Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Saty lámal rekordy, na postup to ale nestačilo. Řecká star se probudila až po pauze

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Stáli v pozici obrovských outsiderů, i přesto sehráli s Řeckem vyrovnanou partii s nadějí na postup mezi nejlepších osm. Basketbalisté České republiky sice na EuroBasketu končí, neboť týmu kolem Antetokunmpoa podlehli 88:94, nicméně za předvedený výkon se stydět nemusí. Zazářil Satoranský, jenž překonal rekord asistencí v jednom zápase.

  Čechy čekal v Berlíně souboj s jedním z nejžhavějších adeptů na zisk titulu. S Řeckem. Mužstvem kolem hvězdy NBA Giannise Antetokunmpoa, mužstvem vedeným proslulým koučem Itoudisem…

  Kapitán našeho národního týmu Tomáš Satoranský před duelem zmiňoval, že pokud budou chtít se spoluhráči favorizované mužstvo z Balkánu porazit, musí si sáhnout na dno svých sil a musí předvést zcela nadstandartní výkon. A, světe, div se, během nedělního večera to na palubovce v Mercedes-Benz Areně na triumf podceňovaného družstva ze srdce Evropy opravdu vypadalo. Nechybělo moc.

  Druhý poločas a smrtící závěr

  Česko vstoupilo do bitvy parádně, Jan Veselý měl brzy na kontě deset bodů, Patrik Auda se s přehledem prosazoval dvojtaktem zleva a po pár minutách měl bodů šest. Zářil i dlouhodobě výborný Vojtěch Hruban. O poločase vedli Češi 45:41 a ani třetí čtvrtina pak nebyla ze strany Česka zlá.

  Jenže… Ústřední hrozba Řeků v podobě Giannise se poučila z netrefených trojek z úvodu bitvy a po přestávce začala hrát velmi důrazně a efektivně pod košem. Antetokunmpo nahrál celkem 27 bodů, k tomu přisypal 10 doskoků a 5 asistencí. Češi hledali recept na eso NBA marně.

  Když už se náš národní tým nadechl ke tlaku, přišel z řecké strany hezký blok, v horším případě na něj navázaný protiútok. A zejména ty dělaly našemu reprezentačnímu výběru potíže. Jak Calathes, tak třeba Papapetrou dostávali obrovské množství prostoru a oba Řekové jej náležitě využívali. První jmenovaný zapsal 14 bodů, jeho kolega jen o jeden méně.

  Veškerá ofenzivní snaha České republiky v posledních minutách již byla marná. Řecko si náskok 94:88 pohlídalo, a do čtvrtfinále tak, narozdíl od Srbska, z pozice favorita postoupilo. Českému národnímu týmu nepomohlo ani sedmnáct asistencí českého rozehrávače Tomáše Satoranského, jenž tímto neskutečným číslem překonal nejen svůj dosavadní rekord, ale i ten turnajový.

  Je tak potřeba se sklonit, uznat porážku a vrátit se silnější. A výběru Ronena Ginzburga poděkovat, opět udělal českému basketbalu skvělé jméno.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS