FotbalSága je u konce, Sancho se stane „ďáblem“. A ku*va, pronesl otec...

Sága je u konce, Sancho se stane „ďáblem“. A ku*va, pronesl otec Haalanda

Zdánlivě nekonečný příběh zřejmě konečně našel rozřešení. Po více než roční tahanici je jasno, křídelník Jadon Sancho posílí „Rudé ďábly“ z Manchesteru United. Dortmundu přistane na účtu menší částka, než se předpokládalo. Rodák z Londýna by měl podepsat po ME.

Už více než rok se v médiích o tomhle přesunu spekuluje. Sancho byl blízko podpisu s United už v průběhu léta 2020, oba kluby se ale nedohodly na financích. Teď už by ale mělo vše klapnou. A „fans“ Manchesteru si mnou ruce.

Těm, kterým jméno Jadon Sancho nic neříká, zkusíme situace okolo mladíka přiblížit. Útočník patří do kádru Dortmundu, kam se přestěhoval po neúspěšném angažmá v akademii Manchesteru City. Je mu 21 let a jeho hlavní výdělečnou činností na hřišti jsou „body“.

Ve 104 utkáních v Bundeslize dokázal nasázet 38 gólů a dalších 51 připravit, což není vůbec zlé. Na západě Německa má ještě smlouvu do roku 2023, Dortmund ale nechce nalomeného Sancha držet, takže kývl na nabídku United.

Ještě v loňské sezoně se mluvilo o částce 108 milionů liber, letos už to je ale jenom 85, což se v české měně rovná 2,5 miliardám korun. Podle webu Skysports by právě tohle měla být finální cifra. Sancho by měl podepsat po EURU.

A ku*va!

Sancho začínal v Manchesteru City, teď se ale přesune do klubu městské rivala. V dresu „Citizens“ hrál dlouhá léta i jistý Alf-Inge Håland, otec týmového kolegy Sancha – Erlinga. Ten nemá s United zrovna ideální vztah.

Během vzájemného střetu obou Manchesterů fauloval Alf-Inge ostře Keana z United, který nenechal na odpověď dlouho čekat. V dalším souboji mu prošlápl koleno a kariéru norského fotbalisty posunul výrazným krokem ke konci.

I proto se o transferu vyjádřil Nor jasně. „A ku*va. Ale jinak hodně štěstí,“ prohlásil Haaland. Štěstí bude Sancho v United potřebovat. Vkládají se do něj mimořádné naděje a každé selhání bude od příznivců loňských vicemistrů Premier League schytávat.

Sancho se v tuhle chvíli připravuje spolu s dalšími Angličany na čtvrtfinále mistrovství Evropy. Jeho pobyt na hrací ploše by se sice dal vyjádřit v minutách na prstech jedné ruky, i tak ale do kádru patří. Anglii čeká na EURU výběr Ukrajiny.

Nejčtenější tento týden

Václav Prospal bude asistentem trenéra v St. Louis Blues

Bývalý český reprezentant Václav Prospal se vrací do NHL v nové roli. Od příští sezony rozšíří realizační tým St. Louis Blues, kde bude působit jako asistent hlavního trenéra Jima Montgomeryho. Dvojnásobný mistr světa naváže na tříleté angažmá v AHL a poprvé v kariéře usedne na lavičku klubu NHL jako trenér.

Lewis Hamilton znovu ožil. Ferrari konečně našlo cestu, jak dostat legendu zpět na vrchol

Ještě před rokem čelil Lewis Hamilton nepříjemným otázkám, zda má ve Formuli 1 stále co nabídnout. Po vítězství v Barceloně je ale sedminásobný mistr světa zpět mezi kandidáty na titul a Ferrari začíná těžit z největšího přestupu posledních let.

První přestup od Mourinhoova návratu. Real Madrid přivedl Cucurellu z Chelsea

Real Madrid získal španělského obránce Marca Cucurellu z Chelsea. Sedmadvacetiletý levý bek podepsal smlouvu na šest let a stal se první posilou madridského klubu od návratu Josého Mourinha na lavičku. Přestup zároveň zapadá do širší přestavby týmu po neúspěšné sezoně.

Trump proměnil Bílý dům v arénu UFC. Historický galavečer vyvolal nadšení i ostrou kritiku

Trávník před Bílým domem zažil něco, co Spojené státy ještě neviděly. Prezident Donald Trump uspořádal přímo v areálu prezidentské rezidence historicky první galavečer UFC, který spojil sport, politiku i velkolepou show. Zatímco tisíce fanoušků slavily unikátní podívanou, část veřejnosti i politiků označila akci za nevhodnou demonstraci moci a marketingu.

Anglie znovu kraluje šipkám. Luke Littler a Luke Humphries smetli Nizozemce a získali šestý titul

Angličané Luke Littler a Luke Humphries potvrdili roli největších favoritů a ve finále World Cup of Darts v německém Frankfurtu přehráli nizozemskou dvojici Michael van Gerwen – Gian van Veen 10:5. Anglie tak získala rekordní šestý titul v historii soutěže a zároveň definitivně umlčela pochybnosti, které se kolem slavného dua objevily po loňském nečekaném krachu.

Carolina po 20 letech znovu dobyla Stanley Cup

Hokejisté Caroliny získali druhý Stanley Cup v klubové historii. Hurricanes v šestém finálovém utkání porazili Vegas 3:0 a celou sérii ovládli 4:2 na zápasy. O rozhodující výhru se postarali Taylor Hall, Jackson Blake a Nikolaj Ehlers. Brankář Brandon Bussi udržel čisté konto díky 22 zákrokům a stal se jednou z hlavních postav večera.

Hamilton ovládl Velkou cenu Katalánska a zapsal premiérovou výhru za Ferrari

Lewis Hamilton se po dlouhém čekání dočkal. Sedminásobný mistr světa ovládl Velkou cenu Katalánska a připsal si první triumf v barvách Ferrari. V Barceloně zvítězil s výrazným náskokem před Georgem Russellem a ukončil téměř dvouleté čekání na další výhru ve formuli 1.

Krejčíková kvůli nemoci nenastoupila do finále

Barbora Krejčíková si v Hertogenboschi o titul nezahrála. Česká tenistka měla ve finále turnaje WTA 250 nastoupit proti Robin Montgomery, jenže krátce před zápasem odstoupila kvůli nemoci. Američanka tak získala premiérový titul na okruhu WTA bez boje.

Jesse „Bam“ Rodriguez ovládl třetí váhovou kategorii. Další zastávkou může být megasouboj s Inouem

Jesse „Bam“ Rodriguez znovu potvrdil, že patří mezi absolutní elitu světového boxu. V arizonském Glendale dominantně zastavil Antonia Vargase v šestém kole a získal titul mistra světa už ve třetí váhové kategorii. Neporažený Američan navíc okamžitě rozvířil debaty o možném supersouboji s japonskou ikonou Naoyou Inouem.

Knicks po 53 letech ovládli NBA a New York propadl euforii

Basketbalisté New York Knicks získali svůj první titul NBA od roku 1973. V pátém finále porazili na palubovce San Antonio Spurs 94:90 a celou sérii vyhráli 4:1 na zápasy. Hlavní postavou rozhodujícího utkání se stal Jalen Brunson, který nasázel 45 bodů a převzal také ocenění pro nejužitečnějšího hráče finále.

Martin Fuksa získal na ME druhé zlato a zopakoval úspěch z roku 2013

Martin Fuksa ovládl na mistrovství Evropy v portugalském Montemoru o Velho také závod na 500 metrů. Po triumfu na kilometrové trati přidal druhé individuální zlato a získal už patnáctý evropský titul. Český kanoista navíc zopakoval mimořádný výkon z roku 2013, kdy na evropském šampionátu rovněž vyhrál obě individuální disciplíny.

Infantino rýpl do Itálie kvůli rozšíření mistrovství světa

Itálie znovu sleduje mistrovství světa jen z dálky a Gianni Infantino si neodpustil poznámku, která na Apeninském poloostrově nejspíš příliš nepobaví. Prezident FIFA v rozhovoru pro brazilskou CazéTV mluvil o možnosti rozšířit světový šampionát až na 64 týmů a u toho si rýpl do čtyřnásobných mistrů světa.

Lehečka ve Stuttgartu nevyužil dva mečboly a finále mu uniklo

Jiří Lehečka byl ve Stuttgartu dva míče od finále, nakonec ale z trávnatého turnaje odchází po jedné z nejtvrdších porážek sezony. V semifinále podlehl nejvýše nasazenému Benu Sheltonovi 7:6, 6:7 a 6:7, přestože ve druhém setu měl dva mečboly. Téměř tříhodinový souboj nerozhodl jediný brejk, ale tři zkrácené hry.

Carolina je jednu výhru od Stanley Cupu

Hokejisté Caroliny zvládli pátý zápas finálové série NHL a po domácí výhře 4:2 nad Vegas vedou 3:2 na utkání. Golden Knights sice poslal do vedení Pavel Dorofejev po asistenci Tomáše Hertla, Hurricanes ale skóre otočili a od druhého Stanley Cupu v klubové historii je dělí jediné vítězství.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama