FORTUNA:LIGASieglova puška: Nejlepší zápas! (Ne)slavení gólů nechápu. Já se proti Spartě radoval

Sieglova puška: Nejlepší zápas! (Ne)slavení gólů nechápu. Já se proti Spartě radoval

Horst Siegl byl v sobotu osobně na Letné a viděl zřejmě nejkrásnější derby za poslední roky. Emoce, zvraty, góly, nečekaní hrdinové a smolaři. Nad vším se zamyslel a shrnul v glosáři Sieglova puška. Čí výkon se mu líbil? Kdo zůstal za očekáváním? A co řekl šéfovi sudích Radku Příhodovi?

Derby bylo asi nejlepším zápasem sezony. Utkání jsem se zúčastnil a atmosféra byla fantastická. Sparta zvládla to, co chtěla. A to získat alespoň bod. Takhle se udržela před Slavií v čele. Po tom průběhu musejí být šťastní. Na druhou stranu Slavia, by se řeklo, v jakém byla rozpoložení, když někteří hráči opravdu chyběli, tak by byli taky spokojeni s bodem. Ale po průběhu hry byli hodně na koni, když vedli 2:0 a 3:2. Nakonec tak u nich zavládlo i zklamání. Byli opravdu blízko, aby se dostali zpět na 1. místo.

Derby sneslo po delší době přísná měřítka. Ať se jednalo o atmosféru, fotbal i třeba rozhodčího. Dalibor Černý to za mě zvládl na jedničku s hvězdičkou. Nechával derby volný průběh. Znáte to, ať je jakýkoliv zákrok, tak diváci hned začnou pískat, ale on nepodlehl žádné atmosféře. Jsem rád, že tam nebyly žádný věci, které by musel řešit videorozhodčí. Nebo i ofsajdový pozice, protože nemáme kalibrovanou čáru. Shodou okolností mi volal Radek Příhoda, kvůli úplně jiný věci, ale já mu pochválil právě výkon pana Černého. Byl samozřejmě taky rád, že takhle mladý rozhodčí derby zvládl.

Spouštěčem gólových dostihů byl Schranzův gól do půle. Ze začátku to bylo opatrné. Ale kdyby v první velké šanci Kuchta proměnil, když to řešil velice špatně, tak by průběh hry byl úplně jinej. Po vyrovnání na 2:2 to vypadalo, že Sparta utkání zvrátí. Ale stal se opak. Slavia útočila a obrovskou šanci měl Hronek. Říkal jsem si – tohle nedat, tak to je unikát. Ale z následujícího rohu dostala třetí gól. Na druhou stranu byla vidět nějaká síla Sparty, že to nezabalila a zápas alespoň do remízy dotáhla.

Říkal jsem si, že když tam přišel Laci, Mabil a Hojer a Sparta dostala třetí gól, tak že už to nezvrátí. Asi i trenér Priske měl pocit, že všichni tři Čvančara – Kuchta – Haraslín nehrají vydařený zápas. Přesto mě tím zaskočil, protože na střídačce není zase taková kvalita. Od Mabila se čekalo strašně moc, a nakonec je to pravý opak. Ale musíme vyzdvihnout Slavii, která byla výborně připravena na Spartu.  Ale nakonec přišel v závěru krásnej dlouhej balon, Hojer z první před branku a smolný vlastní gól.

Dlouhodobě se mi líbí Ivan Schranz. Je útočný typ, a i když nehraje úplně na hrotu, šanci si umí najít. Jeho penzum práce je veliký. Jeho bych pochválil. Za Slavii se mi dále líbil Ogbu, který měl od 50. minuty křeče, dohrál to, a nakonec dal málem vítězný gól.

Slavii chybělo několik pilířů, ať už Jurásek, Ševčík nebo Lingr. Kdyby Spartě nehráli 3 – 4 hráči základní sestavy, tak by to z jejich strany bylo horší. Nemyslím si, že současná střídačka by klíčové hráče nahradila. Tam by byl asi problém. Ale Slavia to zvládla.

Teprve nyní Spartě začínají utkání pravdy. Přijde ještě Slovácko, Plzeň, Liberec, pohár… Slyšel jsem názory, že vlastní gól už rozhodl o titulu, ale to je podle mě blbost… Ale každopádně vidina udržení se na 1. příčce před nadstavbou je veliká. Může to být pomocník. Je rozdíl mít Slavii a Plzeň doma nebo venku.

Jaroslav Zelený se po gólu neradoval. V takhle vypjatým zápase, kde byly vyšroubovaný emoce… Jasně, každý uznává klub, kde dříve hrával, ale zkrátka teď máte dres někoho jiného a chcete vítězit. Za Příbram jsem Spartě gól dal a normálně jsem se radoval.

Sparta jede nyní na Slovácko, kde před rokem a půl prohrála 0:4. Slavia má doma Bohemku, která před pár dny odehrála fantastický zápas v poháru a sahala po finále. Na tyhle zápasy, jak diváci, tak hráči mají jednou tak velkou motivaci, aby zvítězili. Může se v těch zbývajících třech kolech stát cokoliv a nějaký z favoritů může klopýtnout. A to má Sparta ještě Plzeň. A ta se na ni určitě dobře připraví.

Nejčtenější tento týden

Rytíři Kladno začali s obměnou kádru, končí dva cizinci

Kladno začíná skládat kádr pro novou extraligovou sezonu a první změny už jsou venku. V týmu nepokračují švédský brankář Oscar Dansk a americký obránce Wyatt Wylie. Oba přišli až v průběhu minulého ročníku, teď si ale hledají nové angažmá.

George Russell pod tlakem. Kimi Antonelli mu v Mercedesu nečekaně zatápí

Formule 1 řeší po třech závodech nečekané téma, a to interní souboj v Mercedesu. Zatímco George Russell měl být jasnou jedničkou, devatenáctiletý Kimi Antonelli mu bere body i pozornost a začíná přepisovat očekávaný scénář sezony.

Kučerov dal 400. gól, Tampa ale v Buffalu padla

Nikita Kučerov dosáhl v NHL na další velké jubileum. Ruský útočník vstřelil za Tampu Bay svůj 400. gól, jenže Lightning v důležitém souboji o čelo Atlantické divize prohráli v Buffalu 2:4. Sabres se tak na soupeře bodově dotáhli a dál zůstávají ve hře i o první místo ve Východní konferenci.

Nathan Aspinall znovu na vrcholu. V Mnichově otočil finále a slaví čtvrtý titul z European Tour

Britský šipkař Nathan Aspinall předvedl v Mnichově parádní obrat a ve finále German Darts Grand Prix porazil Dannyho Nopperta 8:5. Výkonem s průměrem přes 100 bodů potvrdil návrat do formy a přidal už čtvrtý triumf na European Tour.

Vydřený obrat a třetí titul, Bouzková uspěla v Bogotě

Marie Bouzková zvládla na antuce v Bogotě těžké finále s Pannou Udvardy a po obratu získala třetí titul na okruhu WTA. Česká tenistka po ztraceném prvním setu změnila hru, přidala na agresivitě a zápas převrátila ve svůj prospěch. Cenný týden pak podtrhl i posun ve světovém žebříčku, kde se vrátila na 24. místo.

Vladař dovedl Philadelphii k cenné výhře, Zacha se trefil po nahrávce Pastrňáka

Philadelphia zvládla důležitý duel s Bostonem a po výhře 2:1 po prodloužení si znovu pomohla v boji o play off. Daniel Vladař inkasoval jen jednou a patřil k hlavním postavám večera. Z českých hráčů se prosadili také Pavel Zacha, David Pastrňák a Jaroslav Chmelař.

Messi dal první gól na novém stadionu, Miami jen remizovalo

Inter Miami otevřelo nový stadion velkým večerem, ale bez velké tečky. Na Nu Stadium s kapacitou 26 tisíc diváků padl historicky první gól domácího klubu z kopačky Lionela Messiho, jenže vítězná premiéra se nekonala. Úřadující šampion MLS proti Austinu dvakrát dotahoval a nakonec bral jen remízu 2:2.

Barcelona vyhrála na Atléticu a po klopýtnutí Realu odskočila v čele ligy

Katalánský celek zvládl těžký večer v Madridu a po vítězství 2:1 navýšil náskok na první příčce už na sedm bodů. Barceloně pomohla i porážka Realu na Mallorce, sama se ale proti Atléticu na body pořádně nadřela. Dlouhou přesilovku nedokázala dlouho proměnit a rozhodnutí přinesla až smolná situace v samém závěru.

Bouzková je v Bogotě ve finále a může získat třetí titul

Marie Bouzková zvládla semifinále v Bogotě bez ztráty setu a po dvou letech si tam znovu zahraje o titul. Česká tenistka potvrdila roli nasazené jedničky, v Kolumbii zatím neprohrála ani jednu sadu a v neděli může vybojovat třetí trofej kariéry. Dobré zprávy přišly i od Sáry Bejlek, která po návratu na kurty znovu vyhrála zápas na okruhu WTA a posune se na nové kariérní maximum.

Nečas rozhodl v Dallasu a Canadiens dál rostou

Martin Nečas zařídil Coloradu cennou výhru 2:0 na ledě Dallasu. V závěru dal vítězný gól a pak ještě připravil pojistku pro Nathana MacKinnona. Do sobotního programu NHL se výrazně zapsal také Jaroslav Chmelař, který skóroval za Rangers. Dařilo se i českým brankářům, Karel Vejmelka pomohl Utahu a Jakub Dobeš zase podpořil rozjetý Montreal.

Vladař pomohl Philadelphii k cenné výhře, Dostál šestkrát inkasoval

Daniel Vladař zvládl důležitý zápas v boji o play off a dovedl Philadelphii k výhře 4:1 na ledě New York Islanders. Český brankář zapsal 21 zákroků a napravil poslední nepovedený start. Naopak Lukáš Dostál prožil těžší večer, při domácí porážce Anaheimu 2:6 se St. Louis pustil šest branek.

Hudáček ocenil přesilovky Třince po výhře nad Vary

Třinečtí hokejisté vstoupili do semifinále extraligy vítězně a po výsledku 3:1 proti Karlovým Varům udělali první krok k postupu. Ocelářům výrazně pomohly přesilovky, které v pravý čas zabraly, i když podle Libora Hudáčka nešlo o nic předem nalajnovaného. Soupeř totiž změnil způsob bránění a domácí museli reagovat za pochodu.

Sáblíková se rozloučí s fanoušky v Praze

Martina Sáblíková uzavře svou mimořádnou kariéru ještě jedním domácím momentem. Po oficiálním konci na ledě v nizozemském Heerenveenu chystá rozlučku i před českými fanoušky. Stane se hlavní tváří červnového festivalu Offseason v pražských Holešovicích.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama