Více
  17.1 C
  Czech
  Pondělí, 26 září, 2022

  Sen o UFC skončil probuzením. Peňázovi zhořkl zápas kariéry už po 47 vteřinách

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Několik českých bojovníků už mělo tu možnost být součástí dění ve slavné organizace bojových umění zvané UFC. A další v budoucnu možnost rozhodně dostanou. Krůček od smlouvy byl také talentovaný Matěj Peňáz, bohužel pro něj ale naděje na posun mezi elitu skončily už po 47 vteřinách, kdy ho soupeř uškrtil.

  Česká vlajka a UFC? Během poslední několika měsíců tohle spojení zejména díky šampionovi polotěžké váhy Jiřímu Procházkovi zesílilo. Do nejslavnější společnosti už kromě něj nakouklo také několik jiných jmen, to, kterým se honosí Matěj Peňáz, si ale bude muset ještě nějakou chvíli počkat. Talent neuspěl.

  Fightera, který v říjnu oslaví své 26. narozeniny, čekal v noci z úterý na středu souboj v rámci Dana White’s Contender Series, kde se nadějní bojovníci a bojovnice snaží udělat dojem na šéfa UFC a vysloužit si nabídku na kontrakt. Peňáz měl před sebou náročný úkol, čekal ho Američan Sedriques Dumas a fanoušci si slibovali řežbu. Jenomže podobné styly se ani nestihly pořádně střetnout.

  Oba dominují v postoji, ani jeden nemá v oblibě pouštět se na zem. I když Dumas sem tam něco zkusí. „Stylisticky by mi měl sedět, je to víc postojář, občas se ale pouští na zem. Je to klasický pravák, jinak jsme stejně vysocí,“ říkal ještě před zápasem Peňáz. Jenomže už po 47 vteřinách od prvního gongu bylo hotovo. Bohužel pro české diváky byl poražený Peňáz, který neustál škrcení a po gilotině ze strany Dumase byl nucen odklepat.

  Šanci má jeho krajanka

  Peňáz smlouvu v UFC nevybojoval, z pohledu českého MMA ale ještě není všem dnům konec. Příští týden se dostane v té samé soutěži, tedy Dana White’s Contender Series, do akce šampionka organizace OKTAGON MMA Tereza Bledá. Před tou bude stát náročná výzva jménem Nayara Arnault Maia Correia.

  Proti Brazilce bude mít Bledá o motivaci postaráno. Už kvůli tomu, že její kolega v boji o smlouvu neuspěl. Navíc, neporažená svěřenkyně Reinders MMA by se stala druhou Češkou v UFC a ve svých 20 letech úplně nejmladší, která kdy mezi elitou bojovala.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS