Více
  11.9 C
  Czech
  Pondělí 15. dubna 2024

  Salač se posune o level výš. Český jezdec od příští sezony mění Moto3 za Moto2

  Když se zamyslíme nad tím, kdo v současné době platí za nejtalentovanějšího motocyklového závodníka z České republiky, asi má většina lidí jasno. Filip Salač je členem seriálu Moto3 pravidelně od roku 2019, v příští sezoně ale dává kategorii sbohem. Stěhuje se totiž o třídu výš do Moto2.

  Filip Salač patří mezi obrovské přísliby. V Moto3 se pravidelně umisťuje na slušných místech a v květnu na trati v Le Mans si dokonce dojel pro své maximum. Druhým místem se tehdy zapsal do povědomí motoristické veřejnosti. Což přesně plánoval.

  Už od začátku svého působení v seriálu sní o tom, že bude jednou jezdit MotoGP. Od královské kubatury ho ale až doteď dělil ještě jeden krok – Moto2. To si ale bude moct od příští sezony odškrtnout ze seznamu, neboť minimálně rok v druhé nejvyšší kategorii pojede.

  Svým podpisem stvrdil smlouvu u týmu Gresini Racing „Nebyla to jednoduchá věc, ale Filip má výhodu, že je rychlý jezdec, takže po něm poptávka byla. Všichni v padocku vidí, že už nám Filip také vyrostl a už je také těžší. Bylo jasné, že bude potřebovat větší motorku, takže se předpokládalo, že do Moto2 přestoupí,“ řekl pro ČTK prezident Autoklubu České republiky (AČR) Jan Šťovíček.

  Ve hře bylo více týmů

  Kromě Gresini se řešily podmínky i u dalších několika stájí. 19letý jezdec ale nakonec zvolil tuto cestu, neboť nabídka byla nejlákavější. Což ostatně řekl i Šťovíček.

  „Vždycky jsme chtěli, aby šel Filip do nějakého kvalitního týmu Moto2. Chtěli jsme tým, který má návaznost na MotoGP. Ve hře bylo několik týmů. Původně to byl jiný tým, kterému ale odešli nějací sponzoři. Pak jsme byli v kontaktu s Gresini Racing, se kterým to nakonec klaplo a je tam dohoda, že se v budoucnu Filip může posunout právě do MotoGP,“ uvedl na pravou míru.

  Sám ale ví, že Salače jednoduchá práce ani náhodou nečeká. „Nebude to pro něj jednoduché, bude si muset zvyknout, ale Filipovi to na větších motorkách jde. Moto3 už přerostl, ale nějaké výsledky by ještě udělal. Je to ale logický krok a musí se ještě posunout nahoru,“ přiznal šéf AČR.

  Bude to těžké, ví jezdec

  Samotný Salač má teď na čem pracovat. Do konce sezony v Moto3 by rád zajel ještě několik slušných výsledků. Ví také, že v Moto2 ho nečeká žádná procházka růžovou zahradou. Na novou výzvu se ale moc těší.

  „Bude to těžké, vůbec nevím, jaké si mám dát cíle. Bude to pro mě všechno nové. Kdybych dojížděl na bodech, bylo by to skvělé a kdyby klapla občas desítka, bylo by to super,“ prozradil. „Gresini Team má obrovské zkušenosti a mají několik titulů mistrů světa. V MotoGP mají tým společně s Aprilií. Myslím, že budu mít konkurenceschopnou motorku,“ věří Salač.

  V současné době mu v Moto3 patří průběžné 17. místo.

  Sledujte nás na sítích

  Scottie Scheffler vyhrál druhý Masters během tří let. Nyní spěchá domů na narození prvního dítěte

  Světová golfová jednička, 27letý Scottie Scheffler, si v neděli 14. dubna 2024 v Augustě National zajistil svůj druhý titul z Masters během tří let. Scheffler zahrál závěrečných 68 ran a skončil o čtyři rány před Švédem Ludvigem Abergem.

  Scottie Scheffler vyhrál druhý Masters během tří let. Nyní spěchá domů na narození prvního dítěte

  Světová golfová jednička, 27letý Scottie Scheffler, si v neděli 14. dubna 2024 v Augustě National zajistil svůj druhý titul z Masters během tří let. Scheffler zahrál závěrečných 68 ran a skončil o čtyři rány před Švédem Ludvigem Abergem.