Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Senzace. České basketbalistky do 20 let přetlačily na ME Polsko a sahají po medaili

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Dlouhodobě se prezentují parádními výkony a na právě probíhajícím Mistrovství Evropy basketbalistek U20 v Maďarsku svou vynikající formu potvrzují. České basketbalové reprezentantky do dvaceti let nejprve opanovaly skupinu, následně porazily v osmifinále Belgii a nyní si došly pro důležitý postup do bojů o medaile. Češkám se podařilo zlikvidovat Polky poměrem 64:43 a v semifinále narazí na Francii.

  Vše začalo parádně. Tým kolem Valentýny Kadlecové, Elišky Brejchové či Moniky Fučíkové si během prvního hracího dne poradil s domácími Maďarkami 63:50. První jmenovaná hráčka se o výhru zasloužila velkou měrou, nastřílela totiž celkem 12 bodů.

  Mnohem vyrovnanější a dramatičtější bitvu svedly Češky další den s Francií. Celie Cardenal hodně větrala naši defenzivu, zaznamenala 15 bodů. A i přesto, že si svěřenkyně Romany Ptáčkové držely veliký náskok, po třetí čtvrtině to vypadalo, že Celie dotlačí svůj výběr k výhře. Basketbalistky z České republiky však nedaly kůži lacino, dokázaly hrát mnohem týmověji než Francouzky a dva body si nakonec pohlídaly.

  Trenérka Ptáčková po klání uznala, že se její tým vydal ze všech sil: „Druhý den jsme měli po utkání s Maďarkami novou motivaci, a to tým Francie, který v kategorii U20 opravdu běžně neporážíme. Musím holky pochválit za týmovou a obětavou obranu, včetně doskakování. Opět jsme si poradili s výškovou převahou soupeřek a dovolím si tvrdit, že jsme byli lepším týmem,“ pochválila dívky Romana Ptáčková.

  Play-off? Dvě ze dvou výher, cílem je placka!

  Belgie nám v cestě stála, solidní střelecká show Kadlecové ji z cesty nemilosrdně odhodila. Patnáct bodů české star, neskutečný nástup do první čtvrtiny i zodpovědná obrana. To vše a mnohem víc vyneslo Češkám čtvrtfinále s Polskem.

  Proti Polkám se našemu národnímu výběru podařila první čtvrtina. Tu Češky vyhrály o 6 bodů, ale to pravé peklo nasadily naše hráčky až po pauze, tedy ve čtvrtině třetí. Ta skončila 26:10, a to i díky fenomenální Dominice Paurové, jež za celý zápas nastřílela 15 bodů. Polky nemohly na basketbalový výběr svého sousedního státu najít recept, a tak Česku podlehly 43:64.

  Semifinále mezi Českou republikou a Francií začíná v pátek 15. července ve 20:15 a naše hráčky si jdou velmi sebevědomě pro postup do finále. Tak jim držme palce!

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS