal Seidler, který svým výkonem na MS dorovnal v historické střelecké tabulce rekordmana Martina Dlouhého se 104 trefami.

  Je to pro mě pocta, usmíval se Seidler

  Seidler režíroval parádní vstup Čechů do turnaje a sám byl se svým výkonem velice spokojený. „Je to pro mě obrovská pocta. Martin mě vždy fascinoval. Jsem moc rád, že jsem si s ním mohl na konci jeho kariéry v reprezentaci zahrát. Nikdy bych neřekl, že můžu dát padesát gólů, natož sto čtyři,“ řekl po zápase.

  Svého svěřence navíc chválil i kouč Neumann. „Pokud chceme na turnaji uspět, potřebujeme někoho, komu to tam bude padat. Jumbovi poslední rok nebylo moc přáno. Říkal jsem mu, ať je trpělivý, maká. Toto je odměna. Myslím, že to u něj není konečné číslo,“ myslí si.

  Po svém týmu teď ale bude chtít výkon vylepšit. Proti Brazílii už by to totiž podle něj stačit nemuselo. „Na ni by tento výkon nestačil. Musíme hodně přidat. Bude to pro nás obrovský svátek,“ ví sám. Jihoameričané si smlsli v prvním utkání na Vietnamu v poměru 9:1.

  I v zápase s Čechy bude v roli favorita. Zápas startuje v pátek v 19 hodin.

  • Panama – Česko 1:5 (0:4). Góly a asistence: 39. vlastní (Slováček) – 2. Záruba (Slováček), 5. Seidler (Vahala), 9. Seidler (D. Drozd), 10. Seidler (Křivánek), 30. Rešetár (Holý)

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Ester Ledecká

  Ledecká opět perlila. Rozhovor o plánech na novou sezonu zastínila vtipná poznámka

  Před čtyřmi lety ohromila zimní královna Ester Ledecká celý svět, když dokázala zvítězit na olympijských hrách ve dvou různých disciplínách. Dvě zlaté medaile – jedna z paralelního slalomu na snowboardu, jedna ze sjezdu na lyžích. Česká obojživelnice vstoupila tímto momentem do dějin, ale sama tvrdí, že to byl jen začátek. Už si totiž brousí zuby na blížící se hry v Pekingu a na předsezónní konferenci neskrývala nadšení. Zvládla i vtipkovat s novináři.
  Daniel Mekbib

  Lákadla squashového mistrovství v Ostravě? Čtveřice z první stovky a vyrovnané bitvy

  Tohle bude svátek dynamických výměn a napínavých chvil. Od 21. října se v ostravském sportovním centru Fajne rozehraje domácí šampionát ve squashi. A půjde možná o nejkvalitnější republikový turnaj v historii. Důkazy jsou jasné – čtyři čeští hráči v první světové stovce, dravé mládí a úřadující šampionka Anna Serme hrající v životní formě. „Takhle vyrovnané to opravdu snad nikdy nebylo. Do toho je možné, že se ještě na poslední chvíli přihlásí Jan Koukal, který v minulých letech pořadím na šampionátu dokázal zamíchat,“ prohlásil Tomáš Fořter, sekretář České asociace squashe, která MČR spolupořádá. Finálové zápasy se uskuteční v neděli 24. října.
  Velká pardubická

  Velká pardubická zná vítěze. No Time to Lose selhal, překvapivý triumf slavil Talent

  131. ročník Velké pardubické zná svého vítěze. V cílové rovince nakonec slavil podceňovaný Talent, který běžel s žokejem Pavlem Složilem. Druhý skončil Evžen s Jaroslavem Myškou, třetí doběhl Mr Spex s Janem Kratochvílem.
  Velká pardubická

  O víkendu se poběží Velká pardubická. Do ochozů opět zamíří tisíce diváků

  Už v neděli se poběží 131. ročník nejslavnějšího dostihu v České republice. Na Velkou pardubickou se po roce znovu vrací diváci a na východě Čech jich čekají opravdu hodně. Celodenní program závodů odstartuje v 11:30.
  Laurel Hubbardová

  Transgender vzpěračka je opět v kurzu. Doma na Zélandu se stala Sportovkyní roku

  Okolo vzpěračky Laurel Hubbardové bylo v létě hodně rušno. Stala se totiž první ženou v historii olympijských her, která prošla změnou pohlaví. Původně muž z Nového Zélandu se představil pod pěti kruhy jako reprezentantka své země ve vzpírání. I když nepředvedla v Tokiu vůbec nic, vysloužila si i cenu.
  Tanitoluwa Adewumi

  Šachový velmistr v 11 letech? Uprchlík, který žil pod mostem, chce přepsat historii

  Když padne řeč na šachy, spousta lidí zpozorní. Oblíbená a zdánlivě jednoduchá hra se opět dostává do popředí. Už tomu tak ale bylo i v minulosti. Ty nejlepší hráče, tzv. velmistry, si mnozí představují jako starší pány s tisíci odehranými partiemi. Dějiny chce ale přepsat teprve 11letý klučina původem z Nigérie.
  Reklama
  Reklama
  Reklama