FotbalSantiago Bernabéu v novém. Domov Realu bude mít pod hřištěm speciální jeskyni

Santiago Bernabéu v novém. Domov Realu bude mít pod hřištěm speciální jeskyni

Postaven byl už v roce 1947, hostil finále Ligy mistrů, mistrovství světa i Evropy, především ale platí za domovský svatostánek Realu Madrid. Ikonický stadion Santiago Bernabéu prochází už tři roky rekonstrukcí, po které se má zvýšit kapacita, ale také technologie. Fanoušci jsou ze záběrů, které klub zveřejnil na svých sociálních sítích, unešení.

Existuje jen málo stadionů, jehož název by sportovní a zejména pak fotbaloví fanoušci znali lépe než ten, kterým se honosí Santiago Bernabéu. Domovská adresa Realu Madrid stojí v hlavním městě Španělska už 75 let a ztělesňuje místo, které musí alespoň každý příznivec hry zvané fotbal alespoň jednou za život navštívit.

Santiago prochází od roku 2019 rozsáhlou rekonstrukcí, kvůli které se musel tým v minulých měsících a letech na čas přesunout do tréninkového centr, kde hrál své zápasy v lize, ale také Lize mistrů. Do svého milovaného stadionu se vrátil, práce na renovaci ale stále pokračují. A bude tomu tak ještě nějaký pátek. Co všechno se změní? Bude toho až, až.

Bílý balet na svých sociálních sítích představil video, které ukazuje, jak by měl stadion po dokončení rekonstrukce vypadat. Přidáním jednoho patra by se měla zvýšit kapacita na 85 tisíc diváků (v současné době se jim na tribuny vměstná přes 81 tisíc), k tomu by měl stadion také zvládnout i jiné sporty než pouze fotbal.

Mezi nimi basketbal nebo tenis. Jak je něco takového možné? Jednoduše, trávník se schová do šestipatrové jeskyně, která bude přímo pod hrací plochou. Na ní se pak umístí kurt, respektive palubovka, a rozdělí se na dvě části.

Fanoušci šílí nadšením

Basketbal a tenis se budou moct hrát i díky nové zatahovací střeše, čímž by se ze Santiaga stala jakási multifunkční hala s obřími tribunami. A to během pouhých několika minut. Technologie pokročila natolik, že jsou nyní možné věci, které by byly ještě před pár lety téměř nemyslitelné.

Kdy bude hotovo? To se ještě přesně neví. Termín dokončení úprav stadionu Realu Madrid se však točí kolem startu sezony 2023/2024. Tak se nechme překvapit.

Nejčtenější tento týden

PSG obhájilo Superpohár UEFA, Aston Villu sestřelil Doué

Fotbalisté Paris Saint Germain dál sbírají trofeje. V Salcburku porazili Aston Villu 2:1 a podruhé za sebou ovládli Superpohár UEFA. Chviča Kvaracchelija otevřel skóre, sedmnáctiletý Brian Madjo ještě před přestávkou vyrovnal. O vítězství úřadujícího šampiona Ligy mistrů nakonec rozhodl Désiré Doué.

Čejkovi unikla medaile o 48 setin, Seemanová ovládla semifinále dvoustovky

Čeští plavci se na mistrovství Evropy v Paříži znovu výrazně připomněli. Jan Čejka obsadil ve finále závodu na 200 metrů znak páté místo a od bronzu ho dělilo 48 setin sekundy. Barbora Seemanová naopak jasně ovládla semifinále kraulařské dvoustovky. Ve čtvrtek tak může zaútočit na obhajobu evropského titulu.

Messi po smrti otce pochybuje o pokračování kariéry

Lionel Messi prožívá jedno z nejtěžších období svého života. Po smrti otce Jorgeho zveřejnil emotivní dopis, ve kterém se s dlouholetou oporou rozloučil. Devětatřicetiletý Argentinec zároveň připustil, že nyní pochybuje o své další fotbalové kariéře.

Max Verstappen zkritizoval novou F1, vedení mu odpovědělo. Domenicali připomněl, že sport je větší než kterýkoliv jezdec

Nová technická pravidla Formule 1 dál rozdělují paddock. Mezi jejich nejhlasitější kritiky patří Max Verstappen, kterému vadí především charakter závodění a výraznější role elektrické energie. Šéf F1 Stefano Domenicali jeho názor respektuje, zároveň ale zdůraznil, že budoucnost šampionátu nemůže stát na jediném jezdci.

Gian van Veen dorazil na Nový Zéland bez šipek. Před turnajem prosí aerolinky o pomoc

Gian van Veen má před startem New Zealand Darts Masters nečekané starosti. Zatímco nizozemský šipkař už dorazil do Aucklandu, jeho zavazadla zůstala tisíce kilometrů daleko v Paříži. Nová světová dvojka se proto obrátila přímo na aerolinky a žádá o rychlou pomoc.

Menšík na Sheltona nestačil a v Montrealu končí ve čtvrtfinále

Jakub Menšík se na turnaji Masters v Montrealu mezi nejlepší čtyři nedostal. Český tenista ve čtvrtfinále narazil na výborně hrajícího Bena Sheltona a za 73 minut prohrál 3:6, 1:6. Americký obhájce titulu předvedl téměř bezchybný výkon a Menšíkovi nenabídl jediný brejkbol.

Jeff Bezos chce Liverpool. Zakladatel Amazonu chce získat třetinu slavného klubu

Liverpool může brzy získat jednoho z nejbohatších investorů na světě. Zakladatel Amazonu Jeff Bezos je podle dostupných informací blízko dohody o koupi zhruba třetinového podílu v anglickém velkoklubu. Hodnota celé transakce může Liverpool ocenit na přibližně 4,4 miliardy liber.

Donald Trump se zastal Infantina. Jeho odvolání by podle prezidenta bylo „hroznou chybou“

Donald Trump se veřejně postavil za šéfa FIFA Gianniho Infantina. Americký prezident tvrdí, že jeho případné odvolání by bylo zásadním omylem a že pod Infantinovým vedením zažila FIFA nejúspěšnější mistrovství světa ve své historii.

Siniaková v Torontu září a útočí na šestý titul sezony

Kateřina Siniaková pokračuje ve skvělé deblové sezoně. Světová jednička postoupila společně s Čang Šuaj do semifinále turnaje v Torontu. Ve čtvrtfinále si poradily se Storm Hunter a Desirae Krawczyk 6:4 a 6:3. Česká tenistka tak zůstává ve hře o šestou letošní trofej.

Rada v Eugene ovládl 400 metrů překážek a získal světové zlato

Český atlet Michal Rada v neděli zazářil na juniorském mistrovství světa v Eugene. Devatenáctiletý překážkář vybojoval zlato na 400 metrů překážek a časem 48,59 sekundy vytvořil nový evropský juniorský rekord. Navázal tak na loňský evropský titul a zároveň vylepšil stříbro z předchozího světového šampionátu v Limě.

Menšík zvládl další překážku a v Montrealu vyzve Sheltona

Jakub Menšík pokračuje na Masters v Montrealu mezi nejlepší osmičkou. Dvacetiletý český tenista porazil ve čtvrtém kole zkušeného Nizozemce Botice van de Zandschulpa 6:4, 7:5. V boji o semifinále ho čeká Ben Shelton. Proti americké světové desítce má Menšík pozitivní vzájemnou bilanci.

Conor Benn slibuje tvrdou válku. Proti Ryanu Garciovi chce získat titul, který kdysi držel jeho otec

Conor Benn má před sebou největší zápas kariéry. Britský boxer se 12. září v Las Vegas utká s Ryanem Garciou o titul WBC ve welterové váze a před očekávaným soubojem neskrývá ambice. Chce Američana zastavit a odnést si pás, který v minulosti patřil jeho otci Nigelu Bennovi.

Vollering podruhé ovládla ženskou Tour de France, Nosková po pádu odstoupila

Demi Vollering završila Tour de France Femmes dominantním výkonem. Nizozemská cyklistka vyhrála závěrečnou etapu v Nice a podruhé v kariéře slaví celkový triumf. Jediná česká účastnice Nikola Nosková naopak závod nedokončila. Po sobotním pádu sice nastoupila do poslední etapy, krátce po startu ale odstoupila.

Salač slaví životní vítězství, v Británii poprvé ovládl Moto2

Filip Salač dosáhl největšího úspěchu své dosavadní kariéry. Čtyřiadvacetiletý český motocyklový jezdec ovládl závod Moto2 ve Velké ceně Velké Británie v Silverstonu. Na nejvyšší stupeň se v této kategorii postavil poprvé. Zároveň ukončil šestnáctileté čekání na české vítězství, naposledy se radoval Karel Abraham v roce 2010.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama