18.6 C
    Sobota 27. července 2024

Schází nám jen jeden gól, v odvetě budeme mít šanci, doufá Kylian Mbappé

Ani návrat francouzského rychlíka Kyliana Mbappého nepomohl fotbalistům Paris Saint Germain v prvním zápase osmifinále Ligy mistrů. Navrátilec po zranění sice proti německému Bayernu Mnichov dvakrát skóroval, ale jeden gól neplatil kvůli ofsajdu. PSG padlo 0:1.

Francouzský celek měl v bitvě gigantů navrch, ale v prvním poločase ze své územní převahy nevytěžil nic. Bayern branku soupeře moc často neohrožoval.

Ledy povolily po přestávce. V 53. minutě otevřel skóre Kingsley Coman, když jeho střelu placírkou z první pustil jinak skvělý brankář domácích Donnarumma.

Bayern pak měl i další možnosti, ale Donnarumma byl proti další změně skóre. V 57. minutě skočil do hry Kylian Mbappé, který vynechal poslední zápasy kvůli zranění.

Úvodní hodina se mi nesledovala z lavičky lehce. Bylo to ale dost nečitelné zranění, původně nebylo v plánu, že do utkání zasáhnu. Chtěl jsem spoluhráčům pomoct. Samozřejmě bych hrál nejradši od začátku, ale udělali jsme všechno pro to, abych mohl hrát alespoň část zápasu,“ uvedl Mbappé pro agenturu AFP.

Se svoji hvězdou na hřišti bylo PSG ještě nebezpečnější a také dvakrát skórovalo. V obou případech to byl Mbappé, který poslal balon do sítě, ale ani jednou jeho branka neplatila pro ofsajd. Dorážka rány Neymara byla jasně z ofsajdového postavení, ale druhá situace byly velmi těsná.

To je současný fotbal. Máme VAR, takže pokud ukáže ofsajd, je to zkrátka ofsajd. Musíte rychle zase přepnout a soustředit se na hru,“ konstatoval Mbappé.

I když PSG ztrácí do odvety oproti soupeři jednu branku, podle hvězdného kanonýra je boj o postup i nadále zcela otevřený.

K vyrovnání skóre nám stačí jediná branka. Pokud budeme hrát svůj útočný fotbal a Bayern zatlačíme, můžeme si vybojovat postup. Ve druhém poločase se ukázalo, že ani Bayernu se nehraje pod tlakem dobře, musíme na to navázat,“ naznačil.

Francouzští šampioni však v pohodě rozhodně nejsou. Poprvé od roku 2011 prohráli tři soutěžní duely v řadě. I tak ale vedou domácí soutěž o pět bodů a do čtvrtfinále Ligy mistrů stále projít mohou.

Byli jsme lepším týmem, i když pořád je to jen první krok. Ten druhý nás čeká v Mnichově,“ řekl kouč německého celku Julian Nagelsmann. Odveta je v programu 8. března.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.