Více
  14.7 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Signifikantní místečko. Pastrňák opět úřadoval a parádní ranou rozhodl bitvu s Ottawou

  Kanadské hlavní město přivítalo „Medvědy“ z Bostonu. Tým s válečníkem ve znaku si dělal choutky na výhru, neboť nedávno Bruins porazil, tentokráte to ale nevyšlo. Stopku Senators vystavil český střelec David Pastrňák, jenž strhl v prodloužení utkání na stranu svého týmu. A znovu to bylo tvrdou ranou z jeho typického místa.

  První dvacetiminutovka bitvy se nesla v relativně klidném duchu, k žádnému vzruchu na brankovištích nedošlo. Za zmínku možná stojí jen únik Taylora Halla, ten ztroskotal na golmanovi Ottawy.

  Druhá pasáž byla mnohem zajímavější. Skóre nejprve otevřel aktivní Jake DeBrusk. Bostonská čtyřiasedmdesátka baseballovým způsobem trefila kotouč ze vzduchu tak ideálně, že zapadla až do sítě domácích. Ti ale brzy odpověděli, Swaymana překonal výbornou střelou Stüzle.

  Chybu pak minutu před koncem druhé třetiny „vymyslel“ maskovaný muž mezi třemi tyčemi Forsberg, který neudržel puk v lapačce a jeho zaváhání ihned trestal Carlo. Boston znovu vedl. Ottawa ale nedala kůži lacino…

  Ve třetí dvacetiminutovce dobře bránila, „medvědy“ k ničemu výraznému nepustila a za své snažení byla odměněna trefou Holdena necelé čtyři minuty před závěrečnou sirénou. Bitva dospěla do prodloužení.

  A nastal čas českého mága. Kouzelníka z Havířova. Muže, jemuž start do roku 2022 v NHL vyšel náramně. David Pastrňák sice poslední čtyři zápasy neskóroval, branku si každopádně schoval na ten nejideálnější moment.

  Kolega z lajny Talor Hall nepatrně uspal obránce Ottawy, pak namazal ukázkový puk českému snajprovi a ten se nemýlil. Ze své signifikantní pozice na levém kruhu vyslal nechytatelnou dělovku, kterou navíc opřel o tyčku, a rozradostnil celý tým. Boston vyhrál na Ottawou 3:2 po prodloužení.

  David gól potřeboval, podotkl trenér Cassidy

  Po náročné bitvě mluvil nejen o výkonu týmu sám střelec David Pastrňák: „Poslední dobou mé výkony nebyly ideální. Jsem rád, že jsem protrhl čtyřzápasové čekání na gól a ještě radši za důležitou výhru. Víme, že to nebyl náš nejpovedenější výkon, ale čtyřzápasový trip jsme zakončili vítězstvím, což je pro nás důležité,“ zmínil „Pasta“, na němž byla cítit úleva.

  Šťastný byl i Bruse Cassidy, trenér Bostonu Bruins: „David ten gól potřeboval. Zdálo se mi, že začíná být trochu frustrovaný z toho, že mu to tam nepadá tolik, jak by si představoval. Ale konečně se trefil, navíc ve správný moment,“ dodal kouč amerického týmu.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.