GolfRyder Cup v režii USA. Evropě se nedařilo, narvané tribuny sledovaly demolici

Ryder Cup v režii USA. Evropě se nedařilo, narvané tribuny sledovaly demolici

Golfisté mají Ryder Cup už jen v živé paměti. Už 43. ročník slavného turnaje, ve kterém proti sobě nastupují hráči Evropy a Spojených států amerických, je u konce. Z drtivého vítězství se raduje výběr USA, naopak Evropa jede zpátky na svůj kontinent zničená. Takový rozdíl už tady dlouho nebyl.

Ryder Cup se koná už od roku 1927 a v průběhu několika dalších let nabyl velké popularity. Golfovému turnaji, na kterém se potkávají výběry Evropy a Spojených států, historicky dominují hráči ze zámoří. A stejně tomu bylo i letos.

Prestižní mítink se musel posunout na letošní rok z loňska, kdy svět výrazným způsobem sužovala pandemie nemoci covid-19. Teď už je situace o něco lepší a do centra dění se mohly přihrnout i davy diváků. Těch bylo celkem zhruba na 40 tisíc.

Drtivý triumf USA

Během posledních 10 ročníků se z vítězství sedmkrát radovali golfisté ze „starého“ kontinentu a Amerika příliš parády nedělala. Teď se ale činila, což bylo vidět i na skóre. 19 ku 9, tak zní závěrečné zúčtování Ryder Cupu pro rok 2021.

Od roku 1979, kdy se formát změnil a hraje se systémem Evropa vs. Amerika, nebyl k vidění vyšší rozdíl. Americká jízda byla vskutku ukázková a Evropané se na zvrat událostí nezmohli. Celkově už tak USA vedou 26:14.

„Pro Američany začíná nová éra Ryder Cupu. Máme hodně mladých skvělých kluků, kteří budou součástí týmu hodně dlouho,“ myslí si Cantlay z vítězného týmu.

Na druhé straně se naopak smutní. „Jsem strašně zklamaný,“ smutnil McIlroy z Evropy. „Tohle je nejdůležitější soutěž, kterou znám. Byl to těžký týden,“ hlesl.

Vítěze táhl Johnson

Lví podíl na výhře USA měl golfista Dustin Johnson. Někdejší světová jednička, vítěz FedEx Cupu, US Open a manžel dcery Wayna Gretzkyho zařídil čtyři body ve čtyřhrách a další pátý zajistil ve dvouhře. Právě jemu se tak připisují největší zásluhy.

Ryder Cup za Atlantským oceánem už je minulostí a golfisté se v hlavách pomalu chystají na další ročník. Ten se bude hrát přesně za 2 roky na hřišti v italském hlavním městě Řím.

Nejčtenější tento týden

České trio slaví v Římě postup do druhého kola

Český tenis má na antuce v Římě tři další postupující. Vít Kopřiva, Kateřina Siniaková a Tereza Valentová zvládli vstup do turnaje ve dvou setech. Naopak Sára Bejlek končí po porážce s Laurou Siegemund.

Nečas pomohl Coloradu k další výhře nad Minnesotou

Martin Nečas prožil nejlepší večer v letošním play off NHL. Český útočník otevřel skóre, přidal asistenci a výrazně pomohl Coloradu k domácí výhře 5:2 nad Minnesotou. Avalanche vedou v sérii druhého kola už 2:0 a v letošní vyřazovací části stále nepoznali porážku.

Arsenal je po dvaceti letech ve finále Ligy mistrů

Arsenal zvládl semifinále Ligy mistrů a vrací se mezi evropskou elitu. Londýnský klub porazil Atlético Madrid 1:0 a po výsledku 2:1 z obou zápasů slaví postup do finále. Rozhodl Bukayo Saka jediným gólem, který přišel těsně před přestávkou.

O účast na londýnském maratonu 2027 se uchází rekordních 1,3 milionu lidí

Zájem o londýnský maraton dál roste a láme rekordy. Do losování pro ročník 2027 se přihlásilo přes 1,33 milionu lidí. Organizátoři tak hlásí historicky nejvyšší číslo a potvrzují, že závod patří k nejžádanějším na světě.

Francis Ngannou si brousí zuby na Paula. Zároveň také tipnul vítěze bitvy Fury vs. Joshua

Francis Ngannou znovu míchá kartami světa bojových umění. Po návratu do MMA připustil, že ho láká boxerský souboj s Jakem Paulem. A rozhodně nešetří sebevědomím. Vedle toho přidal i svůj pohled na dlouho očekávaný střet Furyho s Joshuou.

Max Verstappen opět ožil, Isack Hadjar v Miami havaroval 

Zatímco Max Verstappen po slabším úvodu sezony znovu našel ztracené tempo a přiblížil se špičce, jeho týmový kolega Isack Hadjar v Miami tvrdě narazil. Jeden víkend, dva zcela odlišné příběhy v barvách Red Bullu.

Vladař držel Flyers nad vodou, Carolina přesto znovu vyhrála

Philadelphia měla zápas v Carolině výborně rozehraný. Rychle vedla o dvě branky a Daniel Vladař ji dlouho držel ve hře skvělým výkonem. Český brankář pochytal 40 střel, jenže Hurricanes znovu našli cestu k vítězství. O triumfu 3:2 rozhodl v prodloužení Taylor Hall.

Zraněný Chmelař chybí v nominaci na Švédské hry

Česká hokejová reprezentace musí krátce po oznámení nominace na Švédské hry řešit první vynucenou změnu. Z kádru kvůli zranění vypadl útočník Jaroslav Chmelař, kterého na soupisce nahradí Kristian Reichel z Mannheimu.

Miami odhalilo slabinu McLarenu. Lando Norris přišel o vítězství kvůli strategii

Lando Norris měl Velkou cenu Miami pevně ve svých rukou, ale rozhodující moment při zastávkách v boxech ho připravil o triumf. Britský jezdec tak místo oslav odjíždí s pocitem promarněné šance, která byla až bolestně blízko.

Jannik Sinner jasně dominuje. V Madridu smetl Zvereva a píše vlastní kapitolu tenisových dějin

Italský tenista Jannik Sinner předvedl ve finále madridského Masters výkon, který budí respekt i obavy soupeřů. Alexandera Zvereva porazil za necelou hodinu a připsal si pátý titul Masters 1000 v řadě. Dominance, jaká se na okruhu ATP nevidí často.

Mladičká senzace. Antonelli vyhrál potřetí v řadě a vede šampionát F1

Devatenáctiletý Kimi Antonelli dál pokračuje ve svém rychlém vzestupu ve formuli 1. V Miami vyhrál třetí závod za sebou a upevnil vedení v šampionátu. Ital z Mercedesu má po čtyřech závodech náskok 20 bodů. Je zároveň nejmladším lídrem průběžného pořadí v historii.

Valentová finále v Saint-Malo nezvládla

Tereza Valentová měla ve finále turnaje WTA 125 v Saint-Malo dobře rozehraný zápas, titul ale nezískala. Devatenáctiletá Češka podlehla Japonce Moyuka Uchijima 7:6, 3:6, 1:6 a první letošní finále neproměnila.

Pražský maraton ovládli Tsegu a Jelim, české tituly mají Havlena a Brtníčková

Pražský maraton nabídl rychlé časy, silné příběhy i české obhajoby. Mezi muži zvítězil Etiopan Berehanu Wendemu Tsegu, který se přiblížil rekordu závodu. Ženský závod při své premiéře na maratonské trati vyhrála Keňanka Milicent Jelim. České tituly získali Yann Havlena a překvapivě Michaela Brtníčková.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama