Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Semifinále MOL Cupu ozdobí vršovické derby, druhé klání obstará Sparta s Dynamem

  Na Letné i v Edenu vrcholí přípravy, je tu semifinále českého poháru. Do sparťanské Epet areny dorazí Dynamo z Českých Budějovic, v Edenu dojde k vršovickému derby mezi domácí Slavií a Bohemians Praha 1905.

  Sparta se letos utká s jihočeským mančaftem potřetí, předchozí dvě bitvy dokonce opanovala bez inkasované branky. V Českých Budějovicích zvítězila v srpnu loňského roku 2:0, v Praze pak těsně 1:0.

  O posledním vzájemném utkání mluvil pro klubový web i asistent trenéra rudých Lars Friis: „Pohárový zápas se od toho ligového liší. Musíte vyhrát, není jiné řešení. Bude to jiný zápas než posledně, takže i psychické nastavení bude jiné,“ zmínil kouč.

  Slavia se s Bohemkou letos utkala zatím jen jednou. Na podzim v Ďolíčku rychle inkasovala, skóre ale brzy obrátila a nakonec vyhrála 4:1. Klokany čeká cesta do Edenu v následujících dvou měsících potenciálně hned třikrát, kromě poháru a ligy se tam totiž mohou objevit i v nadstavbě.

  Semifinále Mol cupu mezi Spartou a Dynamem začíná na Letné v 18:00, vršovické derby startuje ve 20:15, klání proběhne ve Fortuna areně.

  Cesta do semifinále

  Co se týče Sparty, ta začala svou pouť pohárem v Domažlicích. Na západě Čech vyhrála 6:1. V osmifinále pak narazila na Baník, z Ostravy vezla cennou výhru 3:2. Stejným poměrem pak opanovali svěřenci lodivoda Briana Priskeho i drama v Liberci, tam ale rozhodly až penalty. Souboj rozsekl hrdina utkání Jan Kuchta.

  Dynamo začalo triumfem 5:0 v Chomutově, pak přidalo výhru 3:1 nad Vlašimí. V osmifinále doma porazilo Hradec Králové 2:0 a v bitvě o postup mezi elitní čtyřku zdolalo brněnskou Zbrojovku 2:1.

  https://twitter.com/MOL_Cup/status/1640995712258195464?s=20

  Sešívaní zatím hráli, podobně jako jejich úhlavní nepřítel z Letné, pouze třikrát. A dosud nedostali gól. Semifinále si vykopali díky výhře 4:0 na Dukle, triumfem 2:0 nad Karvinou a jednoznačnou dominancí poměrem 4:0 nad Vyškovem. Změní počet inkasovaných branek klokani z Ďolíčku?

  Právě ti totiž čtveřici uzavírají. Tým Jaroslava Veselého byl veselý po výhrách 3:0 v Ústí nad Labem, doma 2:1 nad Třincem, kdy musel skóre obracet, a 3:0 nad Hlučínem. Týmem, který vyřadil Plzeň. Velikou euforii pak prožili fotbalisté v zelenobílých dresech na Slovácku, tam porazili obhájce trofeje poměrem 2:1.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.