Více
  21 C
  Czech
  Úterý, 28 června, 2022

  Šipkařský svátek na Královce. Vyprodaná hala dohnala Gawlase až do čtvrtfinále

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  České šipkařské žně. Takhle nějak by se dal označit podnik s názvem Czech Darts Open, který je součástí šipkařské European Tour. Do Prahy se i letos sjeli ti nejlepší z nejlepších, nechyběl Michael van Gerwen, Rob Cross nebo José de Sousa. Vynikající výkony předváděl také český mladík Adam Gawlas, který skončil až před branami semifinále.

  Šipky a Česká republika? Tohle spojení v poslední době nabírá na síle. Důvodů je víc, zájem o původně jen hospodský sport ale dokazuje třeba zařazení Prahy do seznamu destinací pro European Tour. Královka v minulých letech hostila spíše exhibice, letos šlo ale o dost víc. A to bylo znát i v hledišti.

  „Kapacita je 1900 na jednu hrací část. Jsem přesvědčený, že bude hodně kostýmů a že se bude hodně fandit. Protože čeští diváci to vážně umějí, chtějí si to užít. Atmosféra bude naprosto jedinečná,“ říkal ještě před víkendem jeden z organizátorů Pavel Korda. Jeho slova se proměnily ve skutky, všechny tři hrací dny bylo vyprodáno.

  Fanoušci sledovali účinkování hvězd typu několikanásobný světový šampion Michael van Gerwen, Gerwyn Price, Adrian Lewis, Dave Chisnall, Ryan Searle nebo Rob Cross, který je také bývalým mistrem světa. Na listině hráčů se také objevili někteří Češi, včetně těch nejlepších Karla Sedláčka a Adama Gawlase.

  Konec až ve čtvrtfinále

  Zatímco Karel „Zlej Kája“ Sedláček vypadl z turnaje už ve druhém kole s Holanďanem van Duijvenbodem, jeho mladšímu krajanovi se dařilo na jedničku. Už před turnajem si věřil a spoléhal na to, že ho bude hnát za úspěchem početné české publikum. A to se nakonec také povedlo.

  „Když někdo něco pořvává v Německu, člověk se soustředí na zápas a téměř to nevnímá. Ale když někdo bude křičet česky, bude to zajímavá zkušenost,“ pronesl pro Radiožurnál mladík Adam Gawlas. Porazil Kaltera, favorizované šipkaře Hetu a Searla, sklonit se nakonec musel až ve čtvrtfinále, kdy byl nad jeho síly Holanďan van der Voort.

  Parádní podívaná vygradovala finálovým soubojem dvou Angličanů. Luke Humpries, kterému patří v žebříčku 16. pozice, porazil 8:5 desátého Roba Crosse. Ten už bere na evropských turnajích šesté druhé místo, na premiérové zlato čeká už od roku 2017.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ