Více
  7.4 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  Salač v Moto3 mění tým a nahradí zesnulého kamaráda. Život jde dál, řekl

  Jediný Čech v seriálu mistroství světa silničních motocyklů mění týmové barvy. Filip Salač odchází ze Snipers Teamu a vrací se do PrüstelGP, kde už před časem působil. Motocykl Honda tak mění za KTM. Ve staronovém působišti nahradí nedávno tragicky zesnulého kamaráda Jasona Dupasquiera.

  Před sezonou měl Filip Salač v kategorii Moto3 velké plány, vysněný scénář má ale trhliny. Ve Francii sice dojel na skvělé druhé pozici a minulý víkend dokonce poprvé v kariéře vyhrál kvalifikaci, to je ale vše. Časté technické potíže s motorkou znamenají až 13. místo v celkovém pořadí a tak si český talent řekl dost a rozhodl se pro nový impulz.

  „Poslední období bylo pro mě demotivující. Potřebuji změnu a nový impuls, proto jsme se se současným týmem oboustranně domluvili na ukončení smlouvy,“ říká Filip Salač.

  „Vzájemně jsme se s Filipem Salačem dohodli, že v sezóně 2021 nebudeme pokračovat ve spolupráci,“ potvrdil Mirko Cecchini, majitel Snipers Teamu, a vzkázal: „Českému jezdci jsme vděčni za výsledky a emoce, které jsme spolu během dvou sezón zažili. Filipovi přejeme skvělou budoucnost v jeho kariéře.“

  „Děkuji Mirkovi Cecchinimu za všechno, co pro mě Snipers Team udělal, určitě se nerozcházíme ve zlém. Byly to skvělé zážitky a výborná zkušenost, život jde dál,“ doplňuje Filip Salač.

  Místo Assenu bude komentovat v televizi

  Filip Salač si ale na první závod v novém týmu počká, teď o víkendu v Assenu ještě startovat nebude. Do kolotoče MotoGP se vrátí po červencové přestávce 8. srpna na Red Bull Ringu. Za PrüstelGP si odbyl debut ve světovém šampionátu před dvěma lety.

  „Nejdu do neznáma. Vracím se k týmu se stejnou a odzkoušenou crew, s jakou jsem jezdil v roce 2019 svoji první sezónu v Moto3. A já mám za sebou další dva roky zkušeností. Hodně jsem zvažoval a věřím, že právě tohle je pro mě správným krokem, novou motivací, kterou teď potřebuji,“ vysvětluje Filip Salač.

  „Jsem moc rád, že se nám tato pro Filipa potřebná změna podařila vyjednat. Pro budoucnost jeho kariéry je nový impuls v podobě přestupu do týmu, který už zná, pro něj to pravé,“ okomentoval Jan Šťovíček, prezident Autoklubu České republiky.

  Nahradí tragicky zesnulého kamaráda

  V týmu PrüstelGP zaujme Filip Salač místo po tragicky zesnulém jezdci a kamarádovi. Devatenáctiletý Švýcar Jason Dupasquier podlehl zraněním, která utrpěl po pádu v kvalifikaci na Velkou cenu Itálie.

  „Po několika smutných týdnech našeho týmu se těšíme na další spolupráci s Filipem Salačem, která začne prvním závodem v Rakousku a potrvá až do konce sezony. V závěru roku 2019 nás opustil a odešel do týmu Snipers na motocykl Honda. Myslíme si ale, že Filip je zkušený jezdec a na KTM se dokáže adaptovat opravdu rychle. Závodit na místě Jasona pro Filipa nebude jednoduché, ale on to určitě zvládne,“ uvedl Florian Prüstel, Managing Director Prüstel GP.

  Sledujte nás na sítích