FORTUNA:LIGASílu Sparty poznal i Hradec. Slavia uhrála v Liberci jen bod a...

Sílu Sparty poznal i Hradec. Slavia uhrála v Liberci jen bod a liga dostává zápletku

FORTUNA:LIGA dostává další nesmírně zajímavou zápletku, po triumfu Sparty nad Hradcem Králové a remíze Slavie pod Ještědem se čelo ligy srovnalo. Obě zmíněná pražská mužstva mají nyní 54 bodů, Plzeň ztrácí bodů pět, ale má utkání k dobru.

Do Mladé Boleslavi, kde mají hradečtí votroci stále azyl, neboť jejich nový svatostánek by měl být otevřen až v létě, přijela Sparta. Svěřenci lodivoda Briana Priskeho vyhráli pět utkání v řadě, naposledy si vyšlápli na Baník.

Proti Hradci Králové je hnala nejen skvělá forma, ale i solidně zaplněná protilehlá tribuna Lokotrans Areny, kterou ovládli fanoušci letenských. Aktivněji ale začal Hradec Králové, už ve 3. minutě rozvlnil síť Matěje Kováře Daniel Vašulín. Jeho trefa však nebyla pro ofsajd uznána.

Ve 23. minutě přišla obrovská komplikace pro domácí, která klání silně ovlivnila. Kučera zajel do Kairinena a po červené kartě musel do sprch. Sparta do poločasu přesilovku využila, pohotovou dorážku předvedl slovenský šikula Lukáš Haraslín.

Ve druhé půli pak golman Hradce Králové Bajza likvidoval jednu šanci rudých za druhou, nakonec však stejně kapituloval podruhé. V samém závěru se opřel do odraženého míče ve vápně Wiesner a uzavřel na konečných 2:0 pro Spartu.

Válka pod Ještědem

V Liberci to v utkání Slovanu se Slavií jako již tradičně vřelo. Vypjatou bitvu gólově otevřeli domácí. Červ napálil balon odražený od tyče Kolářovy branky jen do nohou Ogbua a slávistický obránce si jej nešťastně srazil do sítě.

Vyrovnání stejně přišlo, Douděrův pokus vyrazil Vliegen pouze před sebe, a tak se ke slovu dostal Olayinka, jenž merunu procpal do sítě.

Po pauze se Slavia prosadila znovu, její trefu ale kvůli tomu, že Oscarův pas byl, dle sudích, jíž celým objemem za postranní čárou, nemohl rozhodčí Zelinka uznat. Obrat nakonec stejně přišel, z penalty se trefil ještě nedávno liberecký dres oblékající Holanďan Mick van Buren.

Jenže to nebylo vše. V závěru se nechal vyprovokovat střelec první branky hostí Peter Olayinka a udeřil soupeře hlavou tak nevybíravě, že sudí okamžitě tasil červenou kartu. Liberec pak osmiminutovém nastavení dokázal srovnat, hrdinou Slovanu se stal Olatunji, který lobem překonal Koláře.

Slavia v Liberci jen remizovala 2:2, a proto má nyní stejně bodů jako Sparta.

Nejčtenější tento týden

West Ham deklasoval Wolves a se Součkem oživil naději na záchranu

West Ham zvládl důležitý duel 32. kola Premier League a po výhře 4:0 nad Wolves se minimálně dočasně posunul na 17. místo. V souboji dvou českých reprezentantů odehráli plnou minutáž Tomáš Souček i Ladislav Krejčí, spokojenější ale mohl být po závěrečném hvizdu domácí záložník. Kladiváři přerušili domácí čekání na ligové vítězství a v pravý čas si připsali tři body, které mohou v boji o záchranu hodně znamenat.

Portland se přiblížil osmé příčce a Boston vyrovnal rekord NBA v trojkách

Předposlední hrací den základní části NBA přinesl několik důležitých posunů i další historický zápis LeBrona Jamese. Portland zvládl přímý souboj s Los Angeles Clippers, posunul se na osmé místo Západní konference a má blíž k výhodnější pozici pro předkolo play off. Boston mezitím rozstřílel New Orleans a 29 trojkami vyrovnal rekord soutěže.

Boj o play off v NHL vrcholí, Boston má postup na dosah ruky

Základní část NHL míří do finiše a několik tajenek už padlo. Boston je blízko postupu, Ottawa drží cennou pozici, Pittsburgh už má jistotu a na Západě se řeší nasazení i poslední volná místa. Do popředí jdou také brankáři, kteří mohou v dalších dnech rozhodnout o tom, kdo půjde do vyřazovací části v pohodě a kdo pod tlakem.

IIHF bude hledat nového prezidenta a ve hře je i Petr Bříza

Mezinárodní hokejová federace stojí před důležitou změnou. Luc Tardif oznámil, že už nebude obhajovat post prezidenta IIHF, a na podzim tak skončí jeho mandát. Ve hře je několik jmen, výrazně ale rezonuje i česká stopa. Jedním z vážných kandidátů může být senior viceprezident Petr Bříza, který patří mezi nejvýše postavené evropské funkcionáře v mezinárodním hokeji.

Nečas táhl Colorado, čeští brankáři zapsali povedený večer

Martin Nečas prožil v NHL výjimečný zápas. Gólem a dvěma asistencemi řídil výhru Colorada nad Calgary 3:1 a stal se první hvězdou večera. Dařilo se i českým gólmanům. Jakub Dobeš, Karel Vejmelka a Lukáš Dostál pomohli svým týmům k výhrám, zatímco Daniel Vladař tentokrát odjížděl z ledu zklamaný.

Luke Littler pod tlakem. V Brightonu ho fanoušci vybučeli 

Světová jednička zažila v Premier League Darts nezvyklý večer. Luke Littler se v Brightonu trápil, čelil nepřízni publika a vypadl už ve čtvrtfinále. Podle expertů mohl sehrát roli i jeho nedávný konflikt s Gianem van Veenem.

Jonny Clayton otočil finále a vládne Premier League. Van Gerwen padl, Littler zaváhal před kamerami

Dramatický večer v Brightonu přinesl velký návrat na čelo tabulky. Jonny Clayton předvedl parádní obrat proti Michaelu van Gerwenovi a znovu vede Premier League Darts. Naopak Luke Littler zažil jeden z nejslabších televizních výkonů kariéry.

Bojovník UFC Daniel Rodriguez strávil měsíce ve vězení v Mexiku

Zkušený bojovník UFC Daniel Rodriguez se po dlouhé odmlce znovu ozval fanouškům. Na sociálních sítích naznačil, že se právě dostal na svobodu. Jeho zmizení z veřejného prostoru tak podle všeho souviselo s pobytem ve vězení v Mexiku, o kterém se dosud jen spekulovalo.

Šok v F1. Max Verstappen přijde o důležitou část týmu 

Přestup, který může přepsat mapu Formule 1. Gianpiero Lambiase, dlouholetý závodní inženýr, s nímž Max Verstappen spojil celou svou kariéru v Red Bullu, má podle zákulisních informací zamířit od roku 2028 do McLarenu. Tah, jenž může zásadně ovlivnit nejen budoucnost nizozemského šampiona, ale i rozložení sil mezi elitními týmy.

McDavid pěti body dovedl Edmonton k výhře a Buffalo dál tlačí na Carolinu

Connor McDavid znovu ukázal, proč patří mezi největší hvězdy NHL. Při výhře Edmontonu 5:2 na ledě San Jose nasázel hattrick a přidal dvě asistence. Buffalo mezitím uspělo v New Yorku proti Rangers 5:3 a na Východě dál živí nečekaně silný boj o první místo. Ve středečním programu navíc zabral i Washington, který zůstal ve hře o play off.

Lehečka a Macháč jsou v Monte Carlu ve třetím kole

Čeští tenisté Jiří Lehečka a Tomáš Macháč zvládli druhé kolo Masters v Monte Carlu a dál živí čtvrtfinálové ambice. Lehečka otočil duel s Alejandrem Tabilem po ztraceném prvním setu, Macháč si ve dvou sadách poradil s Franciscem Cerúndolem. Oba tak potvrdili výborný vstup do antukové části sezony a v dalším kole je čekají velmi atraktivní soupeři.

Aston Martin v krizi. Slabiny sahají hluboko do konstrukce vozu

Britský tým Aston Martin ve Formuli 1 zažívá rozpačitý vstup do sezony a kritika se dlouho snášela především na motor Hondy. Nové informace ale ukazují, že skutečný problém je mnohem komplexnější a z velké části leží na bedrech samotného monopostu.

Zacha a Nečas skórovali, Pastrňák s Klapkou zapsali dvě asistence

Čeští hokejisté byli v dalším hracím dni NHL výrazně vidět. Pavel Zacha pomohl Bostonu gólem a asistencí, David Pastrňák přidal dvě přihrávky a Adam Klapka zapsal také dva body. Martin Nečas pak rozhodl o výhře Colorada nad St. Louis. Přesto ne všechny české výkony vedly k vítězství, Boston i Calgary padly až v prodloužení.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama